Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az Istria félsziget télen?

Milyen az Istria félsziget télen?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk egy Istriai kiruccanáson december végén.

Többször voltam már, de eddig csak nyáron. Télen van valami élet Piran, Porecs, Rovinj helyeken? - vagy minden kihalt?



2017. nov. 8. 17:38
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
Télen itt semmi nincs!Kihalt az egész hely,ráadásul az időjárás is egy tragya,hiszen a tenger miatt jo magas para tartalom mellett van hideg,igy aztan állandó a köd tiszta nyirkos mindig minde. ...semmi szép nincs benne ilyenkor!
2017. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Biztos nincsenek olyan sokan, mint nyáron. Az éghajlat sem igazán mediterrán, mint a dalmát partokon, de ugyanakkor van egy hamisítatlan hangulat, ami a dalmát partokon nincs.


Napos időt ugyanúgy kifoghatsz, mint ködös időt.


Piranban többször jártam, nézegettem webcamos képeket a tél folyamán, sajnos többször volt párás a levegő. Mindez ne vegye el a kedved, utazz!

2017. nov. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ugy néz ki megyünk, találtunk egy jó ajánlatot karácsonyra.

Remélem napsütéses napokat fogunk ki.

Ha pedig túl csendes az Isztia, átnézünk majd Triesztbe. Úgyis nosztalgiázni szeretnék a Mascalzone Latino Pizzeriaban 😋.

2017. nov. 9. 12:52
 4/13 D. Brasco ***** válasza:

Az isztria nem hogy csendes lesz hanem szó szerint nem lesz ott senki meg semmi!De jo utat ettől függetlenül!

Triesztet meg messze elmerülném ilyenkor tekintve hogy elég gyakori ilyenkor az úgynevezett bora vihar!A youtube-on találsz róla videókat.......a 90-100km/h-s szélért kar odamenni!

2017. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az Istrián már pár éve nem jártam, de gyanítom, hogy az ottani nagyvárosokban élők továbbra is benépesítik az utcákat és a vendéglők teraszait.

A saját szemeddel is meggyőződhetsz az időjárásról és a körülményekről, ha megnézel néhány téli -pl. adventes- videót a YouTube-on.

Én pl. Split közelében vagyok, és itt sokszor télen is elég egy pulóver, este egy felöltő. Az igényesebb turisták is ilyenkor jönnek -pl. a távolkeletről- amikor már nincsen a nyári tömeg, és lehetséges a minőségi kiszolgálás is az éttermekben. No meg van végre parkolóhely.

Persze néha van pár napig rossz idő de igen gyakori nappal a 20 C fok körüli hőmérséklet is. A nyáron felmelegedett tenger közelsége miatt ritka a tartós hideg. (Ezért pl. igen sokan, csak klímával fűtenek.) Hó is csak 5-10 évente esik, sajnos akkor is csak pár napig örülhetnek neki a gyerekek.

De magad is megnézheted a téli/adventi utcák képeit Splitből, hogy lásd itt milyen az idő és, hogy télen is tele vannak a teraszok a vendéglátó helyeken, és vidámak az emberek.

Üdvözlettel 10 méterrel Adria mellől.

[link]

[link]

2017. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2 éve Palermoban voltunk december végén, ott már 20 éve nem esett hó, mi pont kifogtuk a hószállingózást. Nem volt olyan komoly, de viszont csontighatoló nyirkos hideg volt. Rá 2 napra sütött a nap, mintha tavasz lenne. Jo, mondjuk ott jön egy afrikai fuvallat és máris jóidő van.
2017. nov. 9. 16:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Palermo majd 1000 kilométerrel délebbre van. Meg sokkal kedvezőbb a fekvése.
2017. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen hozzáállással nem igazán érdemes elutaznod, ha télen azon problémázol, hogy néha hideg van. Nem pedig annak örülsz, hogy időnként jó az idő még ilyenkor is.

Amikor még itt Magyarországon is előfordul egyik napról a másikra, hogy akár 20 fok a különbség!!

...és egyre gyakrabban!

2017. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Javaslom nézegesd a webcamos képeket. Már mostantól.

És menjél, utazzál!

2017. nov. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

👍 Nézni fogom a webcamot, YouTube-ot! Utazunk! 🚗

Köszi a véleményeket!

2017. nov. 13. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!