Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mielőtt elutazol egy másik...

Mielőtt elutazol egy másik országba, meg szoktál tanulni néhány szót az adott nyelven?

Figyelt kérdés
2017. szept. 14. 08:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha igen, milyen módszerrel? Pl. neten utánaolvasol vagy képes vagy befizetni egy tanfolyamra? Vagy csak simán veszel egy társalgási zsebkönyvet?
2017. szept. 14. 08:46
 2/15 D. Brasco ***** válasza:
100%

Igen szoktam!Mindenhol nagyra értékelik a világon ha próbálkozol a nyelvükön beszelni velük!

Es most nem.kell itt nagy dolgokra gondolni!

Elég alap szavakat megtanulni......napszaknak valo koszonest köszönöm kérem stb !Értékelni fogjak hidd el!

2017. szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is tanulom meg előre, ott úgy is rám ragad. És valóban, szerintem ez egy kedves gesztus. Kivéve Korzikán. Ha ott korzikai nyelven szólalsz meg, és nem úgy ejted ki, ahogy ők, azt sértésnek veszik, mert a nyelvjárásukat nemzeti kincsnek tekintik.
2017. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
en majd minden orszag nyelven megtanulok par mondatot es csomo szot, igy tudok kicsit farsziul, indonezul stb. mindenhol nagyra ertekelik
2017. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
én neten nézek ilyen alapszókincs meg kifejezés gyűjteményt meg 1-2 youtube videó hogy a kiejtést is valamennyire elsajátítsam. Én nem tudnék úgy elmenni egy országba, hogy egy mukkot sem tudok az adott nyelven, azokat meg pláne nem értem akik angolul sem tudnak mégis belevágnak.
2017. szept. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Tudok angolul és németül, ezekkel tök jól elvagyok.
2017. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Általában nem. Európában elvagyok az angollal. Meg még van egy-két nyelv, amin képes vagyok pár alapmondatot elpötyögni.

Az alapszavak, pl. köszönés, köszönöm, stb., meg úgyis rám ragadnak. Illetve van olyan nyelv, amit egyáltalán nem beszélek és mégis tudom ezeket az adott nyelven.

Azért néha a neten ránézek ezekre a szavakra, kifejezésekre. De tanfolyamra tuti ne mennék.

2017. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 hollófernyiges ***** válasza:
45%
A jó napot, köszönöm, viszlát szavakat szoktam megtanulni.
2017. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Svájcban élek, ki sem kell tenni a lábam az országból, hogy ne értsem, mit mondanak :D


A francia, olasz kantonokban esélytelen, de néha még a német területen is futunk olyanba, hogy nem beszélik a Hochdeutschot :)


Amúgy nem. Én beszélek németül - meg pár szót züriitütschül -, párom angolul. Megértetjük magunkat, de ő franciát, én olaszt fogok tanulni nemsoká :)

2017. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Görögországgal jártam úgy, hogy "kedveskedésből" megtanultam társalgási zsebkönyvből pár görög szót, mondatot.

A probléma csak akkor keletkezett, amikor az általam elmondott mondat után: kérek szépen... görögül kérdezett vissza, illetve azt hivén, hogy tudok görögül, mindenáron görögül akart kommunikálni az eladó :D

Hamar feladtam és átváltottam a németre :-)

Honnan szedték, hogy tudok görögül?... :D

2017. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!