Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen túraútvonalak vannak a...

Milyen túraútvonalak vannak a Schneebergre?

Figyelt kérdés
Ausztriában, a Schneebergre szeretnék felmenni egy könnyebb útvonalon. Legutoljára fellibegőztünk az Edelweisshüttéhez és onnan a Fadensteigen át mentünk fel. Aki ment már itt, az tudja, hogy elég kimerítő, fárasztó és meredek az út. Igaz, csak 3,5km a táv, de többet nem akarok itt felmenni. A Schneebergbahn mentén esetleg fel lehet menni? Ott milyen táv és szintemelkedés van? Ki milyen útvonalat javasol?

2017. szept. 12. 08:21
 1/10 Blaster123 válasza:

Voltam már ott lehet pont Fadensteigon mentem fel én is, Edelweisshütte után indult az út, sárga jelzés, és meredek volt sok mászkálással, annak az első egy órája tényleg kimerítő :D ha jól emlékszem 3 óra volt felfelé az út.

Ezután mi a csúcstól lementünk a hely másik oldalán majd a hegylábánál vissza, hosszú körtúra volt vagy 25km, 1000+ szinttel.


Könnyűt akarsz akkor ahol az a gőtés kisvasút megáll, onnan indulsz a csúcs felé, ott kikövezett út is van, az tényleg laza.

2017. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Átérzem, amit írsz... én ott mentem fel, ahol te... nem volt egyszerű. A kisvasút mentén lévő út milyen hosszú kb?
2017. szept. 12. 09:03
 3/10 Blaster123 válasza:
Ha felmész kisvasúttal a templomig vagy mi van ott, onnan szerintem 1 óránál nem több, ráadásul ami út ott megy fel, azon szoktak a traktorok meg tehenek is felmenni :D
2017. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha fel akarsz mászni a vasút mellett az is húzós és hosszabb is időben mint a Fadensteig felé.

Az előző válaszoló arra gondolt amúgy hogy felmész a vasúttal a végéig, onnan meg a csúcsig, vagy a Fischerhüttéig, ahogy a 60 éves osztrákok. Ez viszont szerintem egy laza séta, nem hegyi túra.

Ha 2000+m hegyre mész az sosem könnyű egy bizonyos erőnlét alatt.

2017. szept. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Legutoljára fellibegőztünk az Edelweisshüttéhez (kb 1245m), onnan mászás a Fadensteigon keresztül a fennsíkra (kb 1715m). Na mi itt álltunk meg, mert későn indultunk el, így a visszaút már rizikós lett volna. Lehet, hogy inkább újra ezt az útvonalat kellene választanom. Visszaútnak is ezt javasoljátok? Vagy hol vezet le az úgynevezett "Fadenweg" és az milyen hosszú?
2017. szept. 13. 10:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a schneeberg az 2 napos, szerintem hülyeség aznap menni és lejönni. Fent a Fischerhüttében alvás, reggeli és akkor nem kell rohanni. De aludtunk már a csúcskereszt mellett lévő antennaház tövében hálózsákban is. Panorámás lakosztály.
2017. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Blaster123 válasza:

2 alkalommal voltam pontosan.


1. alkalom:

Fadensteigon mentünk fel, onnan Fischerhütte, majd a hegység másik oldala felé vettük az irányt, végig a hegysikon, másik végén le az erdők közé, és a hegylábánál az erdei úton vissza az Edelweishuttéhez felmenő libegő aljához ahonnan indultunk. 9-10 óra volt kb a menetidő


2. Alkalom

Ugyanugy Fadensteig majd csúcs, csak most visszafelé más útvonalon. Felérsz hegysikra mész a hütte felé, hütte előtt vagy 100 méterrel lesz turistatábla és ott fordultunk le, arra az útra ami ott lefelé visz (1 van ott ami lefelé megy), és az visszavitt az Edelweishüttéhez, i végefelé volt fél órás erdei út ami legszebb volt útvonal volt összes útvonal közül ahol ott jártam. Ez időben 7 óra lehetett.


Ha könnyebb útvonalat keresel, akkor tényleg azt az oldalt ajánlom ahol a gőtés kisvasút felmegy. Arra is sok szép hely van.

2017. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Blaster123 válasza:

"ami legszebb volt útvonal volt összes útvonal közül ahol ott jártam"

ennek a mondatnak az alkotásánál elkapott a hév :D

2017. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Megy a zöld kéz. :)
2017. szept. 13. 11:33
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a "zöld kéz". Köszi az infókat!
2017. szept. 13. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!