Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt már valaki Slovéniai...

Volt már valaki Slovéniai köruton kocsival?

Figyelt kérdés
Nyáron tervezem, hogy egy Slovéniai körutat tennék kocsival..Volt már valaki ilyen uton merre érdemes menni.mik a látnivalók főleg hegyek és vizek imádója vagyok/kivéve a tenger/.egy hetesre tervezem. motelos vagy magánszállós lehetőségekkel. Előre is köszönöm
2017. nov. 1. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a tenger annyira nem érdekel akkor kár 1 hetesre tervezni, Ha ügyi vagy 1-2 nap alatt megvan.
2017. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Triglav Nemzeti Park

Bled, Vintgar szurdok, Bohinj, Bovec, Tolmin szurdok, Skocjan barlang, Posztojnai barlang, Skofja Loka

2017. nov. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy hét azért kell: Bled, Bohinj jó gyalogtúrázni, csónakázni, Postojnai barlang, vízitúra a Szocsán (Isonzó). Bovecnél van még egy I. világháborús emlékhely (ott volt a front). Szállást keresni nem nagy ügy a neten, de időben kell foglalni.
2017. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt jól össze van foglalva. 1-2 nap igencsak kevés Szlovéniára, amilyen kicsi, olyan szép ország, különösen szeretem benne, hogy sokkal közelebb áll civilizáltságban pl. a németekhez, mint a délszláv országokhoz. Ljubljanában és Bovec környékén jártam, mindkét helyen el lehet tölteni 2-3 tartalmas napot. És ha már ott jársz, felkereshetsz egyet az I. világháborús katonai temetők, emlékhelyek közül, már csak a magyar vonatkozások miatt is.

2017. nov. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Kétszer voltunk itt a Bohinj tónál, gyönyörű táj, május végét vagy egy szép őszi hetet javaslok, mondjuk én kerülöm a sok nyári turistát.

Egy hosszú hétvégébe a Vogel fért bele, a Száva vízeséses forrása és Bled a Vintgar szurdokkal. Kisgyerekekkel voltunk.

Még hiányzik Postojna, az Isonzó és még sok más. Az éttermi árak magasak, részben önelláttunk.

2017. nov. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D. Brasco ***** válasza:
43%

Bled meg bohinj szerintem teljesen felejthető......mind kettő az egekig van hypolva,és képeken lehet jól mutat,de a valóságban egyáltalán nem kell elájulni tőle,ráadásul fél napos programnak is kevés!Talán a kettő együtt kiad egy napot!

A postojnai cseppkő barlang szép-szép,de hogy majdnem 60€-t nem ér 2 felnőttnek a belépő az tuti!Akkor már sokkal inkább a skocjan barlang,olcsóbb is meg különlegesebb is a föld alatti reka folyóval!

Aztán egy páran írták még az 1.vh-s helyeket!Ezekből valóban nagyon sok van ha erdekel az ilyen tudok tippeket adni hogy melyiket érdemes megnézni es mi hol merre meddig!

Ha a hegyek imádója vagy akkor mindenképpen ajanlanek egy triglav mászást vagy valamelyik 2500+ -os csúcsot!Ebből is tudok ajánlani jópárat ha valóban erdekel!

Szóval ha bármi kérdésed van írj,de az konkrét legyen meg ne ilyen lehet talán esetleg mert feleslegesen nem fogok itt írkálni a talánra!

2017. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat utánna fogok nézni mindennek amit javasoltatok....
2017. nov. 3. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!