Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nektek London tetszett?...

Nektek London tetszett? Milyen varoshoz tudnatok hasonlitani?

Figyelt kérdés

Egyik ismerosom most megy, es nagy varja mar es eszembe jutott, hogy nekem mennyire nem tetszett. Eddig csak egyszer voltam, de szerintem London bena varos - az emberek nem annyira voltak szimpatikusak, nem olyan hangulatos a varos. Ami jo, hogy sok dolog van, es el lehet foglalni magad, meg a Temze menten setalgatni is jo.


Voltam meg regebben New York varosaban is, en azt hittem, hogy London is hasonlo, de nem - illetve nekem nem volt egyaltalan hasonlo elmeny. New York nagyon jo varos, tetszettek az emberek, a hangulat, London nem is merheto hozza.


Nektek mennyire tetszett a brit fovaros? Volt mar hasonlo utazasi elmenyetek, ami csalodassal vegzodott?



2017. szept. 2. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csalódásnak azért nem mondanám, de abban egyetértek, hogy nincs igazán saját hangulata; ami van, az inkább csak simán nagyvárosi.

Nekem mondjuk a kisvárosok minden országban jobban bejönnek, pont a hangulat miatt, meg nem is olyan koszosak.

2017. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

erdekes kerdes

en masfel evet eltem Londonban, a kettes zonaban tehat a belvarosban.

azt mondjak az igazi London a 4-5 zona utan talalhato es az szep, elheto, az az igazi Anglia


amit en tapasztaltam ott a belvarosban maga volt a kaosz es SOHA SOHA tobbet vissza egy percre se mennek

parszovakkal .. kedvcsinalaskent..

- hihetetlen zsufoltsag

- az emberek nem setalnak az utcakon, hanem ugy rohannak mintha az eletukert futnanak

- ha fellok valaki, nem hogy annyit mond bocsanat, beledrug meg egyet hogy miert kerultel az utjaba es tovabbfut

- tomegkozlekedes KAOSZ. felejtsd el ezt a szabalyt, hogy gyerekeket-noket elore.... a nyakkendos uriembernek latszo HELYI(brit!) 30-40es ferfiak berontanak a metrokocsikba/buszra es olyan nyugalommal foglaljak el az ures helyeket mintha a vilag legtermeszetesebb dolga lenne

- magasrol leszarnak es leneznek minden bevandorlot A HATAD MOGOTT / elotted teszik a szepet de igen rossz szineszek

- a varos szep lenne, ha nem lenne ennyire tele emberekkel, + olyanokkal is akik nem eppen a tisztasag es szellektiv hulladekgyujtes alapitotagjai.... mivel rengeteg ott az ilyen nepcsoport, a kosz es a buz is gazdagon megtalalhato

- nagyon draga, a fizetesed minimum a fele elmegy a szobaberlesre, negyede a szorakozasra, ami marad az etelre, kozlekedesre


New Yorkban nem voltam, de egy londoni kollegamat kerdeztem aki elotte ott dolgozott. Azt mondta Londonnal is rosszabb >D

2017. szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Mind London mint New York egy pöcegödör.
2017. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

pozitivumkent irnam az elelmiszert

akkora valasztek van minden teren - husok, sutemenyek, joghurtok, pektermekek stb. - hogy a legnagyobb anorexiast is elcsabit


az elelmiszer ara nagyon alacsony

kevesebb mint fele annyi minden kesztermek mint itt magyarorszagon


sosem unatkozol> ingyenes minden muzeum, az idojaras nagyon jo, telen enyhe, nyaron enyhe, nincs kanikula nincs fagy, mindig johetsz mehetsz, rengeteg a park, a latnivalo, nevezetesseg

2017. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem Londont, évente 1-2x kilátogatok az ismerősökhöz, nincs bajom a várossal. Ezerszer jobb, mint New York. Ha valaki szerint London koszos/büdős, New Yorkba inkább ne menjen...
2017. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 goaus ***** válasza:
100%
Én meccsekre járok Londonba nekem nem jön be, túlzsufolt, rohanós, semmi romantika nincs benne, lassan már jo angol kocsmát is necces találni. New York egyszer volt 3 napos turán, na ez életem csalódása, annál szerintem még London is sokkal jobb. De kinek mi persze.
2017. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Londonban 2x jártam, nekem sem tetszett :S

Fogalmam sincs miért, de semmi nem tetszett.


Oxford már pl igen, meg kisebb angol városok.

2017. szept. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én szerettem, rengeteg a látnivaló, bírtam az öltönyös, kosztümös sörözgető vendégeket esténként a pubok előtt és bent, a gyönyörűen rendbentartott parkokat, az angolok humorát, és a számomra nehezen érthető vonzódásukat az ijesztő, horrorisztikus dolgokhoz. A Regent's Park közelében laktam, csendes, nyugis mellékutcában, egyáltalán nem turistás helyen, de mindenhez viszonylag közel. Szerintem kozmopolita, multikulti nagyváros létére is jellegzetes London.:-) Az tény, hogy az amerikaiak sokkal közvetlenebbek, de (bocs, nem tudom jobban megfogalmazni) prosztóbbak is. Számomra személytelenebb, kevésbé megkapó egy amcsi város. Chicagóban voltam, nagyon klassz, de London valahogy közelebb áll hozzám.
2017. szept. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szeretem Londont, de azt azért nem mondanám, hogy a 4-es zóna az igazi Anglia. (Hacsak nem Fekete-Angliáról beszélünk...) Az tény, hogy a legturistásabb részeken mindenki rohan, és tapossa el a többi embert, de ezt is meg lehet szokni.

Rengeteg olyan dolog van a városban, amiről a tucatturista még csak nem is sejt, rengeteg nagyon jó beülős hely, kávézók, pubok, éttermek. Rengeteg ingyenes galéria, hangulatos városrészek, ingyenes rendezvények.

2017. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

London tipikusan az a város, aminek nincs meg a történelmi óvárosi magja. Mivel ez elpusztult a nagy londoni tűzvészben és a II. világháborúban. Így a városnak modern amerikai beütése van, amellett, hogy majd 1000 éves.

Tehát ha műemlék csodálgatásra akarsz jönni, akkor inkább válaszd Párizst vagy Budapestet. Mind a kettő város egy milliószor szebb.


Igaz hogy nagyon sok ember van egy kis helyen.

A bérek tényleg alacsonyak, csak akkor jársz jól, ha spórolós vagy.

A levegő eléggé szennyezett, és az utcák is koszosak.

És az is sajnos igaz, hogy rengeteg a negrus. Nekem pl rossz tapasztalataim vannak velük kapcsolatban. De Párizsban még több az ilyen, tehát...


London egy olyan város, melynek csak a neve nagy. Már nem az a város, ami 20-30 évvel ezelőtt volt.


Inkább ajánlom Oxfordot, Brightont vagy Cambridge-t. Relatív közel vannak a fővároshoz, mégis viszonylag nyugodtnak mondhatóak.

2021. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!