Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Spanyolországban vosotros...

Ha Spanyolországban vosotros helyett ustedes-t használok az "gáz"?

Figyelt kérdés
2017. febr. 20. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, az a magazas.

Amugy meg a spanyolok eleg toleransak, ha hibazol sem szolnak meg, inkabb megtisztelve erzik magukat hogy egy kulfoldi beszel veluk spanyolul. Legalabbis en ezt tapasztaltam.

2017. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Közben megtaláltam én is, hogy magázásként is van használva. Mert a latin-amerikai spanyolban ustedes van használva mind formális mind informális esetben és kicsit megzavart, hogy "spanyol spanyolban" bejön a vosotros is, de már érthető!
2017. febr. 20. 17:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem "gaz", mert rengeteg a latin-amerikai is akik nem mindig veszik at a spanyol T/2 szemelyt, a spanyolok mar megszoktak. Egyebkent tapasztalatom szerint (itt elek) egyre kevesebb spanyol hasznalja a magazast. Felnott 40-50-es korosztaly is ismeretlenul is alapbol tegez pl boltban, patikaban, utcan stb.
2017. febr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!