Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba Rimini kellemes...

Olaszországba Rimini kellemes tengerparti hely? Vagy inkább Cattolica?

Figyelt kérdés

Jövőre le szeretnénk menni olaszba tengerparti nyaralásra.

Buszos dolog, busszal le, pihenés, majd vissza.

ez a 2 városba van egyenlőre.

Fiatal pár vagyunk, mindketten most először járnánk tengerparton.

Nyilván korai ez az egész. Így csak az érdekel ki volt már, és milyen tapasztalatokkal, élményekkel tért haza olaszból?



2016. dec. 5. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Én szeretem Riminit,kellemes kis hely. :)
2016. dec. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Cattolica inkább nyaralóhely, Rimini pedig gazdag történelemmel rendelkező nagyváros (kb 5x annyi állandó lakosa van mint Cattolicának), Mindkét helyen remek a tengerpart, a hozzá kapcsolódó infrastruktúra, talán Riminiben kicsit több a látnivaló (főleg a környékén), ha nem állandóan a tengerparton akartok heverni. Rimini közel sem összehasonlítható az olyan új, modern "turistagyárakkal" mint Bibione vagy Lignano, sokat őrzött meg a város a régi hangulatából.

(itt egy kicsit tájékozódhatsz a városról: [link]

Voltam ott, jó volt, aztán időközben számos más érdekes és szebb helyet is bejártam az országaban, de indításnak szerintem megfelel. Jó ha szereted a nyüzsgést, a éjszakai életet, homokos (de zsúfolt) tengerpartot, és nincsenek nagy igényeid a tájképpel kapcsolatban.

2016. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

a zsúfoltságot nem annyira csípjük :D dehát gondolom azt senki.

Cattolicán ezek szerint sanszos hogy kevesebben vannak?

2016. dec. 6. 07:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Városok központja körül mindenhol sanszos, hogy sokan vannak. Kicsit eltávolodva tőlük,találhatsz olyan partszakaszokat, ahol csak néhány ember lézeng. Ezekért általában utazni kell, és a turisták vagy lusták, vagy tájékozatlanok.

Pl Caorle központ ennyire zsúfolt nyáron: [link]

tőle légvonalban 3 km (autóval kb 15km)

pedig a Brussa Beach: [link]

2016. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

értem!

köszi!

2016. dec. 6. 14:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Cattolicát nem ismerem, viszont Riminiben már voltam. Nekem nagyon tetszett, sok látnivaló van a környékén is (pl. San Marino vagy Bologna). Július közepén voltunk és szinte alig voltak a tengerparton.
2016. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Főszezonban alig voltak Riminiben szerinted.

Ne szedd tovább amiket szedsz!


[link]

2016. dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rimininek nagy előnye, hogy közel van San Marino meg Bologna, lehet kirándulni. Viszont ezt az egész buszos dolgot felejtsétek el. Gondolom a cél kb. annyi, hogy olasz tengerpart, amit bagóért meg lehet oldani repülővel, Szicíliára pl szakmányban repülnek az ultrák.
2016. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!