Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyáron Odessza vagy Durres...

Nyáron Odessza vagy Durres legyen?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk gazdag, jól kereső emberek, de lesz nyárra spórolt pénzünk, egy nyaralásra. 4-5en tervezünk elmenni nyáron egy olyan városba, aminek van homokos, szép tengerpartja és éjszaka meg tele van a város bulival, olcsó az étel, alkohol, prostik. Ilyen helyre szeretnénk elmenni, ha van valakinek más ötlete a felsorolt városokon kívül, akkor nyugottan leírhatja :)

Mehetnénk Ibizára is, de oda minimum 1 millió forint kell, mi meg csak egyszerű középiskolás diákok vagyunk :D



2017. okt. 29. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Odessza sokkal olcsóbb és Ukrajna barátságosabb és jobban rendben lévő ország, mint Albánia. Menjetek vonattal, Záhonyba magyar vonat, onnan Csap-ra (ukrán határállomás) határátkelő vonat, onnan meg hálókocsis vonat Odesszába. Jó hely, a helyiek tök kedvesek és az árak is olcsóak. Ha vagytok legalább 25 évesek, sok minden fog visszaköszönni gyerekkorotok világából.
2017. okt. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

"Ukrajna barátságosabb"


Vagy csak a közmédia megunta kövzevíteni, hogy épp véres polgárháború zajlik :D Ugye amiről a hírek nem szólnak az nem is történik meg. Jó épp lehet Odesszában nem... de azért ne mondjuk, hogy rendben van Ukrajna.


Albániában voltak ismerőseim tavaly, teljesen frankó az is. A part részen nyugi van. A hegyekben is kedvesek az emberek.

Egy barátomék most költöztek ki végleg a hegyi részre, majd megkérdezem milyenek ott a viszonyok.


... Az fix hogy azért én egyik helyen se mennék qrvázni ott.

2017. okt. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Ukrajna a Krímen meg Donyecken kívül teljesen rendben van.


Szerintem még Romániánál is jobb a színvonal (ami ugye EU-s ország), hacsak nem mész háborús zónába, nem tudom mitől kéne tartani.

2017. okt. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mind a két válaszoló válaszat :)

#1 Ukrajnában épp most voltam (Kijevben) és eléggé háborús szelek fújnak arra. Rengeteg katonát láttam, gondolom mentek haza a Donyecki háborúból...de egyébként az emberek tényleg kedvesek meg szép hely. Pont aznap volt a Majdan téren egy terror cselekmény amikor ott voltam :D azóta inkább 2x is meggondolom, hogy hová megyek el :)

2017. okt. 30. 01:11
 5/9 A kérdező kommentje:
#3 Romániánál szintekkel jobb. Onnan már szinte sírva menekültem el, mert annyira szar volt.
2017. okt. 30. 01:12
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
miért mi volt Romániában? mostanság eléggé kilövelltek GDP-ben
2017. okt. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 egy nagy putri az egész. Ha én lennék a miniszterelnök és valaki felajánlaná nekem erdélyt, hogy újra Magyarország legyen, még akkor sem kéne ha fizetnének nekem! Olyan az egész mint ha kelet-észak Magyarország suttyó falvain járnál. Mindenhol csak undorító, rosszindulatú cigányok, tróger emberek! Nincs bajom a cigánnyal ha normális, de ott a rosszabbik fajta van :(

Erdélynek csak az a szép helye amit az ember nem tud szétb@.szni pl. Királyhágó

2017. okt. 30. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Én Durresról lebeszélnek, inkább szánjatok egy kis plusz időt utazásra és menjetek le Sarandë-ba. Sokkal szebb, a víz is tiszta, és valamivel talán még olcsóbb is. Cserébe be kell vállalni pár óra buszozást Tiranából vagy Durresból.


Ogyesszában is voltam, nagyon hangulatos város, de Durreshoz hasonlóan kikötőváros, dzsuvás és szűkös a part, ráadásul az ukrán éjszakai élet keményebb, mint az albán. Ogyesszában a kocsmárosok konkrétan lebeszéltek minket az éjszakai csoportos hazasétálasról, míg Sarandëban érezhető, de nem tolakodó hatósági jelenlét volt és nagy élet mindenhol.

2017. okt. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ogyesszát én személy szerint imádom, nagyon szép és meglehetősen olcsó város, a konyakmúzeumuk kihagyhatatlan, gyönyörűek a nők, annyi, hogy messze kell menni a kikötőtől ha strandolnátok, de Ukrajnában majdnem ingyen van az Uber.
2017. okt. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!