Kezdőoldal » Utazás » Európa » 300-400. 000 Ft elég egy pár...

300-400. 000 Ft elég egy pár napos párizsi nyaraláshoz?

Figyelt kérdés
Repjeggyel,szállással,programokkal együtt? A költőpénz más tészta,azt nem számolom ebbe bele.

2017. aug. 17. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
2 fore gondoltad? Akkor igen. Kb 150-200 ezer per fovel szamolhatsz. De ebbe mar a koltopenz is belefer.
2017. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem írtam,de igen,2 főre. Köszi a választ :) és milyen kaliberű szállást foglaljak szerinted?
2017. aug. 17. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán, sőt ha nincsenek nagyon nagy igények, akkor ennél olcsóbban is ki lehet hozni.
2017. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Tudod, az internet tele van olyan oldalakkal, amik mindent megterveznek neked. A legesleghasznosabb a google és egy kockás papír, de ha ezek nincsenek, akkor próbáld ki például ezt.

IGaz, még itt is meg kell mondanod, honnan indulsz, gová mégy és mikor.

[link]

2017. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Airbnb-n símán találsz központi stúdiót 2 főre ahol kémyelmesen elalszotok 60 euróért éjszakánként (én ennyiért szoktam bérelni, kb havonta megyek valamiért).

Ezekben konyha, hűtő is van, tehát a kaján tudtok spórolni.

4 napra a szállás kijön 240-250-ből max.

Közlekedés, ha a belvárosban maradtok, és valamelyik közeli reptérre érkeztek (tehát nem BVA hanem Orly vagy CDG) akkor a transzfer kijön fejenként kb egy húszasból (euróban, most fillérre pontosan nem tudom mert nem szoktam RER-ezni), a belvárosban meg ha gyűjtőjegyeket vesztek, akkor is 10 euró alatt maradtok ketten.


Szállás, közlekedés kb 280.


Repjegy árat nem mondanék, mert lehet 20 ezer ès 100 ezer is fejenkènt, időszaktól és légitàrsaságtól függően.


Étkezésre ha nem főztök, akkor igénytől függően kb 50 euróra számoljatok / fő / nap, amibe napi háromszori étkezès belefér, mondjuk reggel egy reggeli valami kávéházban vagy pékségben, délben egy olcsóbb menü borral valami étteremben, este egy könnyű vacsora pl otthon (az éttermek jóval olcsóbbak délben mint este, elég sok a déli menüajánlat, mivel sok munkahelyen nincs étkezde, az emberek sokszor esznek délben kinnt.) Ez mondjuk 4 napra kettőtöknek kb 400 euró.


Így vagytok mondjuk repjegy nélkül 680 eurónál ketten.


Erre jönnek még a belépőjegyek, amik ha pl diàkok vagytok, akkor nagyrészt olcsóbbak, illetve a legtöbb állami múzeum a hónap első vasárnapján ingyenes.


Amúgy egy teljes árú átlag múzeumi belépő 10-15 euró fejenkènt (van egy-kettő ahol 20 de az már a drágább).


Hajókázás a Szajnán a Bateaux Parisiens-nel 13 euro volt most legutoljára.


Párizsban persze az isten pénzét el lehet költeni, de rengeteg ingyenes látnivaló és program is van, amin lehet spórolni...

2017. aug. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló jókat írt.

Én is airbnb-t mondanám, mindenképp metróhoz közel.

Ha nem vagytok még regisztrálva airbnb-n de voucherrel regisztráltok (tehát valaki - neten is lehet találni, de én is tudok küldeni - küld egy linket, amin keresztül regisztrálsz), kapsz 10 ezer ft kedvezményt az első foglalásból :) Tehát így elég jó áron meg lehet úszni a szállást.

De előbb inkább repjegyet nézzetek, ha rugalmasak vagytok, azt is jó áron meg lehet még venni most szeptemberre. Elsősorban Easyjetet vagy Transaviát nézd, ezek közeli repterekre mennek, Easyjet CDG-re, Transavia Orlyra.

Ryanair elég messze tesz le Párizstól...


Az Eiffel-toronyra érdemes előre megvenni a jegyet, úgy elkerülhető a sorban állás.

2017. aug. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kamionnal voltam három napot júli 14.-ei hétvégén. Egy főre a tömegközlekedés 52.20€ három napra. Egy napra valami 24€ körül mozog, de ez mindenre érvényes. Nekem

A kaja drágának tűnt, így nem ettem semmit a belvárosban. Megoldottam máshogy. A programok meg... Pl. A háború múzeumba két srác megdobott egy ingyen jeggyel, az Invalides, ami a legjobb kilátó a városban, az 17€/fő. Nem

Olcsók a programok sem.

2017. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!