Kezdőoldal » Utazás » Európa » Norvégiai magyarok! Megosztaná...

Norvégiai magyarok! Megosztanátok velem a történeteket?

Figyelt kérdés
Már egy ideje megfogant bennem a gondolat hogy a fjordok országába költözzek. Akik már odakint vannak, elárulnátok hogy miként jutottatok oda? Melyik részén éltek? Hogyan éltek? Nehéz volt elsajátítani a nyelvet? Mennyire tér el az eredeti szakmátok végzettségetek az ottani munkátoktól? És mennyire volt nehéz az első időszak? Megteremteni mindent. Illetve milyen tippeket ajánlanátok? 21/L

2017. szept. 4. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Budapesten dolgoztam egy multinal, ott adodott a lehetoseg hogy ki lehet menni a ceg osloi irodajaba. Epp akkor mentem szet az akkori baratnommel ezert ugy dontottem megalyazom. Egy ev utan amikor lejart volna a kikuldetes nem jottem haza hanem atmentem egy masik ceghez. A nyelvvel nem volt kulonosebb gond, autodidakta modon kezdtem tanulni aztan meg tanarhoz jartam amikor mar alap szokincs meg nyelvtan megvolt. Nekem gordulekeny volt minden de ha valaki alulrol indul es onnan akarja felkuzdeni magat, valamint nincs komoly megtakaritasa az nem sokaig huzza itt, mert magyarorszaghoz viszinyitva draga orszag.
2017. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Boldogabb vagy odakint, mint Magyarországon?:)
2017. szept. 4. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért ne hagy számításon kívül az időjárási különbségeket. Norvégia jóval északabbra van (nappalok-éjszakák), tengeri ország (eső, nedvesség).

Önálló kell legyél, ott a siránkozást nem állják, drága ország, de végtelenül nyugodt és magabiztos.

2017. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2

Nem mondanam, bar valoszinuleg mehetnek akarhova akkor sem lennek, ez ilyen alkati dolog, viszont itt megtalaltam azt a nyugalmat amire mindig vagytam.

2017. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!