Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ukrajnában Csernobilba érdemes...

Ukrajnában Csernobilba érdemes kimenni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Igen, akarnak is nyitni ott egy vidámparkot. Azt mondják olyan lesz mint Disney Land, csak itt a 3 méteres egér valódi.
2017. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Semmilyen jó hatással nincs a szervezetre a radioaktív sugárzás ilyen nagy dózisban. A mindennapi sugárzáshoz képest ott 100.000 szerese a radioaktív sugárzás. Ne akarjunk már oda is osztálykirándulást szervezni igazgatóúr :D
2017. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
A 2. Baromságot ir. A katasztrófa után valóban a normálisnál 400 000- szer nagyobb volt a sugárzás, de mara ez az érték a normál érték "csupán" 20 szorosa. Ha ott vagy egy hétig akkor se lesz semmi bajod. Hatalmas élmény. Szerintem Megéri elmenni!
2017. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Én voltam már, szerintem nagyon tanulságos és rengeteget lehet tanulni az energetikai biztonság fontisságáról. Egészen biztosan lesz utána egy határozott véleményed az atomenergiáról és a kapcsolódó témákról én pl azóta nehezteltek a kormányunkra a Paks körüli titkolózás miatt (is), mert a sunnyogás nagyon durván ellehetetlenítette a baleset elkerülését és a a mentést.


A szervezés profi volt, kaját is adtak (a zónán kívülről persze), persze a biztonságra figyelni kell, ne nyalogasd a fákat :)

2017. jan. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Találtam egy korábbi linket amin utána tudsz olvasni: http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__320552..


Majd írd meg ide, ha voltál kint! Biztos érdekes lesz!


Az előttem szóló (#4) gondolatmenetéhez kénytelen vagyok írni, mert egyoldalú. Pripjaty tanulságából miért szűrt le a tisztelt író Pakssal és a kormány titkolózásából bármit is? Illetve milyen "határozott véleményt" fog alkotni az atomenergiáról? Szerintem bármilyen egyszerűnek is tűnik, nem olyan könnyű levonni ezt a fajta következtetést még ilyen kevés energiaráfordítással sem. Nem szeretnék az atomenergia pro és kontra dolgaiba belemenni, de könnyen belátható, hogy JELEN technológiai ismereteink mellett, ipari méretekben így lehet a legolcsóbban villamos energiát előállítani a legkisebb környezetkárosítás mértéke mellett. Igyekeztem természetesen a legkultúráltabban írni, nem sértegetni senkit ebben a bekezdésben! Üdvözlettel: egy okl. gépészmérnök

2017. febr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen. Én tervezem is hogy elmegyek és megnézem a reaktort és az irányítótermet stb.

Van több leállított reaktor,igaz nem a jó öreg grafitmoderátoros böhöm nagy primitív RBMK de jobb állapotban vannak amit szintén érdemes megnézni európában.Nagy buli.:-)

2017. febr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!