Kezdőoldal » Utazás » Európa » A bécsi karácsonyi vásár...

A bécsi karácsonyi vásár nagyjából olyan, mint a budapesti, vagy sokkal jobb-szebb?

Figyelt kérdés

2015. nov. 18. 00:47
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem voltam még a Budapestin, viszont a bécsi világhírű, emiatt jönnek Bécsbe Argentínától Japánig mindenhonnan. Én itt dolgozok az egyik vàsár mellett, ilyenkor özönlenek a turisták mindenhonnan.
2015. nov. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A BP-it csak TV-ben láttam, olyasmi volt mint Bécsben. Bécsben több helyszínen is van vásár. A győrin és a pozsonyin voltam azok is hasonlóak csak sokkal kisebbek. Micimackós törölközőt Bécsben nem árulnak inkább amolyan kézi készítésű dolgokat arany áron. Szóval szerintem nagyjából egyforma mindegyik csak Bécsben valamivel drágábbak az italok.
2015. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Láttam mindkettőt, és nem igazán találtam köztük különbséget. Nézelődni jó, vásárls szempontjából pedig teljesen haszontalannak éreztem mindkettőt a túlárazott termékei, és túlárazott kajái miatt.

Ráadásul ezekkel a vásárokkal az a gond, hogy ha kifogsz egy esős vagy hideg napot, akkor egy két órán belül megunhatóak.

Szóval azt válasszátok, amelyikből szükség esetén könnyebben szabadultok.

2015. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Más a hangulata, ez olyan mintha össze akarnád hasonlítani Londont Mallocrával, hogy hol jobb eltölteni egy nyaralást. Más az atmoszférája Budapestnek és Bécsnek, a vásárok is mások és most nem a felhozatalra gondolok. Itt is tudsz inni forraltbort és finomat enni BP-n, a nyüzgsés ugyanúgy meg van itt is. Ha neked csak ez számít.
2015. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A budapestin még nem voltam, csak a bécsin párszor. Azt tudom, hogy szépek, hangulatosak az ottani vásárok, de hozzátenném, hogy marha drágák is. Magyar pénztárcának kicsit túl sok Bécs, úgy gondolom (bár én Ausztriában élek, dolgozom, de még így is megrökönyödtem, mikor képesek voltak közel 4 eurót (1200 Ft-ot) elkérni egy kis adag rozmaringos krumpliért, és még a tejfölt is lesajnálták róla. A puncs, forralt bor szintén méregdrága, 2-3 eurótól mennek felfelé, bár talán kevésbé pancsoltak, mint a magyaroknál.
2015. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
a blcsi sokkal nagyobb. szerintem hangulatosabb is, de lehet csak azért mondom, mert a budapestit már megszoktam..
2015. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Pesten már megnyílt, és már most minden eddiginél nagyobb a díszkivilágítás a Fashion streeten, úgy látom. Pesten is több helyszínen van, a Bazilika előtt pl. saját jégpályát is fel szoktak állítani.
2015. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A bécsit különlegesebbnek mondanám, de Pesten járok nap mint nap, ezért már a Váci utca, Vörösmarty tér és társait betéve ismerem, nem nagy újdonság. A pesti méreteiben sokkal kisebb, Bécsben több a helyszín, több fashion street van, több étel, több program, több szolgáltatás. Árban a magyar is jó drága, a bécsi a magyar átlag ember pénztárcájához képest nagyon drága.
2015. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz: Hatalmas tömeg

Más: Váci utca lehangolóan piszkos, eldobált poharak, szemét

2015. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!