Kezdőoldal » Utazás » Európa » Legjobb eselyek egy normalis...

Legjobb eselyek egy normalis elethez?

Figyelt kérdés

19 F , erettsegi-> szakma: pultos, pincer , szakacs.

Vagyonori kepzettseg.

Angol kozepfoku nyelvvizsga.

Europan belul merre erdemes indulni. Jo es rossz elmenyeket irjatok , mindenre kivancsi vagyok. Munkalehetosegek, fizetesek, "mennyibe kerul az elet".

(Bocsi ekezetek es irasjelek elhanyagolasaer)



2017. aug. 17. 12:32
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
36%

Magyarul nincs semmi vegzettseged,van valami himi-humi hambergersütő szakmad meg egy fel eves gyorstalpalos vagyonőri akarmid .........azert lássuk be nem túl karrier gyanús kilátások ezek......

Angolul talan beszélsz valamit,igy marad anglia.......talan valamelyik mekibe felvesznek a teraszt összeseperni de ennyi!

Tudom hogy nem fog tetszeni amit írtam,de sajnos ez ilyen.....ne legyenek illuzioid.......

2017. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Alja munkát kb. minden jöttment kap Angliában (is). Mosogatás, gyorséttermi meló stb.Normális munkára ne nagyon számíts.
2017. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Én másképp közelíteném meg a helyzetedet:

dolgoztál már valahol?

Életkorodból ítélve, ahogy számolgatok, az jön ki, hogy egy szakközép és utána egy vagyonőr, de nemigen van gyakorlatod, szakmai tapasztalatod...


Aztán a másik kérdés: miből tervezel kint élni, amíg munkát találsz? Van félretett pénzed valamennyi a kezdéshez?

Ezeken gondolkodj el egy kicsit. Ahhoz, hogy egy idegen országban "biztonságban" legyél kell valamennyi kezdőtőke.

2017. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenhol, igen, itthon is megvan az esélyed a normális életre. Tenni kell(ene) érte! Nem a mennyei mannát, meg a nagy fizetést várni a semmire. A felsorolt szakmáiddal külföldön is erősen alulfizetett leszel a helyi viszonylatban. Ráadásul külföldi leszel, ami az élet minden területén hátrány fog lenni. Ha másodrangú ember szeretnél lenni egy idegen országban, akkor csak csináld. De majd rájössz idővel, hogy maximum egy kicsit jobb a pénz máshol, ellenben életed nem lesz. A pénz egy idő után nem fog boldogítani. Tudom, magam is megtapasztaltam ezt.
2017. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk képezhetnéd magad ahelyett, hogy 19 évesen kijelented, hogy "készen vagyok, ide a jó munkát".
2017. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
44%

De sok itt a Fideszes:D Amúgy angol tudással, pincéri végzettséggel próbáld meg az óceánjáró/tengerjáró hajót. Teljes ellátást kapsz, világot látsz, hülyére keresed magad. Annyi a hátránya, hogy kb fél évig úton leszel, dolgozol, valamint ott nincs sok pihenés, meg kell dolgozni a pénzért.


Sok negatív ember van itt, aki meg akarja akadályozni, hogy kikerülj külföldre, de ne habozz, ha van rá lehetőséged. Rengeteg ismerősöm kiment egy kis pénzkeresésre, házra, egyetemre. Nem igazán akarnak hazajönni azóta. Ausztriában a szalagmunkás többet keres mint egy kétdiplomás tanár itthon. Sok paraszt meg azt hiszi, hogy ez remek élet, hogy hülyére vesznek, szopatnak, lenéznek, és éppen hogy megélsz ezzel a fizetéssel.

2017. aug. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha sokat akarsz keresni indul északnak ( írország, Dánia, Norvégia, Svédország). Ha a pénz annyira nem számít, de jó fej embereket akarsz megismerni akkor indulj délnek ( Spanyolország, Olaszország, Görögország, Izrael). Pénzed mindenképp legyen kezdésnek jó 300-500k forint. A választott ország nyelvét kezd el tanulni, jó az angol is csak mivel kilépnek az Unióból lehet inkább oda nem kéne most menni.
2017. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

#6

"Amúgy angol tudással, pincéri végzettséggel próbáld meg az óceánjáró/tengerjáró hajót. Teljes ellátást kapsz,..."


Nem véletlenül kérdeztem, hogy dolgozott-e már - egy iskolából kikerült, "soha nem dolgozott még" embert szakmai tapasztalat nélkül aligha vesznek fel. Aztán az, hogy van középfokú nyelvvizsgája, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy tudja is használni - de tegyük fel, hogy igen :-)


"Sok negatív ember van itt, aki meg akarja akadályozni, hogy kikerülj külföldre,"

Tudod mit akarok megakadályozni? Azt, hogy miután kiment külföldre, ott maradjon szállás, munka nélkül, kiszolgáltatottan és a végén az szüleinek, nagykövetségnek kelljen hazahozni.

Pl spanyolországi csoportban saját magam is nyomon követhettem: először csak munkát keresett valaki, pár hónap elteltével munkát és szállást, később már egyszerűen segítséget, hogy hogyan juthatna haza (hiába volt sátra, ripittyomra ázott, stb). Végül a nagykövetség segítségével került haza - no, hát ezt szeretném megakadályozni.

Én nem mondtam, hogy ne menjen, csak megkértem, gondolkodjon el rajta, miből fog élni, hol fog lakni?

2017. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak halkan jegyzem meg hogy pl Bécsben egy normális helyen, azaz nem a sarki mekiben egy felszolgáló simán megkeres 2500-3000€. Plusz évi 5 hét fizetett szabi, 13-14 havi fizetés. Igaz, ide ez a nyelvtudás kevés.
2017. aug. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsó előtti hozzászólóval.

Én is végig szoktam követni, csak a francia csoportban.

Először : jajj kijöttem Franciaországba, szakmám nincs, nyelvet nem beszélem, munka kéne.

Aztán : beszervezik a kínai étterembe rabszolgamunkára. Mi figyelmeztetjük, hogy feketén fog dolgozni és sok jóra ne számítson, akkor elküldenek minket a jóédes anyukánkba, hogy mennyire negatívak vagyunk.

Azután tetszőlegesen :

- munkahelyi baleset éri de mivel nincs bejelentve, nincs biztosítása, vagy dolgozik törött kézzel / lábbal, vagy mehet amerre lát

- beteg lesz (lásd a fentieket, egy srácba konkrétan a nagykést akarta belevágni a főnöke, mikor kérte, hogy engedje el orvoshoz annyira fájt a foga, persze annyi pènze nem volt hogy buszjegyet vegyen magának, a csoporttagok jóindulatán múlt hogy haza tudott menni)

- nem bírja a napi 12 óra hajtást és a patkányokkal teli szállást, valamint hogy kutyába se veszik, szabadnapja nincs vagy max 1 nap a héten

- vagy egyszerűen annyit szívatják (megpucolt krumplikat megint leborogatják a földre, aztán hangosan röhögnek mikor szedegeti össze) hogy bekattan

- esetleg a főnök kattan be és kiteszi egyik napról a másikra

- vagy egyszerűen csak úgy dönt, hogy nem fizeti ki


Ezek mind megtörtént esetek, és ilyenkor persze mind jönnek siránkozni, meg órákig kérdezgetni chaten (miközben a saját munkám nem halad) azoktól akiket előzőleg lekussoltattak, hogy mennyire negatívak...


Szóval szak ès nyelvtudàssal igen, ezek nélkül inkább ne.


Távolról sem vagyok Fideszes amúgy...

2017. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!