Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ez hogyan működik? (Bővebben...

Ez hogyan működik? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és e hónap 25.-én lenne lehetőségem egy barátomhoz Angliába költözni (aki már betöltötte a 18-at). És vele is mennék ki oda. De nem tudom hogy úgymond ki engedne e az országból úgy hogy 18 év alatti vagyok és nincsen velem rokon aki nagykorú.


Tudna valaki segíteni ebben hogy ez így lehetséges e, és ha igen akkor kell e hozzá valamilyen papír.



2017. okt. 18. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
en 1992-ben, mindossze 15 evesen utaztam egyedul az Egyesult Allamokba repulovel... Union belul szerintem nem kell senkitol semmi engedely, de ha biztosra akarsz menni, irass valamit a szuleiddel, 2 tanu alairasaval ;)
2017. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

A gond az, hogy 18 éves korodig tanköteles vagy. Ha Angliába költözöl, akkor igazolnod kell az otthoni gyámügyeseknek, hogy nappali tagozatos iskolában tanulsz. Kint csak úgy tudsz tanulni ha a szüleid vagy a gyámod elintézi az iskolát neked. Arról nem is beszélve, hogy kell valaki aki garantálja, hogy eltart téged. 17 évesen ha kapsz is munkát az órabéred annyira kevés, hogy egy szobát sem fogsz tudni kibérelni. 16-17 év között: £4.05/óra a bér. Ez nagyon kevés. A párod sem keresne jól: 18-20 év között: £5.60/óra.. Ebből csak kínlódni fogtok.

Szóval mégis miből élnétek? Hogy tanulnál tovább?

Az árak nem olcsóak itt kint, főleg nem a szállás.

2017. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szállás meg van oldva, ingyen. 25.-én mennék ki, November másodikán már betöltöm a 18-at, negyedikén munkába is állnék. Az iskolát már befejeztem, és 16 évig tanköteles az ember, ezt az iskolámban mondták a tanáraim.
2017. okt. 18. 23:10
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Magyarországon most már 16 év a tankötelesség? Ezt nem tudtam. 10 éve élek Angliában amikor mi kijöttünk akkor még 18 év volt.

Mindenesetre a "szállás ingyen" esetet nehéz elhinni, még akkor is ha barátokhoz mentek. Ez csak ideiglenes lesz, mert a pénz nagy úr itt kint. A fizetésetek sem lesz eget verő. De ti tudjátok. Én sok sikert kívánok nektek.

2017. okt. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tőlem eddig egyetlen egyszer kérték a papírt a szülői beleegyezésről Londonban. 16 éves voltam. 18 éves korom előtt kb 4-5x voltam kint egyébként.
2017. okt. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Az "ingyen" szállás lesz a legdrágább!!

Erre majd te is rá fogsz jönni.

Persze 17 évesen még optimistán és nagy reményekkel indul neki az ember Angliának, azután így mindenféle végzettség nélkül kiköt egy alagsori mosogatóvályú mellett, vagy egy kupiba eladják majd...

2017. okt. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
* Ha fiú vagy, akkor "csak" a vesédet esetleg...
2017. okt. 19. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Én is külföldre költöztem a barátomhoz 18 évesen, igen ingyen volt a lakhatás, mert a barátom fizette, amíg még nem volt munkám. Nem tudom mi olyan rossz van ezen. Irigykedtek, mert valaki törődik a párjávál? Nem mindenki ilyen mentalitású, hogy "Ez az én pénzem, a párom rohadjom meg ott ahol van, én aztán egy vasat sem fizetek ki neki." Azóta már van munkám, közös kasszán vagyunk és van bőven elég pénzünk, hogy kényelmesen éljünk és megvegyük azt, ami kell.
2017. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, én a barátot nem úgy értettem hogy a párom, hanem óvodás korom óta a legjobb barátom :) .

De amit írtál az teljesen igaz, hárman élünk majd 1 házban a barátom az ő párja és én, közösen fizetjük a lakbért mivel ahogy mondtam a kiköltözésemtől fogva nyolc-kilenc napon belül már dolgozni fogok és nem éhbérért, normális fizetést fogok kapni, ugyanúgy mint egy normális dolgozó Angol ember.


És mivel ők már lassan 1 éve élnek kint, így nincsenek anyagi problémáik úgyhogy nem lesz itt semmilyen "a pénz nagy úr" szituáció.


Érdekes amúgy hogy feltettem egy egyszerű kérdést s ahelyett hogy arra válaszolnának az emberek egyből kezdenek észt osszatni meg irigykedni.


Amúgy neked ment a kis zöld kezecske.

2017. okt. 19. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!