Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes északabbra menni?

Érdemes északabbra menni?

Figyelt kérdés

Járt/született/él valaki Finnországban, Skóciában, vagy Írországban? Mindig is érdekeltek különböző népek kultúrái, ezeké az országoké pedig különösen.

Miért érdemes/nem érdemes "ellátogatni" arra?



2017. máj. 16. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

En finn allampolgar is vagyok. Jelenleg Finnorszagban elek. Kerdezz nyugodtan.


Nyaralni jonnel? Mert kicsit modosulnak a pontok, attol fuggoen, hogy elni vagy nyaralni.


Nyaralni erdemes, mert


1. szeretik a turistakat

2. ha szerencsed van lathatod a sarki fenyt, akar Helszinkibol is, ami egy eletreszolo elmeny/jelenseg

3. szinte mindenhol tisztasag van

4. jo a kozbiztonsag

5. lathatsz rengeteg kis szigetet, tavat, amik nagyon szep latvanyt nyujtanak, mar a repulo ablakabol kinezve is

6. nagy a nyugalom (mar ha valaki ezt szereti)


Nem erdemes nyaralni, mert


1. Nem csak Europa, de a vilag egyik legdragabb orszaga.

2. Nyaron sincs igazi nyar, alt. 25 fok, es az mar itt kozeledik a horekordhoz.

3. Rengeteg a szunyog nyaron, mivel nem igazan irtjak oket, plusz ha irtanak is, mivel rengeteg a to, kicsi szigetek, ugye a sok viz miatt rengetegen vannak.

4. Nincs sok kifejezett muemlek/kulturalis rendezvenyek/regi stilusu epiteszeti remekmuvek. Elvetve van 1-2, de azok se olyan szintuek, mint pl. Bp-en vagy Romaban vagy Parizsban, tehat sok mindent nem veszit az, aki ezt nem latja (szerintem).

5. Ha csak nem valami szomszedos orszagba mennel, akkor innen nehez barhova is folytatni az utat, mivel Europa peremen van. Plusz Svedorszag es Norvegia 1-2 hegyet leszamitva ugyanaz, mint Finnorszag, tehat ha az egyikbe jartal, akkor kb lattad mind. Leszamitva, hogy ezek kozul Finnorszag a legtisztabb.

6. Kulinaris elvezeteket szerintem nem tud nyujtani az orszag. (Van, aki ezert utazik). Nincs semmi tipikus finn etel, ami meg van az meg olyan egyszeru es mindenhol megtalalhato, mint pl. a husgomboc. A szalmiakit, aki szereti azok feltankolhatnak, de szerintem a magyarok altalaban nem szeretik. (Ezt csak itt lehet kapni).


Ha elni jonnel, akkor meg irhatok 1-2 negativumot es pozitivumot is.

2017. máj. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem érdemes :) Skóciában jártam már, Írországban élek egyébként, Finnországba még nem volt szerencsém eljutni (Izlandra és Norvégiába viszont igen, ezek külön is megérnek egy misét, varázslatos mindkét ország, főleg Izland nyűgözött le).


Skócia és Írország is gyönyörű, rengeteg látnivaló van, a természet lenyűgöző - ha szeretsz a szabadban kirándulni, akkor a skót felföldet nagyon ajánlom ill. Írországban is rengeteg fantasztikus látványosság van (kedvencem például Connemara National Park, Ring of Kerry, Killarney National Park, Dingle Peninsula, Sligo környéke, Giant's Causeway, West Cork, de a Cliffs of Moher is kötelező). Tapasztalataim szerint az emberek is barátságosak és nyitottak, bár a skótok nem annyira, mint az írek. Régi romok, várak, neolitikus ill. kelta építmények viszont vannak kb. minden sarkon, mindehová belopja magát a történelem, számomra ez is egy plusz.


Ételekben viszont ne számíts semmi különlegesre, se az ír, se a skót konyha sem valami nagy szám (sőt) és az időjárás is kiszámíthatatlan és sokkal szelesebb/hűvösebb/esősebb, mint Magyarországon. A tömegközlekedés pocsék és az ilyen 1-2 napos buszos túrák pedig nem érik meg, ha az ember erre jön, akkor érdemes autót bérelni, anélkül nem igazán boldogul az ember. Negatívum még, hogy igen drága helyek, de szerintem mindenképp megér egy túrát.

2017. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!