Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudnátok segíteni? Izlandra...

Tudnátok segíteni? Izlandra szeretnék utazni. Lenne néhány kérdésem azokhoz akik nyaraltak már ott, esetleg ott élnek.

Figyelt kérdés

Viszonylag olcsón szeretném megúszni, tudom hogy Izland elég drága,így relativ olcsón.( vadkemping nálam játszik) Kérdéseim:

Mikor érdemes menni ?( túrázás és a látnivalók érdekelnek)

Mennyi időre érdemes,hogyha nagyjából az egész szigetet megszeretném nézni?

Repülőjegy árán kívül körülbelül mennyi forintot kellene vinni,ahhoz hogy ne éhezzek,de ne is legyen eleresztve a pénztárca?

Ha esetleg a vadkempinget választom, van lehetőség telefontöltésre,fényképezőtöltésre?



2017. júl. 1. 03:20
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Szeptembertol aprilisig a legerdemesebb Izlandra latogatni, felteve hogy a sarki feny is erdekel. Meg nem jartam Izlandon, egyszer mindenkepp szeretnem meglatogatni, de ahogy szamolgattam, megkozelitoleg 600000 forint kellene ket szemelyre 1 hetre, ami szamomra egyelore kicsit sok. Nem tudom, neked mennyi a keret es mi szamit olcsonak, de Izland nem tartozik a legolcsobb orszagok koze. A vadkempinget pedig komolyan gondoltad egy olyan orszagban, ahol a legmelegebb honapban sem eri el az atlaghomerseklet a 15 fokot?
2017. júl. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) az az összeg elég elfogadható,hiszen amilyen árak vannak ott,ez egy viszonylag kevés összeg. A vadkempinget komolyan gondoltam igen :) a sarki fény annyira nem szempont,tehát augusztus vége szeptember eleje megfelel.
2017. júl. 1. 15:57
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, mit és milyen módon szeretnél látni. A téli utazást nem javaslom, és nem elsősorban a sötétség miatt.


Nyáron május közepétől augusztus végéig érdemes, de legjobb június közepétől július végéig.

A vadkempingezés egyes helyeken lehetséges, másutt meg nem, továbbá vagy egy csomó fölösleges holmit viszel hozzá, vagy középkori állapotokban élhetsz középkori ismeretek nélkül. És áramra ekkor ne számíts.

Szállásnak a legjobbak az ifjúsági szállások, széles hálózat van, neten megnézhető, ár, elhelyezkedés, komfort, stb. Ha teremszállást veszel (6-16 ágy) az meglehetősen olcsó, és hatalmas előnye, hogy minden YH rendelkezik jól felszerelt konyhával, hűtőszekrénnyel, minden komforttal. A boltok kiválóan felszereltek, nagy választék van készételekből, vagy félkész ételekből, amit a konyhán el lehet készíteni, a társaság nemzetközi, kiváló és segítőkész, bármiben tájékozódhatsz.

A közlekedés gyakorlatilag bérelt gépkocsival lehetséges, egyes pontokra pedig busszal (speciális, méteres vizeken áthajtó buszok, másképp e helyekre nem lehet eljutni). Izlandon gyakorlatilag a part mentén körben van kiváló aszfaltút, illetve még az északnyugati földnyelven. A többi részeken földutak, csapások vannak, egyes esetekben csak négykerék meghajtással, máshor lehet például egy yarissal is menni. De előtte e helyeken tájékozódni kell itt érhetnek komoly meglepetések is.

Látnivaló rengeteg, elsősorban hatalmas vízesések, gejzír, fortyogó iszaptavak és lávatenger (a lávában kizárólag kijelölt utakon lehet menni, minden más rész járhatatlan), hideg és meleg tavak, fürdésre alkalmasak is. Lehet válogatni. Egy hét mazsolázásra alkalmas. Két hét alatt körbe lehet menni, érdekes helyeket megnézni. A látnivalókat előtte a honlapról (útikönyvből) fel kell deríteni, különben elmész a legszebb helyek mellett. Javasolt időtartam nettó (helyben) két hét + az oda/vissza út.

Drága ország, de YH szállások tömegszállásain (van kétágyas fürdőszobás szoba is) olcsón meg lehet úszni, és elég (sőt, kötelező) egy hálózsák, és mindened megvan. Ezáltal a meleg kaja is gyakorlatilag bolti áron kijön. Útiköltséggel, gk. bérléssel, ilyen szállással, ilyen étkezéssel tényleg kihozható két főre két bő hétre egy millióból, de akár kevesebből is. A lehetőségek tágak, és ezért a költséghatárok is.

Túrázni sokfelé lehet, még gleccseren is (felszerelés nélkül), elképesztő látvány. Eső esik, ezért jó esőköpeny szükséges, esernyő nem. Itt gyakori a "vízszintes eső" (nem túl erős, de a szél elfújja). A helyiek nem nagyon törődnek vele, mintha mi sem történt volna. Van néhány hely, amit kihagyni egyszerűen bűn. Más szóval: mi a fenének megy oda az ember, ha azt se...

2017. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes leírást , neked is ment a zöld kéz :))
2017. júl. 1. 19:44
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Én voltam egyszer Izlandon, de csak 3 napot. Reykjavík és környéken jártam, nagyon érdekes hely.

Nézz korul az interneten, keress útitársakat, így az autóbérlés, szállás költségén lehet osztozni.

2017. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat :)Természetesen már nézegettem . Engem ugyan érdekel a főváros, de leginkább a természeti csodák..konkrétan az egész sziget. Ezért gondoltam , hogy két hétbe bele is férhet :)
2017. júl. 13. 11:19
 7/10 anonim válasza:
52%

Én még sosem jártam Izlandon,de érdekel,és ezért utánajártam kicsit.

Ajánlom Magyarósi Csaba videóit,érdekesek.

Annyi biztos,hogy jobban jársz ha a kajádat te készíted el,a legolcsóbb hozzávalókból,mert étteremben és boltban is nagyon drága.De persze ki kell próbálni azt is.

2017. júl. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Mindenképp utánanézek. :)
2017. júl. 23. 02:17
 9/10 anonim válasza:
52%
Az ajánlott videókkal remélem segíteni tudtam.Ha esetleg kíváncsi vagy még magyarok izlandról való tapasztalataira,akkor szintúgy ajánlom Szirmai Gergő Izlandos videóját,kevesebb mint 10 perc.
2017. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindent megnéztem. Köszönöm. Úgy belemásztam a dologba, hogy hamarosan ki is költözöm. :)
2017. júl. 26. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!