Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki Németországban dolgozik...

Aki Németországban dolgozik saját autóval jár haza? És hogy viseli a sok óra vezetést?

Figyelt kérdés
Első utam és félek. Matricát hol veszitek? Ti féltek-e az uton? Osztrákoknak vagy cseheknek ártok és miért? Én az utszükületektől félek a cseheknél. Várom a tapasztalatokat.

2017. okt. 10. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Németországban nem veszünk matricát,az osztrákot nem tudom,apukám intézi..Nem félek az utakon, osztrákok felől jövünk,mert Győrtől nem messze lakom.
2017. okt. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bar nem Nemetorszagban dolgozom, hanem Angliaban, de tobbszor lenyomtam mar autoval. Ha valamennyire szeretsz vezetni, nem gond az ut, de mindnenkepp kicsit megerolteto. Matricakat mindig az aktualis orszag legutolso vagy az uj legelso benzinkutjanal. Felni az uton mitol kellene? En osztrakok fele jarok, mert rovidebb, de ha nem lenne, szerintem akkor is arra jarnek, amig a Praga-Brno autopalya nem 100%-ban hasznalhato.
2017. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dehogy járok autóval, Ryanairrel 15 euróért megjárom negyedannyi idő alatt, reptéri transzfert is számolva.
2017. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

"Aki Németországban dolgozik saját autóval jár haza?"

Én a szomszédéval.


"És hogy viseli a sok óra vezetést?"

Kipihenten kell nekiindulni és akkor nem lesz baj.


"Első utam és félek."

Kitől?


"Matricát hol veszitek?"

Határ-közeli benzinkúton.


"Ti féltek-e az uton?"

Ha félnék a vezetéstől, nem vezetnék.


"Osztrákoknak vagy cseheknek ártok és miért?"

Honnan tudjam, kinek miért ártasz?


"Én az utszükületektől félek a cseheknél."

Én meg attól félnák, hogy nem értem a nyalvüket - de nem járok a csehek felé.

2017. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyedül jobban megéri repülni, a ryanair és a eurowings járatai nagyon olcsók, 100 euró alatt kijössz oda-vissza és csak 1-1,5 óra az út.


Ha vezetünk min. ketten megyünk a férjemmel, olyankor 3 órás váltásban vezetünk. Az osztrák matricát a határ előtt vesszük egy benzinkúton a magyart sms-ben,mert a határon euróval fizetve egy lehúzás, kb. 5 euróval drágább mint forintban.


Mi Salzburgon át megyünk mert az van a legközelebb, és Passau fele sokkal tovább tart, meg arra több a dugó is (néha kénytelenek voltunk arra menni).


Egyedül a vonat is eléggé megéri amúgy, Münchenből Pestig oda-vissza 60-70 euró a jegy. és 6-7 óra az út. A vonatok kényelmesek, modernek, van wifi is.

2017. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nagynéném Nürnbergtől kb. 30 km-re lakik. Már félig nyugdíjas, ezért két hétig dolgozik kint és utána két hétig itthon van Magyarországon, Szombathely mellett. Kb. 6-7 óra az út, nem fél, már ismeri. Ha épp a migránsok miatt fennakadás van a határon, akkor bosszankodik.
2017. okt. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
És ha útépítés miatt van? Az gondolom nem zavarja. Bezzeg mikor "haza" ér és látja a kormánypropagandát az út melletti hirdetőtáblákon, a tévében, az újságokban, de még a rádióból is ez folyik, akkor elégedetten dörzsöli össze a két kezét, boldogan nyalja meg a zsája szélét, mondván, itthon vagyok, ez való nekem - de azért kijár németbe melózni, mi?
2017. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
A két hetente ide-oda ingázó nagynéni panaszkodik a migránsokra, amikor ő is az :D Ez a vicc. (google: migrant - 1. a worker who moves from place to place to do seasonal work.)
2017. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Na, bilit borítottam és az ismeret nélküli előítéleteket látom nem nagyon lehet levetkőzni.


7-es beszélgethetünk a nénikémről. Először is, nem pusztán kijár németbe melózni, neki gyakorlatilag az az otthona. Ott nőtt fel, ott végezte az iskoláit és ott is dolgozik már 35 éve. Magyar választásokon innentől kezdve nem is szavaz, magyar tv-t, újságot nem is olvas. Hidegen hagyja a magyar politika. Mivel kint nőtt fel, ezért "németes" felfogása van a szó nemesebb értelmében: tehát nem bírja elviselni a rendszertelenséget, ezért az útépítés is legalább annyira zavarja, pláne mikor Ausztrián vagy 70 km-en keresztül le van korlátozva a sebesség 60-ra...


Kedves 8-as: az ő esetében nem sesonal work-ről beszélünk. :)) De látom, te csak ilyet tudsz elképzelni. Ott nőtt fel, 1 éves kora óta kint él. Igen, ilyen értelemben migráns. Csak az a különbség, hogy nem veszi nyakába az autópályát és vonul végig mindenen, nem putrikban él, amiket aztán felgyújt, nem késel és van megbecsült munkája (orvos).

2017. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

70%-os: hihetetlenül szánalmas egy nem politikai kérdésnél nekiállni migránsozni, főleg úgy, hogy a kérdést olyasvalaki tette fel, aki maga is kint él, és csak olyanok válaszoltak rá rajtad kívül, tehát tisztában vagy vele, hogy mindenkit megsértettél a rasszista kijelentéseddel.


Ugyanis az elparasztosodott-szlengesedett migráns szó normális, magyar megfelelője az emigráns, azaz bevándorló. És mi, akik Németországban dolgozunk mind azok vagyunk - bőrszíntől függetlenül.

2017. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!