Kezdőoldal » Utazás » Európa » Június végén a Garda-tóhoz...

Június végén a Garda-tóhoz megyek nyaralni. Aki volt ott tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Mindenképp el vagy fel akarok menni erre a Monte Baldora. De nem tudok róla túl sok mindent. Mennyibe kerül? Ott fönt mennyivel van hűvösebb? Vagy bármit ha tudtok tanácsolni örülök neki :)

Ezenkívül is ha tudtok valami látnivalót, amit érdemes megnézni a Garda-tónál, örülnék ha segítenétek. :)4



2016. ápr. 23. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Két hete jöttünk haza. Nem tudom, hogy mennyibe kerül, utazási irodával voltunk, egy összegben fizettük be.

Nem sokkal van hűvösebb, hajózás során hidegebb volt, ajánlatos vinni kapucnis kabátot. Nagyon hirtelen jön az eső, nem sok, hamar vége,de szinte minden napra jutott pár percnyi. Veronát néztük meg, Malcesine-t,Riva del Garda-t.

Limone-t nem tudtuk felkeresni, útjavítás miatt.

Voltunk még:Salo-ban, és Lazisében.

Nagyon finom a fagyijuk!!! :) Jó utat!

2016. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron azért jóval hűvösebb lehet fent 1760 méteren, mint lent a tóparton. Egyébként lent ki van írva a fenti hőmérséklet. Az árakat a felvonó honlapján meg tudod nézni:

[link]

A lap alján a "Download Cableway and Chairlift Summer Rates"-re kattints, miután a + jellel lenyitottad. Ez az egyetlen felvonó a világon, amelyik körbe forog működés közben.

Fent jó időben el lehet menni túrázni több irányba is, én a Cima delle Pozzette-n voltam ( [link] ), 2-3 óra alatt elérhető. Túrabakancs vagy túracipő persze ajánlott.


A tótól pár kilométerre északra van Arco, ott van egy vár, oda is érdemes felmenni, szép a kilátás. Arco egyébként kedvelt sziklamászóhely, tele van túraboltokkal (és választék is van rendesen). Nekem Riva del Garda és Sirmione is tetszett (ez utóbbi településen is érdemes megnézni a várat).

2016. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokat jártam a tó körül... nem számoltam, Talán kilencszer, vagy tízszer


Rövid szösszeneteket a Garda-tó körüli látványosságokról a Napfényes Itália Facebook oldalon is olvashatsz. Pl ha így "in medias res" belevágtál, akkor a Monte Baldoról is:

[link]


Fent akár 10 fokkal is hűvösebb lehet...ez lehet kellemes is, amikor lent mondjuk 30 fok van. Érdemes szeles idő után esetleg vihar után felmenni, mert ilyenkor a tó feletti párát elfújja a szél és tűélesen lehet a panorámát élvezni. Párás időben elég homályos lehet a "kép". Hosszú ujjú felső, hosszú nadrág, kalap erőteljesen javallott leégés ellen.Teljesen mások fent a légköri viszonyok, mint a tóparton a homokba leheveredve napozva.


... de bemelegítésként olvashatsz a tóról:

[link]


A Monte Baldo hegy egy másik, kevésbé ismert látványosságáról:

[link]


...és sorban egyes városokról a tó körül:

pl

Riva: [link]


Limone: [link]


Gardone: [link]


Salo: [link]


Desenzano: [link]


Sirmione: [link]


Peschiera: [link]


Lazise: [link]


Garda: [link]


Malcesine: [link]


Torbole: [link]


..és persze a Gardaland: [link]

2016. ápr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A forgó lift nem egyedüli még Európában sem, találkozhatsz ilyennel Svájcban is és Olaszországban (Courmayeur) is még. Ritkának mondjuk ritka...
2016. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát sokat segítettetek:)
2016. ápr. 24. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!