Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megnézni Pozsonyba...

EagleHUN kérdése:

Mit érdemes megnézni Pozsonyban ilyenkor, ha csak kb 5 óránk lesz ott és még soha nem voltunk?

Figyelt kérdés

Eddig a várat és a történelmi belvárost találta.

Esetleg ezeken belül ha tudtok valami egy egy templomot vagy érdekesebb házat, múzeumot amit érdemes?

Köszi a válaszokat.



2017. dec. 2. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a belváros kb. egy óra alatt körbe járható ezért utána én keresnék egy jó meleg éttermet, és sört kérnék a knédli mellé.
2017. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
64%
Hát én beülnék a főtéren a 17's Bar-ba enni egy isteni pizzát, és körbesétálnék a belvárosban. A várba csak akkor mennék, ha több időm lenne.
2017. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A koronázó templomot (Szent Márton székesegyház) mindenképp nézzétek meg a vár tövében. A tornyán kereszt helyett a Szent Korona látható. Lesz idő felmenni a várba és érdemes is, szép a kilátás. Ha autóval vagytok és valami érdekeset akartok, menjetek ki Dévénybe, a Morva torkolathoz. Nemrég rakták rendbe a várrom környékét.
2017. dec. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat.


Ma voltunk. Jó hideg volt.


Először megnéztük a székesegyházat kívülről aztán felmentünk a várba. Be is mentünk a múzeumba (egyébként ingyenes! de jegyet kell váltani :) ) ami maga kevésbé volt érdekes egy két kisebb kiállítási résztől (pl bronzkoritól) eltekintve.


Maga az épület viszont belül is szép volt néhol érdekes, plusz a nagyobbacska torony egyben zárt kilátó is.


Utána a (történelmi) belvárosba mentünk le.

Ott ettünk is egy kis étteremben.


Folytattuk a belvárosnézést a kaputornyon át egészen a főtérig, ahol a karácsonyi vásárt néztük meg.

Közben besötétedett.


Majd még a székesegyházzal próbálkoztunk 17 körül (elvileg 18-ig nyitva van), de akkor épp imádkoztak benne így bár bejutottunk de csak az ajtón belüli elkerített részig ahol a turisták gyülekeznek. Az ott lévő idegenvezető nem engedett beljebb senkit.

2017. dec. 3. 23:07
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom hogy erről nem tudtam korábban:

[link]


Csak kívülről és az udvarát néztük meg.

Nagyon érdekesnek találtam és szépnek. De még nem tudtam hogy mi lehetett meg hogy múzeum is. (A neten lévő képek alapján régebben volt rajta múzeum felirat is. És a cikk szerint a 20. század elején is átépítették hozzáépítettek neogótikus szárnyat.)

Kár mert lehet többet ért volna a várban lévő múzeumnál.

2017. dec. 3. 23:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem túl sok idő, szerintem jól kihasználtátok. A Kék-templomhoz lett volna még érdemes elsétálni, igazi kis ékszerdoboz. Igaz, kicsit kiesik a fő látnivalók útvonalából, a környékét is rendberakhatnák, de így is megéri. Amikor ott voltunk, épp esküvő zajlott, ahhoz feldíszítve még bájosabb volt.


[link]

2017. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi ez is érdekes lett volna. :)
2017. dec. 4. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!