Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pozsonyba vagy Bécsbe érdemes...

Pozsonyba vagy Bécsbe érdemes karácsonyi vásárra látogatni?

Figyelt kérdés

Két 25 év körüli pár vagyunk, mindkét városban voltunk már, de csak nyári hónapokban. Melyik várost ajánljátok inkább a karácsonyi időszakban? Melyik hangulatosabb, szebb?

Szállást is szeretnénk 1-2 éjszakár, illetve autóval érdemesebb vagy tömegközlekedéssel menni? Egész jó áron vannak vonatjegyek mindkét városba, a dugók és parkolóhelyek miatt megfontolnánk azt is, hogy inkább a vonatot választjuk, pedig autóval gazdaságosabb lenne.


2017. szept. 24. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Csak Bécsről mondhatok véleményt, mert én sem voltam még télen Prágában. Szerintem érdemes elmenni, nagyon hangulatos. (A hangulata miatt mennék, nem a vásárlási lehetőségek vonzanak, qrva drága minden).
2017. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előző! POZSONY nem pedig Prága!


Mindkettőben voltam.

Pozsonyban egy tenyérnyi helyen van néhány tucat pavilon, és gyakorlatilag ennyi.

Bécs viszont egy pompásan feldíszített, hihetetlen hangulatú világváros akkora tömeggel, hogy egy gombostűt sem lehet leejteni. Ráadásul számtalan helyen vannak pavilonok.

Ami tetszett, hogy mindkettőben van ideiglenes jégpálya, legközelebb viszünk mi is korcsolyát.

Az autó az felejtős, viszont a vonat bevisz a központba.

Javaslom a Grazban lévő adventet is.

2017. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
Nem is lehet kérdés hogy bécs.....de jobb ha igyekszel......mar ilyenkor is alig alig találni szállást az adventi idoszakra
2017. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Szóba került, hogy az első napot Pozsonyban töltenénk, másnap pedig elmennénk Bécsbe. Ha ez lesz a végső felállás, akkor mindenképp az autó mellett döntünk, esetleg valami tanács a parkoláshoz? Nagyon káosz? Gondolom a belvárost meg sem lehet közelíteni...

2017. szept. 25. 08:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Voltam mindkettőben, a bécsi nagyobb, drágább több helyszíne van, a pozsonyi kb. olyan , mint a győri , árban is. Idén egyikre sem fogok elmenni, pedig itt vannak egy köpésre. Parkolót nagy nehezen lehet találni valahol, de akkor valaki nem ihat :=(
2017. szept. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pozsonyban megalszotok, és reggeli után irány Bécs.

Bécs belvárosában eléggé esélytelen a parkolás és drága is.

Leállni a külvárosi parkolókban érdemes, és helyi közlekedéssel be tudtok menni.

Az igazi hangulat, a sötétedés után van, amikor érvényesül a kivilágítás.

2017. szept. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bécs, mert szép.


De ha karácsonyi vásár, akkor ZÜRICH. Gyönyörű télen. Az egész város kivilágítva, vásárok minden pici Gassében, téren. Wurst, Raclette és Glüühwein illat az egész Altstadtban... <3


Nekem Bécsben túl sok volt az ember, olyan összecsapott a vásár. :(

2017. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a bécsi az isteni

pozsonyin még nem voltam, de ahogy ismerősök mondták, kicsit mint Bp Vörösmarty tér

2017. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bécsbe. Tavaly legalábbis nagyon jó volt.
2019. szept. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!