Kezdőoldal » Utazás » Európa » Elég türelmes vagy, hogy...

Elég türelmes vagy, hogy segíts nekem pár tippel életem első Görögországi nyaralásán?

Figyelt kérdés
Szeretnék megszervezni egy utazást. Jövő Júliusra tervezem. Titokban szeretném szervezni, hogy se a férjemnek, se a gyermekeimnek ne legyen fogalma róla, hogy mire készülök. 4-en mennénk szerintem Júliusban. Kb 1 hétre. Eddig az ötlet. Van egy évem összespórolni a pénzt, intézni biztosítást, utazást, szállást, ételt.. azt sem tudom mi kell még. Azért szervezném egyénileg, mert így állítólag olcsóbb. Szerintem kedves meglepetés lenne mindenkinek.

2017. júl. 22. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Hogy oldod meg, hogy a férjed szabin legyen?
2017. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem hinném hogy itt sok segítséget találsz. De mondjuk írd le hogy pontosan mit szeretnél mi az ami fontos mi az ami kevésbé fontos az utazással kapcsolatban pl mivel akarsz menni, milyen szállás kell, kell-e ellátás vagy nem? milyen típusú szálláshelyben gondolkodsz, kb mekkora keret lesz rá stb stb.
2017. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először találd ki, hogy pontosan hova mennétek. Én személyes tapasztalatokra hagyatkoznék. Ismerősök, netes beszámolók.

Aztán hogy hogyan juttok oda. Repülő? Buszos? Egyéni? Ugye ez függ attól is, hogy hova mentek.

Szállás. Itt is jó, ha vannak személyes tapasztalatok. Én mostanában mindig booking.com-on foglalok szállást minden országban, eddig bevált. Ott vannak vélemények is. De trivagon is utána lehet nézni sok mindennek. Bár szerintem ott sok negatív vélemény van, akik még a jó helyeket is lehúzzák. És akkor kell még, amiket írtál. Biztosítás. Ezt is neten meg lehet kötni pár perc alatt. Költőpénz, főleg kajára.

Egyébként szerintem is az a legbonyolultabb benne, amit az első felvetett. Ha ennyire meglepi, akkor hogyan lesz biztos, hogy a férjed is és a gyerekek is tuti ráérnek?

2017. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A férjem egyrészt szolgálati járadékos, másrészt külföldön dolgozik. 6 hetente jár haza, de amikor van valami, ami miatt haza kell jönni-e, akkor jön. Beszélek a főnökével.. ez lesz a legkisebb gond.
2017. júl. 22. 16:26
 5/8 A kérdező kommentje:
A gyerekeink sulisok. Akkor és oda mennek, ahova engedem őket. Szerintem repülővel mennénk, mert a gyerekek még sosem repültek.. én is csak egyszer. Fapados nyaralásban gondolkodom. A szállásban az a fontos, hogy legyen egy ágy, ahol alhatunk.. és ne legyen bogaras. Csak alvásra használjük. Az étkezést nem tudom. Ebben tájékozatlan vagyok. Mennyink lesz rá? Jó kérdés.. szerintem max 800e.. ennyit tudok összespórolni egy év alatt.
2017. júl. 22. 16:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első amit el kell döntened, hogy mennyi pénzt tudsz rászánni. Ezt már most kitudod számolni magadnak, hogy mennyi az az összeg amit havonta jövő júliusig félre tudsz tenni úgy, hogy még vésztartaléknak sem használod fel.

Majd eldöntöd, melyik ország melyik város a cél. Olvass utána, kérdezősködj. Majd jön, hogy hogyan akartok odamenni. Repülő, vonat, busz?? Majd jön a szállás. Utána olyan kiadásokkal számolj, mint utasbiztosítás, kajapénz, költőpénz, az országon belüli közlekedés, belépőjegyek stb árak. Ezeket mind megtalálod a neten, vagy utána tudsz érdeklődni. Mi is mindig 1 évre előre tervezünk, és így csináljuk. Mi mindig a booking.com oldalon foglalunk szállás, mert ahogy előttem is írták, utána lehet olvasni a már ott nyaralt turisták véleményeinek, negatív-pozitív megjegyzésük sokszor jól jön.

2017. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Én csak Krétán voltam Görögországban, de alapvetően tetszett. Rhetimnóban laktunk az északi parton, több kilométeres homokos strandja van, közvetlenül (egy utat nem számítva) a tengerparton fekvő panziókkal meg szállodákkal meg egy nagyon hangulatos velencei belvárossal. Ha béreltek autót akkor kényelmesen el lehet menni megnézni Knosszoszt meg az Arkadi-kolostort, szerveznek szurdokgyalogtúrát meg el lehet hajóval menni Szantorinire.
2017. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Wizz air repülő +hotel
2017. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!