Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mivel jobb/gazdaságosabb...

Mivel jobb/gazdaságosabb közlekedni Londonban: Oyster card-dal vagy Travelcarddal?

Figyelt kérdés
2017. márc. 21. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Az Oysterre töltöd a travelcardot.
2017. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aztaqrva.... :D

Az oyster card a mágnes kártya, amin a travel card van.

2017. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, a Day Travelcard papíralapú.
2017. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb és egyben a legjobb us szerintem Paypass-os bankkártyával.
2017. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mivel a neten mind a két féléről írtak, és úgy fogalmaztak, hogy van papír alapú tarvelcard is, valamint az oyster-re fel lehet tölteni a travelcardot, de fontot is. Ezért nem tiszta a dolog, hogy hogy is lenne a leghatékonyabb... paypass bankkártyám nincs sajnos, szóval akkor talán az Oyster lesz a legjobb választás...
2017. márc. 22. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak az egy napra szóló Day Travelcard papíralapú, azt viszont nem éri meg megvenni. Ugyanis ha van Oyster cardod és arra feltöltesz egy összeget, akkor van egy napi limit ami után már nem von le több pénzt a rendszer. Viszont ez a napi limit jóval kevesebb, mint a Day Travelcard ára. Így akarják leszoktatni az embereket a papírjegyekről. Ráadásul van egy heti limit is, tehát egy héten belül nem von le egy adott összegnél többet. Tehát amit én javaslok: veszel egy Oyster cardot, ami ha jól tudom 5 font, és feltöltesz rá valamennyi pénzt az utazásokhoz. Mikor hazamész akkor le tudod adni bármelyik állomáson a kártyát és visszakapod az 5 fontot és a maradék pénzt, ami még a kártyán van. Vagy ha tervezel a jövőben visszatérni, akkor megtarthatod a kártyát és használhatod megint. Ez a legegyszerűbb szerintem.
2017. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!