Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába utazáshoz kötelező...

Klaudia20666 kérdése:

Angliába utazáshoz kötelező az "Európai egészségügyi biztosítási kártya"? Vagy csak elég az érvényes személyigazolvány?

Figyelt kérdés

2016. máj. 14. 18:13
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem kötelező, a kutya nem kèri tőled, de a sürgőssègin sem fognak ellátni, ha megsèrülsz.
2016. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%
Nekem van ilyen kártyám, de sztem ez sokra nem jó, minimalis alapellátás van benne, ha vmi történne veled kint.
2016. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez két külön dolog: a személyigazolvány segítségével igazolod magad a határőröknek, rendőröknek. Az Európai egészségügyi kártya viszont arra való, hogy baj esetén (baleset, hirtelen betegség) ingyenesen ellássanak.

A személyigazolvány kötelező (több országban helyettesíti az útlevelet).

Az Európai egészségügyi kártya nem kötelező, de ingyenesen kiváltható és rossz, ha nincs - amikor kell. Miért ne váltanád ki - inkább fizetsz egy idegen országban ?

2016. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"sokra nem jó, minimalis alapellátás van benne, ha vmi történne veled kint."


Mire szeretnéd, hogy még jó legyen?

2016. máj. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 3005 ***** válasza:

En itt elek mar egy eve, nekem volt EU tajkartyam, de amikor tudogyulladasom volt tavaly nyaron(igen nyaron!) akkor bementem a walk in centerbe mert meg nem volt haziorvos ni stb es adtak egy papirt amin beirtam az adatokat de a kutya nem kerte el se a szemelyimet se az eu tajkartyat, megnezett a nover aztan az orvos es felirt antibiotikumot ugy h meg sem neztek egy papirt sem!

Nyilvan jo ha van, jobb a bekesseg.

Persze azota van melo, biztositas, haziorvos etc.

2016. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!