Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri-e Németországba költözni?

Megéri-e Németországba költözni?

Figyelt kérdés
Második éve tanulom az informatikai szakot és azon gondolkoztam hogy milyen végzettséggel és mennyi pénzzel lenne érdemes kimenni és hogy az hátráltatna-e hogy angolul tanulok ha igen akkor még előtte tanulnék németet is.

2017. okt. 25. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Ausztria. Múltkor megjelent egy cikk, hogy az osztrákoknál már nagyobb jólét van, mint a németeknél. + Ausztria közelebb is van.
2017. okt. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is Ausztriát ajánlanám.

Informatika szakon belül mit tanulsz?

Ismerösöm egy kis cégnél rendszergazda Bécsben, netto 3ezer€-t keres. Lakhatás elég drága, Ő 700€-t fizet egy kis 30m2-es studio lakásért.


Angolul szinte mindenki beszél elég magas szinten, viszont ha tényleg ott akarsz dolgozni, élni, akkor azért tanuld meg a németet is.

2017. okt. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Fiatalként és keresett végzettséggel igen , megéri.
2017. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Nyilván Magyarországhoz képest anyagilag megéri, de összességében vannak sokkal jobb helyek is Németországnál Európában. Mondjuk olyan helyek, ahol a bankszámládra érkező pénz nem csak a fele fizetésednek az adók meg biztosítások miatt. Vagy ha már vonják, legalább értékelhető szolgáltatást kapnál érte. Esetleg olyan helyek, ahol az utcák, vonatok, buszok nincsenek tele orrfacsaró bűzt árasztó koldusokkal, ordibáló alkoholistákkal, stb. Amúgy két éve vagyok Németországban, nekem csalódás kicsit, bár az tény, hogy nagy ország és óriási különbségek vannak területek között, nyilván vannak normális helyek is. De szerintem Dánia vagy Hollandia sokkal színvonalasabb országok.
2017. okt. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
ausztriába ne menj, az FPÖ rá akar menni a külföldi munkavállalókra, nem jó ott már, németben viszont nagyon keresik az informatikust, angol nyelv elég is nekik, ráadásul többet fizetnek mint az osztrákok
2017. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdéseidre válaszolva, informatikai végzettség szerintem bárhol kamatoztatható, de abból Magyarországon is igen jól me lehet élni, tehát csak ezért nem biztos, hogy érdemes kiköltözni is. Bár hosszútávon lehet.


Minimum annyi pénz vigyél, hogy a kauciót ki tudd fizetni, meg azon felül 1-2 havi albérlet, kaja stb árát, ezen felül legyen pénzed hazaútra, ha valami miatt nem jönne be a dolog.


Úgy, hogy nem tudsz németül, nyilván hátrányból indulsz, de szerintem pl az informatikai részen pont elég az angol is. Bár én biztos nem költöznék olyan országba, aminek nem beszélem a nyelvét, így is idő, mire beilleszkedik oda az ember.

2017. nov. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Mire végzel, addigra az arab lesz a hivatalos nyelv....:(
2018. febr. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!