Kezdőoldal » Utazás » Európa » 08.27-től mennénk nyaralni...

08.27-től mennénk nyaralni Horvátországba 31-ig. /Crikvenica/. Kinek milyen tapasztalata van, mekkora ebben az időszakban a forgalom a horvát autópályán? Mikor érdemes elindulni? A tengerparton még tömeg várható?

Figyelt kérdés
2017. aug. 7. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel, ebben az időszakban már nincsenek dugók az autópályán. Tömeg ebben az időszakban már nincs, de elég sokan vannak még akik ebben az időszakban nyaralnak.

A mikor érdemes elindulni kérdésre a válaszom, hogy bármikor elindulhattok.

2017. aug. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyugaton hamarabb kezdődik az iskola, ezért ilyenkor már a nyugdíjas csoportok lepik el a tengerpartokat.

Nem lesz tömeg, ne aggódj.

2017. aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1 hete jöttem haza. Odafelé borzalmas volt, hajnali 6-ra odaértünk a Horvát részre és 1,5 órás dugó várt ránk. Visszafelé már sima volt az egész, ilyen 11 körül mehettünk hazafelé.

Igen, várható tömeg. Augusztus az olcsóbb időszak, sokan mennek akkor nyaralni.

2017. aug. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Augusztus az olcsóbb időszak "


Hát persze!

2017. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező kapja itt a fars válaszokat és nem tudja, hogy kinek higgyen.


Természetesen továbbra is július és augusztus a főszezon!

Ennek megfelelően igen nagy forgalomra lehet számítani.

Ha még reggel hatelőttre becélzod a zagreb előtti fizetőkaput esélyes, hogy simán még átmész nagyobb fennakadások nélkül, hiszen több sávot is megnyitnak pluszba.

Viszont -sajnos- útjavításra számíthatsz egy-két helyen, és további torlódásra az alagutak előtt. Ugyanis sokaknak újdonság, hogy lyuk van a hegyben és a csodálkozástól ámulatba esnek és lelassítanak.

Természetesen a tengerparton is nagy tömeg lesz, hiszen a sok terrorcselekmény miatt fél Európa ide jön nyaralni.

Lesz helyben homokos strand is, de az fizetős ha jól tévedek.


Ötlet:

Ha már jól leégtetek a napon, akkor egyik nap nézzétek meg a közeli KRKA vízeséseit is. Egész napos program, de reggel menjetek, mert később már korlátozzák a bejutást.

Skradinba menjetek, onnan hajó visz be a parkba. Árát a belépő tartalmazza.

Uzsit és innivalót vigyetek, mert a parkban igen drága a kaja.

(Pl. 1 db. palacsinta 18 Kuna/kb. 800 Ft, 1 gombóc fagyi 14 Kuna/ kb. 600 Ft)


Kb. 2-3 hetente megyek H.országba, de én mindig elindulok még éjjel, így kb. 6 óra alatt letekerek Dalmáciába.

Aki későn indul, annak ez lehet 10-12 óra is, és 10-20 km-es dugókra számíthat, és csak késő délutáni érkezésre.


[link]

2017. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5# válasz adó !

Crikvenica "közelében" a Plitvicei tavak és vízeséseket érdemes megnézni.

A KRKA nemzeti park , Crikvenicátol ,oda vissza kb. 500 km !

Gondoltam csak szolok, mert biztos elnéztél valamit, a kérdező Crikvenicába menne.

2017. aug. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infokat!Úgy öntött a családi kupaktanács,hogy inkább korán indulunk,nem akarunk az egyébként is kevés időből 1 napot utazással tölteni.Külön köszi a tippet,de KRK szigetére megyünk csak,talán majd jövőre délebbre merészkedünk.
2017. aug. 10. 14:21
 8/11 A kérdező kommentje:
elírtam:"döntött"
2017. aug. 10. 14:22
 9/11 anonim ***** válasza:

01:51


Igazad van elírtam, köszönöm a helyesbítést.

2017. aug. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tegnap jöttem haza Zadarból.A forgalom nem vészes,a zágrábi fizetőkapunál álltunk kb.8-10 percet,a határon 5 percet. A tengerparton sokan vannak. Mikor érdemes elindulni? Véleményem szerint olyan 6 körül(Bp),és akkor bő 6 óra alatt leértek,megebédeltek valahol a parton(rengeteg étterem van Crikvenicán),majd elfoglaljátok a szállást,utána irány a part. Jó utat!!!
2017. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!