Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákiában mennyire számít...

Szlovákiában mennyire számít gyakorinak, hogy rászólnak az emberre, ha magyarul beszél? Csak én fogtam ki egy bunkót, vagy ott ez mindennaposnak számít?

Figyelt kérdés
Kassán történt, ahol egy hosszú hétvégét töltöttünk, és kétszer is nagyon durván rám szóltak amiért magyarul beszéltem, pedig egyszer a telefonáltam.
2017. okt. 7. 18:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Én megkértem volna a zaplatyit, hogy inkább angolul beszéljen, mert mindjárt elhalálozok a nevetéstől, mivel a nyelve annyira ronda, hogy már vicces. Amúgy szerintem az összes szláv nyelv az. Ezért mondtam sokszor, hogy kisebbséget nem integrálni, hanem asszimilálni kell. Nem lett volna Trianon se, ha nincs kinek saját országot követelni magyar területekből. Ezért kellett hagyni a tótnak, svábnak megőrizni a saját kultúráját, hogy aztán a magyar fejére nőjjenek. Manapság is ez a helyzet, csak most a kisebbség más.
2017. okt. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Régen sokat jártam Szlovákiába. Egy skinhead társaság szólt csak be nekem egyszer, ez volt a legnagyobb atrocitás ami ért.
2017. okt. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Szlovákiai tapasztalataim:

- Párkányban többször jártunk, fele ember szlovákul, fele magyarul beszél, mi zömmel magyarul kommunikáltunk - semmi gond nem volt sehol.

- Komárnóban idén nyáron voltunk, rengetegen beszéltek a helyi lakosok közül - egymás közt is - magyarul. Ha megszólítottunk valakit magyarul, nem volt gond: csak boltban, hivatalban beszéltek szlovákul.

- Kassán egyszer voltam - szerintem többet se -, ott viszont a boltba belépve 2 eladó magyarul beszélt egymás közt, de amikor odamentem és magyarul szóltam, közölte, hogy nem beszélik a magyart. Meg egyébként is az egész városban azt éreztem, hogy utálják a magyarokat. Nos, én megtanultam szépen a leckét anyukámtól: hogy csak olyan helyre menjek, ahol szívesen látnak - ide nem megyek többet. El tudom költeni máshol is a pénzem :D

2017. okt. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
bocsi,de nem Komárno, hanem Komárom
2017. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

4-es, mi a francért kell mindenbe belekötni: esküszöm, már ebbe fáradok bele, hogy leírok valamit és abba MINDIG BELEKÖT VALAKI! utána meg azzal töltöm az időmet, hogy órákig magyarázok :-(


NEM, NEM KOMÁROM. Ha azt mondom, hogy Komárom, akkor az a MAGYAR Komárom, ha azt mondom, hogy KOMÁRNO, akkor azt mindenki tudja, hogy az SZLOVÁKIA, a hídon túl.

2017. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
mert itt élek, és nagyon utálom ha valaki azt mondja h Komárno, mert ezt Komárom, és ennyi erővel írhattál volna Košicet vagy Štúrovot.....
2017. okt. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

# 3


Igazad van, én is megtanultam a leckét, és soha többé nem megyek nemhogy Kassára, hanem Szlovákiába sem. Engem ne vegzáljanak mert magyar vagyok. Az amerikai turisták ha angolul szólalnak meg, azokat is bántják? Nem hiszem....

2017. okt. 8. 01:31
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
A szlovák nép még a gyermekkorban van. Szerintük Szlovákia attól Szlovákia, hogy ott mindenki szlovákul beszél. Ezért minden "elhajlást" szóvá tesznek és ettől érzik magukat hazafinak.
2017. okt. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem soha nem ért semmilyen atrocitás, de nem felvidéki magyar vagyok, csak turistáskodni szoktam, szóval nehéz eldönteni, hogy csak szerencsém volt-e. Viszont sehol máshol sem ért semmi, pedig Kelet-Romániától Belgrádig jártam sok olyan helyen, ahol elvileg nem kedvelik túlzottan a magyarokat.
2017. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
voltam én is többször Szlovákiában még régebben is, északi részén (Trencsén, Zsolna, meg Tátra egyik részén is), és sose szólt meg senki, de még csak furán se néztek rám
2017. okt. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!