Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy lenne érdemesebb megoldan...

Hogy lenne érdemesebb megoldani az utazás részét egy Európai körútnak?

Figyelt kérdés

Egyelőre még csak álmodozás, majd néhány év után terveztem körbeutazni Európát, miután letettem az érettségit és a nyelvvizsgákat, és kiköltöztem Londonba (és persze még azután is jópár év spórolás).

Rengeteg hely érdekelne, pl csak Olaszországból 43 falu/város, de ugyanígy rengeteg másik országgal is. Van egy olyan "vonatbérlet", ami egy hónapig érvényes Európa 30 országára, korlátlanul lehet vele használni a vonatot, illetve néhány kompot, hajót is. Ez 150.000 ft-ba kerül, ami szerintem egy hónapra megérné. Viszont egy ilyen úthoz minimum 2-3 hónap kellene, amiben már nem vagyok biztos, hogy úgy is ez a legjobb opció. Viszont a sok kis falu miatt rengeteget kéne utaznom, magyarul vonatra vagy buszra (néhány esetben talán repülőre) költenem, így már megint nem tudom, hogy melyik jönne ki drágábban. Esetleg van itt valaki, aki ért hozzá, vagy esetleg van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy ti próbáltátok már ezt az Interrail Global Pass-t?



2016. febr. 17. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy ilyen útra 2-3hónap kevés!

Ennyi idő alatt csak átszaladni lehet egyes helyeken!

Meg mégis nagyjából mi lenne az útvonal?Milyen országokat akarnál meglátogatni?Mert akkor már érdemesebb fapadossal repülni mint vonatozni!Az nagyon lassú!

2016. febr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is kevés, viszont azért nem lesz belőlem milliomos pár év alatt.

Tényleg szinten minden országot, és sok várost. Nagyon kevés kivétel van. Pl Szerbia és Románia pont nem érdekel, viszont helyette Spanyolország dupla annyira. De vannak olyan helyek is, ahonnan csak néhány város, pl Horvátország.

Én nagyon szeretek vonatozni, annak is megvan a maga varázsa, és igazából az se zavar, hogy sok idő. Inkább az árak azok, amik nagyobb mértékben befolyásolják a döntésemet.

2016. febr. 17. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!