Kezdőoldal » Utazás » Európa » Oroszország mennyire drága hely?

Oroszország mennyire drága hely?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mennyibe kerülhet egy ebéd kb. (egy átlag diák számára), a tömegközlekedés pl. Moszkvában, vagy más kisebb városokban, illetve Oroszország területén a vonat/busz mennyiért vehető igénybe, stb. Tehát ha 1 hónapig kint tartózkodnék, milyen árakra kéne számítanom most?

2015. dec. 1. 01:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az Orosz átlag:

[link]

Ez Moszkva:

[link]

2015. dec. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valtozo. Moszkva ill nagyvarosok sokkal dragabbak mint videk, de a legdragabb az a lakhatas. Ha te diakkent mesz ki akkor joesellyel kollegiumba mesz, annak meg csak jelkepes (havi parezer forint) dija van.

Tomegkozlekedes nem draga es diakkedvezmeny is van, de par honapba beletelik elintezni, szoval ez neked nem jatszik, ebed a menzan nem olcso es nem is tul jo.

Elelmiszerek : dragabbak mint nalunk altalaban, kulonosen a hus/felvagott, az 4-5szorannyi mint Magyarorszagon, viszont a kenyer pl joval olcsobb, es finom is.


Vonat/busz, nyilvan attol fugg milyen messze akarsz menni. A vonatjegy megvetelehez utlevel kell mert nevreszol!


Voltam kint 2008-ban 3 honapig osztondijjal Moszkvaban, orosz felesegem van, az o szuleihez is szoktunk kijarni Krasznoufimszkba, kerdezz nyugodtan.

2015. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Szentpéterváron voltam. Előtte ijesztgettek, hogy nagyon drága hely. Persze vannak puccos helyek, ahogy itthon is. Nyilván nem oda ültünk be enni, inni.

Átlagos helyeken voltunk, azok árban kb. hasonlóak voltak, mint itthon.

Bolti árak is hasonlóak élelmiszereknél. Ruhák viszont nagyon drágák.

Metróztunk, az sem volt drága.

2015. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De jó, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A linkek szuperek!


És köszönöm a kérdezési lehetőséget, ki is használnám. :) Lenne rá lehetőségem, hogy nyáron kint töltsek majd 1 hónapot, az elszállásolásom meg lenne oldva, szóval a kajáról és az utazásról kellene magamnak gondoskodnom.

Az érdekelne még, hogy egy átlag-olcsóbb étterem kábé mennyibe kerülhet, bár nagyrészt magamnak főznék, illetve lenne pár hónapom még a kiutazásom előtt, akkor azt a diákkedvezményt itthonról is meg tudnám oldani? Mert tömegközlekedésre mindenképp szükségem lesz. A másik, pedig hogy vonat/busz téren olyasmire gondoltam, hogy mint itthon a MÁV-jegyek, kb. annyira számítsak? Illetve arra is van diákkedvezmény?

Köszönöm szépen!!

2015. dec. 1. 09:53
 5/9 anonim válasza:

Szia,én most nyáron voltam Oroszországban. Önkéntes voltam ott két hónapot. Egyszerűen imádtam!!:))) Először is Krasznodarban töltöttem pár napot egy host familynél,mindenhova kocsival mentünk és minden kaját fizettek,még az étteremben is. Hihetetlen aranyosak voltak ,ráadásul ők ezért nem is kaptak pénzt. Egyszóval az ottani árakról nincs sok infóm. Utána Anapa melletti üdülőfaluban voltam (ez a Fekete-tengernél van)egy gyerektáborban.Ugyanis itt voltam önkéntes,angolt tanítottam az oroszoknak :D krasznodar és anapa között max 160-70 km volt, a buszjegy 320 rubel volt ,de a buszokon a böröndökért külön felszámolnak 30-40 rubelt(egyáltalán nem nagy összeg,csak kicsit fura) itt a taborban szintén kaptunk 3x enni. De sokszor a kisboltban vásároltam pluszban,mert nem volt a legfinomabb a menza.. az árak olyanok voltak,mintha a Balcsin lennél. Az átlagosnál picit drágább,de csak a tenger miatt. Anapaban viszont olcsóbb volt,mint az üdülőfaluban,ezért néha bebuszoztunk. Hmm egyszer taxival is kellett mennem Novorosszijszkij-tol vissza Anapaba,mindossze 300 rubel volt. A busz 70 rubel.

Jajj,igen. Moszkva. 1500 km valasztja el a Fekete-tengert a fovarostol. Persze nem hagyhattam ki,ezert vonattal elmentem oda is! 37 ora volt es 3300 rubel. (Visszafele 33 ora volt es 3600 r.) Moszkvaban az arak ,meg ,mintha Pesten lennel. A par napot amit ott toltottunk ,nagyon elveztem. Az Arbatra meroleges utcan volt a szallasunk,ahjoz kozeli boltban vettunk ennivalot. Szedmoj kontinent a bolt neve. Barati az ara. Etteremben 400r-ert mar jol lehet lakni.

Egy tanacsom lenne: valts ki magadnak nemzetkozi diakit!! 100 rubel lesz igy kb.minden muzeum.(400-500 helyett.persze en elfelejtettem...) Az pedig,hogy az oroszoknak alapbol minden belepo olcsobb, ez csak urban legend. A tomegkozlekedes sokkal olcsobb,mint itthon. Minden lehetoseget hasznalj ki. Az alkohol viszont,picit dragabb.

Kovetkezo nyarra is szeretnek egy onkentes programon reszt venni,de most Petervaron. Ha barmi kerdesed lenne,irj nyugodtan!:))

Anna

2015. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Bocsi,frissitek. Megtalaltam a vonatjegyet. 2600 r volt odafele. Vissza 3000
2015. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4: az orosz adminisztracio rugalmassagara azert ne nagyon szamits :) de a teljesaru tomegkozlekedesbe se fogsz belehalni, 100-150ft egy metrojegy meg Moszkvaban is.

Melyik varosba mennel, mert az etteremarak mar fuggnek erosen attol hogy hol vagy?

Az adagok kisebbek mint nalunk, es dragabbak is, de azert lehet jokat talalni.

2015. dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Moszkvában vagy Szentpéterváron leszek, de nagyjából már körvonalazódtak az árak, köszönöm szépen a segítségeteket! :)
2015. dec. 11. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Jo utat, es kellemes tartozkodast ! :)

Mi ket het mulva megyunk, ujevre, nagyszulokhoz )

2015. dec. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!