Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angol tanulás a gap yearban...

Angol tanulás a gap yearban Európában?

Figyelt kérdés

Itthon töltöm a középsuli és az egyetem közötti évem (gay year) és nem azért mert nem kerültem be, felvettek, de pihenek kicsit.

Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy tavasszal szeretnénk utazni a barátnőmmel. Sajnos London, Hollandia, Németország, Róma nem igen kerülhet szóba. Sajnos jelenleg havi 75 000 forintért dolgozok 8-9 órában. 180 000 körüli a pénzügyi OKJ-s képzésem. Tehát majdnem 3 hónapi fizu. Telefont kellene vennem, mert ezt már nem tudom sajnos használni, jó megint feleslegesen beszélek.

A lényeg, hogy kb 150 000 forintot tudnánk fejenként rászánni.. szállással, utazással együtt és azért 2 éjszakát mindenképp ott kellene tölteni. Valamikor május előtt az emelt angolom miatt szeretném élesben tesztelni magam.. Nem jegyet akarok a tudásomra, hanem visszacsatolást! :)

Szerintetek hova érné meg menni?

18/L



2017. szept. 4. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebből egy hét tökéletesen kijön akárhol. Gay yearnek kicsit kurta de hát ez van.
2017. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gay yearen felnevettem, tudom, hogy csak elgépelés.

Angolt pedig leginkább Angliában érné meg "tanulni" bár 2 nap nem sok mindenre elég.

De Prágába ennyi pénzből kényelmesen elmentek akár 4-5 napra is. (Budapest-Győr-Prága busszal oda-vissza 16 ezer forint. Bookingon szállások ezrei, lemondási díj nélkül, stb) Bécsbe is mehettek,bár oda inkább német kéne, de szinte mindenhol beszélnek angolul, szóval.. ja.

2017. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyi penzbol inkabb tanart fizess vagy nyelvtanfolyamot. 2 napig ott lenni valahol semmit nem er. Hogy javuljon, ahhoz ott kell elned, azon a nyelven. Elesben gyakorlasra van jo par ezer kulfoldi illetve facen is van couchsurfing csoport ami rendszeresen tart talalkozokat, ahol elesben beszelgethet barki barkivel amilyen nyelven csak beszelni szeretne.
2017. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gay year.. :D

és az elgépelés jelen esetben még pontos is mert barátnő barátnő. Ezért is mennénk lényegében, 3 éves évforduló.. :)


Igen Prágában mi is gondolkodtunk, de picit messzebb.. Mondjuk ilyen Dánia, Török, Görög..de hát elég húzós mindenhol. Most nézegettem és beírtam 2 éjszakát a dátumnál nézem legolcsóbb huszon valamennyi. Mondom hát két éjszakára az jó, de ez per éj.

Lehet én vagyok eltájolva.. de nekem ez soknak tűnik

2017. szept. 4. 19:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam, úgy értettem, hogy tesztelném magam. Meg amúgy is szeretek utazni csak sajnos eddig nem igen volt lehetőségem. Imádom az idegen kultúrákat megismerni, lehet nem tetszik, de maga a megismerés folyamata az amely nagyon magával ragad. Meg szeretek új emberekkel ismerkedni.
2017. szept. 4. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Londonban és Rómában is voltunk úgy 1 hetet hogy fejenként kijött 60-ra szállással mindennel együtt. 4 hónappal korábban vettünk repjegyet és Airbnb-n foglaltunk szállást, kajával nem nagyzoltunk nagy szuvenirt nem vettünk és még így is kijöttünk fejenként 150 alatt úgyhogy nem lehetetlen csak keresgélni kell viszont ahhoz, hogy nyelvet tanulj jóval több idő kell nekem Londonban kellett 4-5 nap mire ráált a fülem az angolra meg képes voltam úgy ahogy beszélni mert ott jöttem rá, hogy hiába tanultam én itthon gimiben kint teljesen más és alig értettem valamit.:P
2017. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

Vannak lehetőségek pl ott a workaway, ott melóért cserébe kapsz szállást, néhol ellátást is, csak hát akkor napi 5-6 óra ugrik, meg nehéz normálisat találni. De fejenként 150-ből egy hónapig is el lehet evickélni, Angliában Írországban sok lehetőség van.

2017. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!