Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tervez valaki Angliába költözn...

Tervez valaki Angliába költözni tanulás/munkavállalás céljából? Hogyan fogtok nekikezdeni?

Figyelt kérdés
Ki szeretnék menni én is, de nem tudom, hogyan kezdjek bele.
2017. dec. 3. 02:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, tervezem. Március elsejével megyek ki. Dolgozni fogok.

Nővérem már kint van, és ő szólt, hogy ahol dolgozik vesznek fel embereket február után, és elintézte, hogy felvegyenek. Vagyis már várnak.

Nekem jól jön, mert annyira nem tudok angolul, és így nem gond. Elektronikai cég, ami 8 órába bejelent. Betanítanak, és persze jó érzés, hogy ott dolgozik a nővérem aki nagy segítség lesz majd.

Szállásom 1-2 hónapig szintén nála lesz. Voltaképpen tőlük bérelek majd szobát. ( 5 szobás lakásban élnek, 2 szobát ki szoktak adni rövid távra)

Hát én ezért döntöttem, hogy megyek , mert van segítségem.

22/L

2017. dec. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én laktam már kint több évig. Azzal kezdtem, hogy ismerősöknél laktam, így a bért csak akkor fizettem ki, mikor megkaptam az első fizetésem. Már itthonról tudtam hol fogok dolgozni, de így is egy hónapba telt mire munkába álltam (ügyintézés miatt). Szóval számíts rá, hogy pénzbe kerül, mire beindul az élet.
2017. dec. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Én is szeretnék menni, de nincs ismerősöm.

Így előbb le akarom tenni angolból a felsőfokot, hogy a szakmám mellé legyen egy aktív nyelvismeretem.

Mosogatni meg más kölyke után futkosni nem megyek ki, annál azért itthon bőven jobb életem van.

Kell egy csomó pénz kezdőtőkének. Ha bérelsz egy szobát, kauciót kell fizetni, plusz enni is kell amíg meg nem jön az első fizu, és egy csomó papírt is el kell intézni.

2017. dec. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
22%

Én tuti csak akkor mennék, ha:

1.Van ismerős.

2.1 millió kp.

3.Középfokú nyelvvizsga.

4.Keresett szakma

2017. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"3.Középfokú nyelvvizsga. "


Cuki vagy. Garantalom neked, hogy SENKIT nem fog erdekelni, hogy milyen nyelvvizsgad van, az fog szamitani, hogy tudsz-e beszelni erthetoen, es erted-e, amit neked mondanak, visszakerdeses nelkul.

2017. dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Középfokúm van és hidd el semmit nem ér!

Írtam fentebb a felsőfokot, de nem a vizsga a lényeg, hanem, hogy csípőből kend-vágd a nyelvet. Engem értek Londonban meglepetések a nyelv miatt, bizony szégyenszemre párszor vissza kellett kérdeznem, és nem mindent értettem meg.

A középfok tudod, mire jó? Arra, hogy itthon ha kicsengeted a nagy pénzt az egyetemeknek és elvégzed, akkor a kezedbe nyomják a diplomát. Amivel nem mész majd semmire, ha nincs aktív és használható nyelvtudásod.

Arra egy sima iskolai angol SOHA nem tanít meg, még egy nyelvvizsga szintig is alig. A tanárok ledarálják a tananyagot aztán mehetsz haza magolni, de az életben nem fogsz tudni beszélni ha nem mész nyelviskolába, magántanárhoz vagy külföldre tanulni.

2017. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Valóban nem jól írtam, igazatok van.

Úgy akartam, hogy középfokon beszélni az angolt.

A vizsga azért csúszott bele, mert most nagyon rajta vagyok :D

Egyébként meg így van, sok ismerősöm volt kint, nagy mellénnyel, hogy neki van nyelvvizsgája.

Jó, előny, bele lehet rázódni, de még így is durva volt, mert rengeteg a szleng. Ezt én is tapasztaltam. Steril, tankönyvi környezetben viszonylag magabiztosan mozgok, de filmet meg nem tudok nézni, mert tele van IM gonna meg aint meg outta meg tököm tudja mivel.

(kössz, nem kell a fentieket elmagyarázni, példaként hoztam fel, mert a legtöbb olyan, hogy meg se jegyeztem).

2017. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!