Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki nyaralt már Madeirán?

Ki nyaralt már Madeirán?

Figyelt kérdés

Nem az a megszokott kirándulási célpont és nem is sűrűn találtam róla infokat. Arra lennék kiváncsi, h ha az ember elmegy nyáron mennyi esély van rá, h lehet fürdeni?

Drágaság van ott? Lehet snorkelezni? Túrázáson kivüli programok? Tényleg olyan szép a táj mint a képeken? Köszi :)



2017. szept. 8. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a legolcsóbb hely, fürdés az cinkes bár én télen voltam, de nyáron nem sokkal van melegebb az óceán is csak pár fokkal melegebb olyankor.
2017. szept. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) szépnek találtad a szigetet? Megérte elmenni? Nekem nagy dilemma már régota, mivel van olyan Hawaii beütése :)
2017. szept. 8. 23:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszett, bár az Azori szigeteket nem überelte, de simán megérte.
2017. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolso válaszolo, leirnád légyszives miben volt jobb az Azori szigeteken?
2017. szept. 10. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyedibb, bár nem teljesen fair összehasonlítás mert az Azori-szigetek több nagyobb szigetből áll míg Madeira csak kettőből. Madeira kicsit a Kanári-szigetek hangulatát hozza, míg az Azori szigetek olyat amihez hasonlót sehol máshol nem láthatsz. Viszont az időjárás Madeirán jobb, kizárt hogy egy egész hetes rossz időt kifogj, míg az Azori szigeteken elég megszokott hogy egy hétig esik.
2017. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most voltunk szeptember elején. Nekem nagyon tetszett, csendes, nem "diszkó sziget", mi kisgyerekkel voltunk, ezért is választottuk.


Nem kifejezetten fürdősziget, vulkanikus, sziklás a part. Engem ez nem igen aggaszt, én ha fürdök, akkor a víz érdekel, nem a homok, víz meg van körös - körül.


A szomszédban viszont - Porto Santo szigetén - 11 km hosszú hagyományos plázs van, érdemes komppal oda átmenni egynapos kirándulás keretében. (Lehet repülővel is, 70 km).


Árak. Vannak ami meglepően olcsók, pl. medencés fürdők, strandok, 5 - 10 euró belépők, de pl. Porto Monizban 1.5 (másfél) euró/fő - he? Kisgyereknek (4 éves a kislányunk) legtöbbször ingyenes volt.


Étteremben enni már lehet húzósabb, de nem több annál mint bármely más felkapott helyen lenne. Vannak ott is boltok, lehet élni felvágotton és zsemlén is, de ha nincs pénzem nem megyek nyaralni, nem? Nem 4000 km - re otthonról kezdek spórolásba.


Nagyon szép a táj, érdemes autót bérelni, de készülj rá, hogy letekered a kormányt a helyéről, annyit kanyarogsz, csupa hegyi út, gyakorlat kell oda, kamionos vagyok, 2 millió km feletti gyakorlattal, tudom mit beszélek. Van ugyan szuper 2x2 sávos autóút, millió alagúttal, de a szép helyekhez erről le kell térni, na ott aztán lehet kóvályogni.


Nagyon kellemes a klíma, most szeptemberben meleg volt, de nem kínzó hőség mint pl. Görögországban, stabil 30 - 32 fok, a óceán ugyan hideg, úszóknak való, de van sok medencés fürdő is.


Programok. Vannak delfin meg bálnanéző hajótúrák, valaki megépítette Kolumbusz Santa Maria hajóját egy az egybe, láttuk is - azzal is szerveznek körutakat, és említettem Porto Santo - t. Nem szabad kihagyni a Monté - t, Funchal fölötti hegyet, visz fel - le felvonó, lefele meg le lehet csúszni tobogánnal, ez egy ilyen vesszőből font kosár, két pasas irányítja, az van vagy 30 euró két - három főre.


Sok szép kert van, én nem vagyok valami nagy kertbarát és növényismerő, de tényleg gyönyörű a sok virág, növény, banán meg minden.


Egyszóval nekem bejött - nem volt olcsó hármunknak - és pont azért tetszik mert gyönyörű hely de nem hivalkodóan, csendes, nyugis, nem dübörög az élet 24/7 alapon mint mondjuk Lloret de Mar - ban.

2017. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nyáron fürdeni az óceánban is :) ha nem szoktad meg a Balatont, akkor elsőre ez is hidegnek tűnik, DE ezen a ponton megjegyzem, az európai* óceánpartok az igazán hidegebbek, na ahhoz képest melegebb az a part, különösen a sziget déli partja :) az északi part azért hűvösebb (nemcsak a víz, hanem a levegő is) mert onnan fúj a szél, délen egész jó mondjuk Funchal vagy Calheta :) én úszkáltam idén augusztusban a kb 20 fokos óceánban és nem volt rossz xD

ja, és persze az is csak elsőre tűnik úgy, ha hüvi lenne a víz xD a helyiek (vagy nálunk hidegebb helyről érkezők) közül jó páran csak télen nem szeretnek fürdeni ott xD

*tudom, Madeira is (Portugáliához tartozása miatt) EU, én inkább a kontinensre gondoltam most ;)


Most az alsó kérdésekre:

Nincs (akinek az drága, annak itthon is az).

Lehet.

Attól függ mit értesz túrázás alatt :) ha azt, hogy megmászod a Pico Ruivo-t, akkor sokmindent lehet azon kívül csinálni, csak olyanból is van sok, hogy kevésbé túrázva kirándulni valamerre, pl a Pico Ruivo-s napon egész nap túráztunk, de ahhoz képest kevesebb menet volt az elsőre szintén túrának tűnő Szt. Lőrinc-fsz., egyes partmenti sziklákra (pl a Skywalk és pár egyéb olyan hely, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik) pedig úgy is fel lehet jutni, hogy a kilátóhely közelében van parkoló. Ezen kívül a sziget települései is ott vannak még.

Igen, a valóságban is nagyon szép, de nem mindegy mihez viszonyítod. Abszolút értelemben, bármikor nagyon gyönyörű hely. A július a legszárazabb hónap, én augusztusban voltam és az egyszerre volt a legszárazabb után, ráadásul az aug. alapból is 2. a szárazságban... Akkor tudnál csalódni a szépségben, ha a feltételezhetően nyári út előtt rengeteg képeslapot nézegetsz, amiket mondjuk májusban csináltak, még tavasszal... Akkor van több virág is, és a domboldalak is akkor még sokkal zöldebbek mint nyáron. (de a Szt. Lőrinc-fsz. fotói már csak PS-olva lesznek zöldebbek, mert az alapból egy marsbéli táj xD) Mindezeken kívül már tényleg csak ízlések és pofonok kérdése, hogy kinek szép a sziget és kinek nem, nekem tetszenek a tengerparti sziklák. (meg alapból a hegyek is, akár közel akár messze vannak a tengertől)

2017. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!