Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba fogok költözni....

Németországba fogok költözni. Nyel tanulási lehetőségek?

Figyelt kérdés
Angolul beszélek kommunikációs szinten. Itthon mar elkezdtem nemet órára járni viszont mivel 0rol kezdtem nem fog sikerülni megtanulni rendesen mire ki költözök. Nemetbe lehetőségem lesz-e iskolába járni? Mármint ilyen nyelv tanfolyamok léteznek kezdőknek? Es ha igen akkor nem tudjatok akkor van olyan h magyarol-németre vagy romanrol németre?

2016. nov. 8. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A Volkshochschule-nál vannak nyelvtanfolyamok, heti 1,5 óra és nagyon baráti áron.


Az integrációs nyelvtanfolyamot mindenkinek felajánlják, de az fél éven át napi 4-5 óra, tehát esélytelen, ha mellette dolgozni szeretnél.


Nagyvárosokban sokszor indul magyar anyanyelvűeknek némettanfolyam, az egyik félévben nekünk is magyar tanárunk volt, bár én igazából a vegyes tanfolyamra jártam.

2016. nov. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
+ ha csak angolul beszélsz mivel akarsz dolgozni? mert alapfokú német kell a gyári munkához is.
2016. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Heti másfél óra az nudli, abból semmit nem lehet tanulni. Berlinben 200 eurótól hirdetnek intenzív tanfolyamokat, de én azt javaslom, hogy még Magyarországon végezz el egy gyorstalpalót. Vannak kimondottan kiköltözők számára párhetes tanfolyamok, nem akarok reklámozni, keress rá.
2016. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ahová költözni fogsz abba a városba menj érdeklődni. Biztos hogy fogsz találni több lehetőséget is.

Érdemes lenne valami intenzívebb tanfolyamot választani, ahogy időd engedni. Ezeket az órákat németül fogják tartani, (legalábbis amit én hallottam) de a szintednek megfelelőbe osztanak majd be csoportba.

Addig is amíg itthon vagy foglalkozz olyan sokat a nyelvvel amilyen sokat csak tudsz. Mert ha kimész bőven elég lesz arra odafigyelned hogy egyáltalán megértsd valamit abból amit mondanak :D főleg ha még kezdő vagy

2016. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én a heti másfél órásra jártam, előtte nem tanultam németet. Viszont német családnál éltem mellette. Fél év után találtam munkát, tudtam alapvetően kommunikálni. 1,5 év után középfokúztam és változzam irodai munkára, ahol fizetett szakmai képzést is kaptam a munkáltatótól.

Nyelvérzék kérdése is.

2016. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. nov. 8. 20:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Integrációs kurzus a legjobb, mert a többi tényleg csak ilyen heti 1-2 óra, ami semmi, én tapasztaltam. De integrációs kurzusra nekem 1 évet kellett várnom, mert annyira tele vannak. A heti 1-2 órásra meg fél évet vártam. Az integrációs kurzus heti 4 nap 4 óra, lehet választani esti és reggeli kurzus között, a végén van orientációs kurzus, ami Németországról van, a végén van egy teszt is. 6+1 modulból áll. Minden modul kb 6 hétig tart és modulonként 300 euró, ha van kereseted, vagy az éllettársadnak van, de nem annyira sok, hogy ezt fizetni tudd, akkor fizetik a felét és neked 120 eurót kell fizetned, ha meg teljes mértékben jobcenteren át vagy akkor 20 euró (de azt meg nem fogod kapni). De ha a teljes árat fizeted, vagyis 300 eurót és sikeresen leteszed a viszgat akkor a pénz felét visszakapod. Ezt az én iskolámban az igazgató mondta, szóval nem tudom, hogy ez mindenhol így van-e. A heti 1-2 órás meg 120 euró amúgy.
2016. nov. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7.: jó, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy:


- ha van keresete, tehát dolgozik 40 órában, akkor nagyon fárasztó minden nap 4 órát nyelvtanfolyamon ülni, és este 9-10-kor végezni, majd 8-ra munkába menni


- ha nincs keresete, 300 euró 1,5 havonta iszonyatosan sok pénz


- ha félmunkaidőben dolgozik, akkor nem keres többet 5-700 eurónál, amiből szintén nagyon sok a 300, de legalább ideje van rá bejárni


- a Volkshochschule 1,5 órás tanfolyamai igaz, hogy időben kevesek, de ugyanolyan ütemben haladnak szinte, mert progresszívebb és sokkal nagyobb tananyagot vesznek át egy órán, plusz sok lecke is van. Ez valóban inkább azoknak ajánlott, akiknek jó a nyelvérzékük és képesek az intuitív, önálló tanulásra is


- az integrációs tanfolyamon nagyon lassan haladnak, többnyire azoknak való, akiknek rossz a nyelvérzékük vagy nem túl értelmesek. A legtöbb ezen résztvevő nem európai bevándorló, mivel nekik ingyenes ez a tanfolyam. Fél év alatt ugyanoda jutnak el heti 16 óra tanulással, mint a másik kurzus heti 1,5 órával. Ez nem vicc, a kurzusterv tök ugyanaz szinte.


- A VOlkshochschule tanfolyama nem 6 hétre 120 euró, hanem 4 hónapra.

2016. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát én voltam mindkettőn. Az a heti 1-2 óra azzal ment el, hogy a tanár elmagyarázta nekik a betűk írását és olvasását, mert minden héten jőtt pár új ember hozzánk. Aztán onnan kiléptem 4 hónap után és átmentem integrációs kurzusra. Tény, hogy ott is sok a hülye, aki olvasni írni nem tud, de sokkal jobbnak tartottam, mert ott legalább jutottunk valamerre. De az csak akkor tudod csinálni, ha van legalább egy minijobod és férj vagy feleség vagy élettárs vagy bárki más el tud téged valamilyen szinten tartani. De nem hiszem, hogy 0 nyelvtudással egyedül akarna kint élni, ezért is ajánlottam ezt. Vagy ha mégis egyedül akarod ezt 0 nyelvtudással végigcsinálni, akkor már most tegyél le erről az egészről.
2016. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazából en meg azon is reménykedem h mivel itthonról ugy fogok elmenni h lesz mar valami fogalmam a nyelvről akkor ott majd hamarabb fogom megtanulni. Am nem magamba. Apukám es élettársam is kint vannak. Szerencsére lesz segítségem. Koszonom szepen meg 1x a válaszokat
2016. nov. 10. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!