Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire veszélyes egy szervez...

Mennyire veszélyes egy szervezet kirándulás Pripjaty-ba?

Figyelt kérdés
A honvédségnél dolgozok és a héten rákérdeztem az egyik felettesemtől hogy engedélyezik-e az oda utazást erre úgy leoltott az egész század előtt hogy azon gondolkodok hogy jelentést teszek ellene az ezredparancsnoknál!

2017. szept. 22. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Cool story brah! Needs more dragons and shit...
2017. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
27%
Attól függ, hogy hová... Ha be a szellemvárosba, akkor tényleg nem veszélytelen, az erőmű közelébe meg főleg... De a katonák nagy eséllyel kapnak sugárzásvédelmi kiképzést is, szóval tudhatod, hogy attól, hogy a levegő már tiszta, a tárgyak még mindig sugárszennyszettek lehetnek... Bár ehhez nem is kell kiképzés...
2017. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

És van még más ilyen halva született ötleted, mint katasztrófaturizmusban részt venni, és feljelenteni a felettesed? Inkább idehozd, ne fárassz vele másokat. MI meghallgatunk szépen.

Jó éjszakát!

2017. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
tavaly én is voltam, király volt
2017. szept. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

2-es, egy egynapos kirándulás a zónába nem jelent érdemi egészségügyi kockázatot, mert még a régi, roskadozó szarkofág mellett állva sem határértéket felüli a sugárzás. Sőt, onnan pár száz méterre kéthetes váltásokban építik az új szarkofágot - kb olyan távolságra a leolvadt reaktortól, mint ahonnan a turisták nézik az utóbbit.


Aki pedig ezt puszta katasztrófaturizmusnak tekinti, az sose tekintse meg Pompeii városát, a bajai árvízi vagy épp a kolontári emlékművet vagy épp az auschwitzi emlékhelyet sem. De még a Gyilkos-tó is necces.


Szerintem pont most kellene minél tőbb magyarnak eljutnia Csernobilba, mert ezen a helyen nyilvánvalóvá válik: az atomenergiáról nem titkolózva, sunnyogva kellene kommunikálnunk, mint az a csernobili tragédia napjaiban is törtènt, hanem nyíltan és nem elhallgatva a kockázatokat. Miközben ugye a magyar kormány állandóan lapít Paks 2 ügyében...

2017. szept. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

film, KATASZTRÓFATURIZMUS helyett - Pompeiihez hasonlítani dőreség.

https://www.youtube.com/watch?v=nIhC3TUVgJE

2017. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Voltam Csernobilban, bejártam Pripjatyot, semmi baja nem lesz tőle senkinek. Erősen kétlem, hogy külön engedélyt igényelne a dolog, amúgy.
2017. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hatoska, látom a piros kezet ismered, a sztorit nem. Pompeiit egy vulkánkitörés nyomán elöntötte a láva. Rengetegen meghaltak, most meg a hullákat nézegetik az emberek és pózolnak velük. Csernobilban felrobbant egy atomreaktor, a robbanás és a szgárterhelés megnövekedése miatt rengetegen meghaltak, lakóhelyüket elhagyni kényszerültek. Mindkét eset a történelem része, mindkét helyen egy-egy letűnt történelmi korba nyersz bepillantást és tanulhatsz belőle. Ha akarsz. Ha csak a pusztulás látványa miatt mész oda, az valóban negatív értelemben vett katasztrófaturizmus, sok haszna nincs. Ha viszont elkezded az okokat megérteni és a tanulságokat levonni, akkor az óvodaban eldobált babák igenis erős szemléltetőeszközök, felerősítik azt az üzenetet, hogy milyen komoly felelősséggel jár az atomenergia felhasználása és mekkora szükségünk volna a transzparenciára.
2017. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy szervezett kirándulás valószínűleg veszélytelen, az idegenvezetők hetente megteszik ezeket az utakat, nyilván a saját egészségüket sem tennék kockára. Egyszer én is szeretnék eljutni oda, valamiért nagyon közelinek érzem ezt a témát. Nagyon szomorú, felháborító, de egyben van benne valami csodálatra méltó is.

Érdemes lenne mindenkinek utánaolvasni egy kicsit a mai helyzeteknek, koránt sem akkora már a veszély, mint sokan gondolják. A területen folyamatos munkálatok folynak és szinte mindenhol védőruházat nélkül látogatható. Szerintem ha van rá lehetőséged ne hagyd ki.

2017. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te kis bohó nyolcaska, hát Pompeiibe és Herculaneumba nem azért mennék - ha lenne rá pénzem-, hogy a tragédia gipszből kiöntött áldozatait szörnyülködve nézegessem, hanem a konzerválódott fantasztikus művészetéért és építészeti emlékeiért.

[link]

[link]

A Pripjatyi tragédia elég filmen is, ha muszáj. De nem is muszáj, mert ettől nem lesz azért senki atomtudós, hogy beleugathasson a tudományos-technikai kérdésekbe, csak azt hiszi majd és elég veszélyes, ha valaki azt hiszi tud és ért valamit, de nem. Ha tehát akár magam, vagy a tárdadalom érdekeit nézem, mindenképpen jobb lenne, ha művészettel ismerkedéssel tölteném az időmet, és ragyogó tengerparton a szabadságomat - és nem pedig egy technikai tragédia emlékhelyén búsulnék. Okoska-Hatoska voltam.

2017. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!