Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol érdemes a közös életünket...

Hol érdemes a közös életünket elkezdeni?

Figyelt kérdés

Manapság már nem olyan szokatlan hogy a magyarok többsége külföldön dolgozik esetleg ott is él. Mi is ezt szeretnénk a párommal de nagyon problémás a dolog :D

Ő csak németül tud, én csak angolul. Én utálom a német nyelvet, ő utálja az angol nyelvet. Szóval olyan területet beszéltünk meg (még csak elméleti szinten) ami se nem angol se nem német. Nem probléma ha új nyelvet kell megtanulnunk. És még egy probléma van: ő fél a repüléstől, szerintem 99%-ig biztos hogy nem fog soha repülőre ülni...

Szóval ilyen "feltételekhez" kötve hol lenne érdemes nekünk élnünk, dolgoznunk?

Mármint olyan hely érdekel ahol tényleg meg lehet élni, ahol nem kell küzdeni a megélhetésért (mint itthon...)

Még annyit, hogy aki külföldön él (nem német vagy angol területen) annak milyen az élet kint? Jobb mint itthon? Persze nem csak ez érdekel, hanem részletesen hogy miért jobb..

Előre is köszi az ÉRTELMES válaszokat! :)



2017. nov. 13. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Èn Franciaországban élek, így erről tudok nyilatkozni. sajnos ez pont nem az az ország, ahol jó nyelvtudás nélkül el lehet helyezkedni egy olyan állásba, ahol teljesen be vagy jelentve, és még egy albérletet is tudsz belőle fenntartani.

Sajnos ha minimálbért keresel, az itt pont a vegetàlásra lesz elég, otthon egy nyelvtudàssal plusz korrekt szakmával jobban fogsz keresni.

Kínai étterembe lehet max, nem bejelentett rabszolgamunkára.

Szóval Franciaországot nem ajànlom.

2017. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, egyébként mint mondtam, nem gond ha új nyelvet kell megtanulnunk.
2017. nov. 13. 18:52
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hollandia. Busszal, autóval sincs olyan messze. A nyelv kicsit angol-német katyvaszra hasonlít, angolul mindenki beszel, németül kevesebben, de azt is sok helyen megertik.

Gyári munka, üvegház, takarítás megy holland nyelv nélkül is, az ügyintézés már nehezebb, de megoldhato

2017. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Villanyszerelőnek és fodrásznak megéri ott élni? :D
2017. nov. 13. 19:15
 5/17 anonim ***** válasza:
Villanyszerelot nem tudom, fodrászra mindig van igény - ahhoz viszont kell a nyelv. Meg itt nem olyan a fodraszolas, mint otthon: itt a többség ha vagatni megy, akkora konkrétan csak hajvágás jelent, se mosás, se szárítás, se semmi, csak vagas és kész. Nincs késés, nincs várakozás, az időpont tartva van.
2017. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nyelvtudás nem probléma, én szeretem az idegen nyelveket, bármit megtanulok - ironikus módon pont azt az egy nyelvet nem szeretem amit a párom igen, a német :D -
2017. nov. 13. 19:30
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

Érdekes, én itt sem küzdök a megélhetésért.

viszont amikor régebben kimentem ausztriába, ott kidolgoztam a belem és még ki sem fizettek.

2017. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Gondolom Pesti vagy és diplomás. De egyikünknek sincs diplomája és vidékiek vagyunk, és ha már jobb fizetést akarunk, inkább külföldre mennénk mint Pestre...

De ha nem találunk olyan országot akkor nyilván marad Pest...

2017. nov. 13. 19:58
 9/17 anonim ***** válasza:
En Angliaban elek, itt ha el tudtok helyezkedni, mindket szakmaval eleg jol el lehet lenni (villanyszerelok allitolag egesz jol keresnek). Termeszetesen a nyelv nagyon fontos lehet mindegyiknel. Igaz nincs tul kozel, de mi lenyomtuk mar joparszor autoval, ha 2 ember vezet, nem olyan veszedelmes, mint sokan eloadjak.
2017. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Angliában angolul beszélnek, kizárt hogy odamenjünk, ha a páromon múlik.

És én nem tudok vezetni, nincs jogsim..

2017. nov. 13. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!