Kezdőoldal » Utazás » Európa » Berlinben milyenek az alábbi...

Berlinben milyenek az alábbi negyedek?

Figyelt kérdés

Schöneberg

Spandau

Adlershof

Kreuzberg

Prenzlauer Berg


2017. dec. 1. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Schöneberg és Prenzlauer Berg nekem a két kedvencem, ha lakni jösz Berlinbe, akkor én ezekeben a kerületekben nézelődnék. Spandau nagyon külváros, de kellemes hely, kertvárosias. Kreuzberg lepukkant, koszos, hippis bulinegyed. Péntek este átmenni mondjuk Schönebergből oké, de én biztos nem laknék ott.
2017. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Schöneberg - régen az éjszakai élet egyik központja volt, mára viszont nem sok minden maradt ebből, viszonylag nyugis, de a prostitúció itt egyértelműen jelen van az utcán.


Spandau - a berliniek (és még a helyi "bkv" is) azzal viccelődik, hogy Spandau nem is Berlin, a legtöbben soha nem jártak ebben a kerületben, annyira félreeső.


Adlershof - nagyon nyugis, zöld rész a város peremén, minden messze van tőle. Több egyetemi kar működik itt.


Kreuzberg - a legberlinibb kerület, fiatalos, menő, multikulti, az éjszakai élet egyik központja. Sok jó étterem és kávézó van itt.


Prenzlauer Berg - a volt legmenőbb városrész, azóta megdrágult, Kreuzbergnél jóval nyugisabb és kevésbé multikulti. Itt is jókat lehet enni.

2017. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amúgy a Nollendorfplatz környéke a városi meleg negyed? Azért érdekel, mert fontolgatom Berlinbe való költözést és érdekel melegként milyen az a város.
2017. dec. 3. 12:13
 4/4 anonim ***** válasza:
A Nollendorfplatz környéke valóban melegnegyed, de az egész kerület hírneve eléggé megkopott, Schöneberget inkább az öregebb melegek kedvelik.
2017. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!