Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan zajlik egy idegenvezetés?

Hogyan zajlik egy idegenvezetés?

Figyelt kérdés
Még soha nem voltam de tervezem hogy megyek. Aki volt már az tudna segíteni,hogy hogyan is van ez? Ugy értem ha fotózkodni akarok,a csoport megvár? Szabadidőben mi mindent lehet csinálni? Csak ugy elenged az idegenvezető? Nincsenek az árba ugye a belépők, ettől függetlenül odaadoma pénzt az idvezetőnek aki megveszi, vagy nekem.kell kérni a jegyet? Szabadidőbe egyénileg elmehetek múzeumba? Étterembe? És mi van a szállással?

2016. jan. 28. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteg kérdésedre rengeteg válasz van.

Ahogyan én láttam, az idegenvezető egy nagy táblát lenget elöl, a birkák meg mennek utána. Aki meg nem megy, az eltéved.

Hallgatni kell, skubizni amikor beszél, hogy megértsed ki kit csapott agyon az adott helyen, vagy hogy miképpen festette meg a művész az adott képet. Amikor az idegenvezető nagyon belejön, még azt is elmeséli, miféle lelkiállapotba' volt a művész amikor festett.

Nagyon gáz lehet.

Pénzt semmiképp ne adj neki.

Ui. Tanuld meg az igekötős igék használatát. Írj szépen, és választékosan.

2016. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Az idegenvezetésen kötött program van: ide mész a csoporttal, oda mész a csoporttal. Nem nagyon van elmászkálás (bár ha kellően rámenős vagy és megmondod h te márpedig elmész, akkor megoldható, de akkor mindenképpen érjél vissza a megbeszélt időpontig az adott helyre, mert az idegenvezetőnek akkor keresnie kell téged).


Van néha szabadidő és "vásárlási lehetőség", ami általában azt jelenti h bevisz egy boltba ahol drágán vehetsz biszbaszokat, és abból az idegenvezető jutalékot kap.


A belépőt vagy megveszi neked, vagy nem és neked kell, helytől függ.


Ha több napos és irodás az utazás, akkor a szállást intézik.


Általában akkor jó az idegenvezető, ha lusta vagy elolvasni egy könyvet és megszervezni saját magadnak az utazást. Európa nagyvárosaiba felesleges, esetleg buszos körutazásnál lehet értelme m ott olcsóbb busszal menni. De általában kevés a szabadidő.

2016. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a választ:)
2016. jan. 29. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

Idegenvezető vagyok, több mint 20 éve végeztem, és engedjétek, h. megvédjem a szakmát.

Sok fajtája van az idegenvezetésnek:

Ami ebben az évezredben nagyon divatossá vált, h. adott városban vannak cégek, akik bizonyos napokon bizonyos órá(k)ban egy gyülekező helyről kiindulva idegenvezetést tartanak. Aki megadott időben ott van, az megy végig a csoporttal 1-2 órán keresztül. (Ez számtalan európai városban működik, szerintem jó és nagyon spontán dolog.)

Elméletileg ingyenes, de a végén azért illik 5-10 Euró borravalót adni.

Ha privátban utazok külföldre, be szoktam nevezni a kollégákra, mert

1. Esetleg ellesek tőlük egy-egy fortélyt, h. még jobb lehessek.

2. Hatalmas helyismerettel rendelkeznek, szuper anekdotákat ismernek. (Nyilván a földrajzi, földtani, régészeti, történelmi, politikai, társadalmi, kulturális, vallási, gazdasági tényeket és még sok minden mást meg lehet tudni úti- és szakkönyvekből ill. mostanság szuper youtube csatornákról, (ahol lelkes amatőrök v. épp' vérprofik mutatják be az adott várost - különböző színvonalon), de nem mindent, vagy csak rengeteg háttérirodalom elolvasásával.

