Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes Riminibe menni nyaraln...

Érdemes Riminibe menni nyaralni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Felmerult hogy Riminibe mennénk utószezonban (augusztus elején), érdemes mostanság elmenni, megeri azt a plusz utazást? A víz mennyire tiszta? Elofordulnak esetleg migransok, mennyire biztonságos? Gyerekkel mennénk.

2017. jún. 2. 13:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jav:szeptember elején.
2017. jún. 2. 13:59
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Ha jó időt fogsz ki, lehet jó is.

Az igények sokfélék, ki tudja, neked mi jó.

Magam voltam Riminiben nem pihenés okán. A tengerparti kényszer egyennapozós ágyakat, szépen sorba rakva, utálom, ez eleve kizáró ok. A szállások más helyekhez viszonyítva drágák. A víz tiszta ahhoz képest, hogy homokos part. Egy kavicsos, sziklás parthoz képest zavaros (nem koszos, homokos). Migránsokat ne tengerparton keress, egyébként nem értem ezt a rettegést, amolyan Orbán-fertőzés lehet. Ragályos és súlyos. A migráns ugyanolyan ember, csak csóróbb. Ha ingerlik és kényszerítik, pont annyira izgága, mint bármely átlagos magyar. Vagy tán még annyira se. Nem szempont.


Összegezve, ízlések és pofonok... Nekem az olasz tengerpart nem felel meg szinte semmilyen szempontból. Ehhez képest rengeteg horvát partrész annál inkább. Vagy ha különcködni kell, spanyol.

2017. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Horvátországba készültünk de szerintem irreálisan drága lett. Túl késő van már olcsó szallashoz, ráadásul főszezonban sajnos.:( Riminiben olcsóbb.
2017. jún. 2. 17:19
 4/16 anonim ***** válasza:
Mi is készülünk oda, de úgy néz ki, csak jövőre jutunk el :-) Hosszú évekig csak Horvátországba jártunk, meguntuk őket, egy-két éve járogatunk Olaszországba. Engem nem zavar a homokos part, meg a napágyon heverészés :-) Ha meguntuk, nagyon szép városokat lehet felkeresni.
2017. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen engem is ez vonz, hogy él lehet menni ide oda más városba, Horvátországba inkabb a tenger miatt mennék, persze ott is vannak szép városok de per pillanat megfizethetetlen számunkra.
2017. jún. 2. 17:53
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem jobban tetszik, mint Horváto., de még Jesolonál is. Gyerekkel is millió programot tudsz csinálni. Mi nem strandolunk napokat, inkább mászkálunk, Rimini környékén van hová menni.
2017. jún. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt lehet tudni hogy konkrétan merre érdemes menni, milyen programokat érdemes beiktatni?
2017. jún. 2. 21:50
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi Riminiben laktunk. Voltunk Ravennában, San Marinoban, delfináriumban, van vidámpark a közelben, az Italia in miniatura park, Rimini óvárosát is érdemes megnézni.

[link]

2017. jún. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez igen. :)
2017. jún. 3. 09:54
 10/16 anonim ***** válasza:

"Horvátországba készültünk de szerintem irreálisan drága lett... Riminiben olcsóbb."


A mondatod első felével egyetértek de, hogy Rimini "olcsóbb lenne" arra ne vegyél mérget...

(A szeptemberi iskolakezdés miatt Horvátországban is olcsóbb az utószezon, pont úgy mint Olaszországban.)

Az odajutás sem olcsó a magas autópályadíjakkal, + Európa egyik legdrágább üzemanyagával. Bp.-ről oda-vissza kb 2.000 km! + a kirándulások.

Azután még ott van a parkolás és a strandszervíz díja is + a belépők.

Egy gombóc fagyi is kb 3-4 Euró volt legutóbb.

(Vagyis nem tudom, hogy te mennyit is kalkuláltál, hogy "olcsóbbnak" hoztad ki.)


Ha már ott vagytok, mindenképpen érdemes felkeresni San-Marinót, és valamelyik kis italüzletében venni egy üveg Amorettót, ami helyi nevezetesség.

Érdemes a drótkötélpályát is kipróbálni, + amiket írtak feljebb.

2017. jún. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!