Kezdőoldal » Utazás » Európa » Sok Londonban élő magyar...

Sok Londonban élő magyar miért él úgy, mintha még mindig Magyarországon lenne?

Figyelt kérdés
Öt éve élek kint, ez alatt az idő alatt sok emberrel dolgoztam és laktam együtt, főleg magyarokkal, de nem csak velük. Sokféle ember volt, de az a tapasztalatom, hogy nagyon sokan nem bírnak elrugaszkodni, és kipróbálni új dolgokat. Magyar/román boltba járnak, és ott veszik meg a sokkal drágább termékeket, minthogy kipróbálják az angol sajtokat vagy felvágottakat. Csak munkába járnak el otthonról, nem is tudják, milyen látnivalók vannak a lakhelyükhöz legközelebb és nem is érdekli őket.

2017. júl. 25. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Kaja: arra még nem gondoltál, hogy esetleg már kipróbálták a brit kaját, de jobban szeretik a hazai ízeket és ezért vásárolnak a magyar boltban?


Látnivalók: általában az embereket, akárhol élnek, azok a látnivalók érdeklik legkevésbé, amelyek ott vannak a közelben. Miskolcon nőttem fel, de egyszer se jártam a diósgyőri várban, mert sose mentünk el, mondván, úgyis itt élünk és elmehetünk bármikor. Inkább messzebb lévő nevezetességekhez utaztunk el mindig.


Egyébként pedig nem sok közöd van hozzá, hogy ki hogyan éli az életét.

2017. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Első! Nem csak a brit kaja van Londonban. A vilàg minden nemzetének etele megtalàlhatò a varosban. A nagy többseg megragad a magyar kajàknàl, meg sem prôbàl ùjakat enni. Begubóznak sokan, nem nyitnak a vilàg felè, ìgy aztàn nehèz az èletük.
2017. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
10 éve élek Angliában, és mai napig nem értem, hogy sokan hogy képesek nyolcad magukkal élni egy lakásban. Ahogy te is kérdező, hiszen te magad írtad, hogy sok emberrel laktál együtt.. Nekem ez meglepő, és nem az, hogy magyar boltban veszik meg a finom hazai kolbász, a borzalmas angol kolbász helyett.
2017. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Magyarországon is sok nemzet ételeit meg lehet venni, mégis az emberek többsége hagyományos magyar ételeket eszik. Talán mert magyarok vagyunk. Azok is magyarok, akik külföldön élnek.
2017. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez nemcsak Londonban van így, hanem mindenütt. És nemcsak magyarok tekintetében. Általában ha valakinek kényszerből kell elhagynia a hazáját, megélhetési gondok vagy egyebek miatt, akkor nehezen tud beilleszkedni az új helyre és megpróbálja az otthoni viszonyokat exportálni. Aki úgy költözik, mint én is, de sok más ismerősöm is, hogy nemcsak az motiválja hogy összespóroljon egy vecsési házra pár forintot, hanem hosszútávra tervez, az általában nyitottabban áll a dolgokhoz. Bár speciel az hogy milyen ételeket eszik az nem jelent semmit, mert én is legtöbbször olaszt eszek, mert azt szeretem, és nem a helyi ételeket. Az viszont tényleg tipikus, hogy a fogadó országból, városból semmi nem érdekli őket, max egyszer szelfiznek a bigbennel, hogy legyen valami a facebookra. És ami még jellemző, hogy állandóan szidják az őshonos népet, hogy milyen hülyék, csak mert azok épp máshogy csinálnak dolgokat, mint az Magyarországon megszokott.
2017. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Arra nem gondoltál, hogy az angol kaján szerintem nem lehet élni? Épp két hete voltam 1 hétig ott, és szószerint hányingerem volt minden kajájuktól, pedig nem is vittem túlzásba... Nem vagyok gyomorfájós, igényes... De szó szerint hiányzott még az itthoni pocséknak minősített étkezdei kaja is.
2017. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor szépen sorban.

1. Tulajdonképpen egyetértek veled, és valóban semmi közöm ahhoz, ki hogyan éli az életét, csupán érdekel, azért tettem fel a kérdést. A brit kaja meg azért elég tág fogalom, és nem csak brit meg magyar étel létezik.


2. A második válaszoló érti is, hogy miről beszpélek.


3. Való igaz, hogy az elején, amikor tök egyedül kijöttem, akkor egy csomó emberrel laktam együtt, mivel nyilván nem voltam gazdag, hogy egyből flatbe költözzek, és nem is ismertem senkit, akivel közösen kivehettünk volna házat... Azt viszont, hogy csomó emberrel, úgy is értem, hogy folyamatosan cserélődtek az emberek, volt, aki csak egy hétig lakott ott, én viszont két évig, így alkalmam volt elég sokféle emberrel együtt lakni. Azért az angol kolbász (sausage) nem összehasonlítható alap a magyar kolbásszal, az inkább már a chorizo, szerintem.


4. Én is magyar vagyok, és sok magyar kaját ettem, amíg otthon laktam, és szeretem is a halászlét, a túróscsuszát meg a rántotthúst is, de azért merek nyitott lenni, és kipróbálni valami újat is. Most tökmindegy, hogy az dél-afrikai bor, cheddar sajt vagy szójaszósz.


5. Az ötödik is érti, miről beszélek.


6. Két hét, nagy dolog! Gondolom, nyaralni voltál, nem tartósan ott élni. Aki nyaral, nem feltétlenül ugyanazokat eszi, mint aki tartósan itt él, ha angolok még nem haltak ki a kajájuktól, pedig nekem úgy tűnik, hogy még élnek, akkor a közép-európaiak is túlélhetik. Azért azt elmondhatnád, mégis mik voltak azok a kaják, amiktől rosszul voltál.

2017. aug. 3. 13:58
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan nem azért mennek ki, mert akkora kozmopolita beállítottságúak, hanem csak többet akarnak keresni.
2022. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hazai izek, LOL. Aki evett mar chorizo kolbaszt, rajon, hogy hazai izek jobb kiadasban. Brit kaja... Az egesz vilag konyhaja kaphato, a cheddar sajt meg egy olyan sajtizu sajt, ami nem egy gyors-erlelt fos, amit a magyarokkal etetnek hosszu evek ota.

Aki ilyen, azok alkalmazkodni sem tudnak amugy. Udvariatlansag, tolakodas, be nem illeszkedes.

2022. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A cheddar épp hogy majdnem leírtam, hogy milyen. Sós, színanyagos, tessék megnézni az ingredients listát.

Mért kéne alkalmazkodni a multikulti semmihez.

Az eredeti angol ételek meg ízetlenek, hal meg sültkrumpli, kenyérpuding meg gyümölcskenyér sötét sörrel.

2022. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!