Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jogosult vagyok-e Angliában,...

Jogosult vagyok-e Angliában, külföldi munkavállalóként olyan utazási kedvezményt biztosító kártya igénylésére, mint itthon a Mák kártya ( amivel távolságira 90%-os kedvezményt kapok, a helyi közlekedés pedig díjmentes) (tartósan beteg vagyok)?

Figyelt kérdés

2016. jún. 9. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nem is hallottam még ilyesmi kedvezményekről odakint. A MÁK kártya pedig az emelt családi pótlékot igazolja, szóval azt se kapod túl sok időre.
2016. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Itt, Angliában a nyugdíjasok, diákok, munkanélküliek veterán vagy leszázalékolt katonák is maximum 33% kedvezményt kapnak. Egy nyugati országról nem tudok, ahol annyi mindenki kap irtózatos méretű utazási kedvezményt, mint otthon. De hát tudjuk, Magyarországon jobban teljesít, biztos ki tudják az otthoniak termelni.
2016. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Itt, Angliában a nyugdíjasok, diákok, munkanélküliek veterán vagy leszázalékolt katonák is maximum 33% kedvezményt kapnak"


Ez nem igaz, Londonban például azt hiszem 60 év felett ingyenes a tömegközlekedés.

2016. jún. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

"Ez nem igaz, Londonban például azt hiszem 60 év felett ingyenes a tömegközlekedés."


Nem ingyenes! Ingyenességről nem hallottam kelet európán kívül! De magad is megnézheted kinek mi jár. [link]

2016. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

5-10 év közötti gyerekeknek ingyenes a tömegközlekedés Londonban, ha utazik velük felnőtt! Jobcentre papírral rendelkezők, tehát a munkanélkülieknek van némi kedvezmény, illetve nyugdíjasoknak van 33%, ha csúcsidőn kívül utaznak és van kedvezményes kártyájuk


De itt minden infó itt van: [link]

2016. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem ingyenes!"


Hát dehogynem, pont két kattintás az általad linkelt oldalról:


[link]

[link]


A Freedom Pass amúgy a kérdezőnek is releváns lehet, ha Londonba készül, de biztos más városban is van hasonló.

2016. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!