Kezdőoldal » Utazás » Európa » Palermoban ittam pár kortyot...

Palermoban ittam pár kortyot a csapvizbol a szálláson, utána vettem észre a kiírást, hogy nem ivóvíz, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2017. okt. 22. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Hígfosásra.
2017. okt. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dobj utána 1deci töményet, és imádkozz!
2017. okt. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tartós tejet már inkább ne.
2017. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
szerintem sima csapvíz volt csak nem tisztított ennyi.
2017. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a választ békésen olvasod, ne tégy semmit. Túl vagy rajta.
2017. okt. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nem volt semmi, de azért érdekelne, miért nem iható itt a csapvíz? Miben más?
2017. okt. 24. 09:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az "ivóvíz" fogalma meghatározott tisztasági értékeket jelent. Azaz minden fontosabb veszélyeztető elemre határértékek vannak megállapítva. Mondjuk ennyi baktérium, meg annyi sósav lehet benne.


Na most, ha a csapvíz ivóvíz, akkor mérik ezeket a kritériumokat, és addig tisztítanak, amíg nem teljesülnek. Persze vannak dolgok, amik egy adott helyen eleve nincsenek, mondjuk arzén, vagy vérhas vírus. A "nem ivóvíz" azt jelenti, nem minden tételt vizsgáltak meg. Tehát nem azt jelenti, hogy feltétlenül megbetegszel tőle, hanem azt, hogy a betegség elkerülését nem garantálják. Ha persze magától is tiszta, akkor akár lehet jobb is, mit a "tisztított". Régen például a legtöbb erdei forrás ilyen volt. Nem ivóvíz (nem vizsgálják), de sokkal jobb, mint a csapvíz, ami ivóvíz.

2017. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!