Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen a szlovén tengerpart?

Milyen a szlovén tengerpart?

Figyelt kérdés
Akik voltak már a szlovén tengerparton szeretném megkérdezni véleményüket hogy mit érdemes megnézni Koper, Izola belvárosát stb. Milyen élményekkel tértek haza? Mire kell oda figyelni, esetleg milyen dolgot érdemes Magyarországról vinni amit nem lehetne ott megkpni stb.

2017. jan. 10. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Szlovénia nem a tengerpartjaban nagy,sem szó szerinti sem atvitt ertelemben!Az egyetlen emlitesre melto hely Debeli rtic!De azon kívül szerintem teljesen felejthető!Piran Izola nagyon bajosak,de ezzel kifújt a meglatogatni erdemes varoskak listaja!Koper egy igazi kikoto varos,annak minden negativ hozadékával!Portoroz meg egyszeruen teljesen jellegtelen! én végig bicikliztem már az egesz szlovén tengerpartot,de engem kulonosebben nem hoz lázba!
2017. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekem pozitív tapasztalataim vannak a szlovén keskeny partról. Városnézésről nem lehet komolyabban beszélni, de közel van Trieszt, azt érdemes megkukkantani. A strand jó semmi extra viszont.
2017. jan. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

A lenyeg az hogy attol is fugg hol jartal elotte.

En csak a balatonig jutottam, igy az elso tengerparti elmenyem Piran es Portoroz.

Piran gyonyoru, de ott nincs klasszikus strand, ahhoz Portorozba kell atmenni. Ott van egy homokos strand, az jo.

Szoval mint elso tengerparti elmeny, annak nagyon jo

2017. jan. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Én szeretem a szlovén partszakaszt. Sokkal kisebb a tömeg mint Horváto-ban, nekünk most ebben az életszakaszban két kisgyerekkel ideális. Ha nyüzsire vágysz, akkor ne ide szervezz nyaralást. Koper szép, Izola engem nem ragadott annyira meg, Portoroz nyaralóvároska, Piran hangulatos, nekem nagyon tetszett. Közel van Trieszt, Lipica, Postojna. Kirándulós nyaralásnak tökéletes, strandon fetrengősnek szerintem nem.

Vinni semmit nem érdemes, minden van. A Mercator nevű szupermarketek mindenhol vannak, nem is drágák. Maga a tengerpart, éttermek, a nyaralás szerintem drágább mint Horváto-ban.

2017. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Trieszt közel van"


Ezt többen is írták.

Ha viszont már Triesztbe átmegyek, akkor minek is mennék vissza Szlovéniába, amikor Olaszországnak lényegesen szebb tengerpartjai vannak??!

(Amúgy Trieszt sem egy kimondott nyaralóhely.)

2017. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. jan. 11. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk kirándulni mennél Triesztbe? Mi mászkálós család vagyunk, én megpunnyadnék ha egy hétig a parton kellene időt töltenem.
2017. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az Észak Adria nem kimondottan szebb mint Szlovénia. (Viszont több a homokos (valódi homokos és nem iszapos part.... mint Ankaranban----na az egy picit csalódás volt nekem.

Triestben lehet jókat kirándulni, sétálni, mászkálni. Van hatalmas cseppkőbarlang a közelben. Ott a Miramare-kastély, remélhetőleg egyszer csak "újraépítik" az egykor gyönyörű kertjét, amit évekig hagytak (hagynak) pusztulni.


[link]

2017. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Koperben voltam a strandon. Nekem tetszett, annak ellenére, hogy a strand közvetlenül a teherkikötő mellett van. A víz nagyon jó volt, strandolás után pedig sétáltunk egy jót az óvárosban.
2017. jan. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!