Gondolok itt regényekre, szociológiai, vallástörténeti művekre. Pl. a londoni East End környékének bemutatásakor, ahol rengeteg érdekes dolog van, kezdve a Cockney akcentussal (G.B. Shaw My Fair Lady-je vs. Michael Caine), az ablakok megadóztatása, Hasfelmetsző Jack története, a lakosság összetételének kialakulásával a zsidó, német, hugenotta, kelet-európai, gyarmatokról származó, stb. bevándorlókkal 2-300 évvel ezelőttről, City of London sorompói, világhíres graffitik, a városrész szerepe a főváros életében, szokások, hagyományok, rendezvények, ünnepek, érdekességek (pl. melyik regény játszódik adott részen v. melyik filmet fogatták ott, ki született, házasodott, halt meg adott helyen, ki lett adott helyen (templom, katedrális) megkeresztelve v. eltemetve, egy specialitások (pl. arrébb az Abbey Road), stb.)


Egy másik forma, mikor egy körutazáson v. egyéb buszos társas utazáson veszünk részt, és kvázi éjjel-nappal együtt van a csoporttal az utaskísérő/ iv.


Harmadik forma, ha nyaraláson az ut. iroda 'telepített' idegenvezetője által kínált fakultatív programokra benevezünk. Akkor egy v. fél napos, esetleg pár órás program keretében mutatja be adott helyet.


Negyedik: egy intézményben veszünk részt vezetésen (múzeum, galéria, színház, vár, kastély, működő v. épp már bezárt üzem, bánya, v. pl. Bp.-en a vízművek v. a barlangkórház).


Ötödik: mikor egy természeti képződményt (pl. barlangot, vulkánt, vízesést, kanyont, sivatagot, pusztát, hegyet, erdőt, tavat, nemzeti parkot, stb.) keresünk fel, és ott egy útikalauz, túravezető, ranger kísér minket végig.

Aztán van a fentiek ilyen-olyan kombinációja.

/Kezdő koromban én is vittem hetente 2-szer-2-szer különböző napokon csoportot Egerbe (Szépasszony-völggyel kiegészítve), ill. a Hortobágyra (igény szerint Debrecennel v. Hajdúszoboszlóval kombinálva).


Kérdése(i)dre is válaszolva, a szabadidő függ az iv. és a csoport rugalmasságától, ill. h. ez egy szervezett út-e, visszatértek adott pontra esetleg v. tovább fogtok v. kell haladni. A jegyvásárlás attól függ, hogyan lett meghirdetve, azaz előre beleszámították-e az árba. (Ált. nem, hacsak nem az a fő highlight, mert van olyan, h. adott múzeum fakultatív, akit nem érdekel annak 1-2 óra szabad progi, ergo tőle nem lenne fair előre beszedni.) Sok helyen a belépő csoportosan olcsóbb, tehát ha eldöntött, h. ki szeretne részt venni, az iv. megveszi (+ sok helyen (idegenvezetői igazolvány bemutatása után neki nem kell fizetni).

Szabadidőben azt csinál az ember (a trv.-ek betartása mellett), amihez kedve van. A legtöbb iv. szokott tippeket adni, ill. elmondani, h. mit hol talál az ember. Pár óra alatt megnéz egy műemléket (esetleg belülről is), étkezik, felfrissíti magát, sétálgat, kapcsolatokat épít ki az utastársakkal, (be)vásárol.

Volt már (sajnos) olyan utasom, akihez mentőt kellett hívni (vérnyomás- és szívproblémákból kifolyólag ő egy német kórházban töltötte az út fennmaradó részét), volt olyan is, aki a patikát kereste fel rovarcsípés v. pollenallergia miatt, olyan is, aki egy buszos úton találkozott 20 éve nem látott középiskolai tanárával, aki szintén azon a helyen tartózkodott egy másik utazási irodával. (Erre mondják, h. kicsi a világ!)


A végére csak annyit, h. egy vezetett túra nagyon jó is tud lenni. Kár, hogy az előttem szólók - ahogy olvasom - nem vettek részt még ilyenen.

Bp. minden évben megrendezi az Idegenvezetők világnapját, amikor ingyenes vezetéseken lehet részt venni. Idén már volt, de jövőre is kb. abban az időben lesz egy hétvégén: [link]

Ha nagyvárosban jártok ajánlom pl. a Sandemanst, én már több városban vettem részt különböző programjaikon:

[link]

Londonban ők nagyon jók:

[link]

Köszönöm a figyelmet! :)

2018. aug. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!