Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az alábbiak közül hova lenne...

Az alábbiak közül hova lenne érdemes mennie?

Figyelt kérdés

Szó esett egy pár hónapos cserediákproramról a családban, első körben Európába menne a gyermekem. Majd ha megtetszik neki a dolog, akkor esetleg mehet messzebb is. :) Na mármost ő egy 16 éves lány, mint apa féltem. Több országot is kihúztunk közösen, tehát ő sem menne oda. Amit tudni kell, angolul tanul a gimnáziumban és olaszul, ez a két idegenyelve. Egyébként Ausztriában élünk, magyar-osztrák állampolgár. Azt szeretnénk ha megismerne az eddigieken túl egy másik kultúrát és nyelvet.

Ezek a lehetőségek: Portugália, Spanyolo, Franciao, Belgium, Hollandia, Norvégia, Dánia, Lengyelország. A többi opció nekem sem és neki sem tetszett annyira.

A véleményetekre lennék kíváncsi hogy melyik az az ország ahol tényleg jól érezné magát, el tudná sajátítani a nyelvet, biztonságban lenne és tudná folytatni a spotot (falat- sziklát mászik, illetve lovagol).


UI: Eun kívülre még nem nagon vágyik, csak két országba de oda nagyon (ez Kanada és Új-Zéland), de oda majd megyünk nyaralni. Sőt elképzelhető a jövőben hogy kiköltözünk egy-két évre.


Szóval hova engedjem el (merjem elengedni)? Ő ezek közül bárhová szívesen menne.


Köszi a válaszokat.



2017. dec. 3. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindent egybevéve és különösen nagy figyelmet fordítva a biztonságra én ezek közül döntenék: Spanyolország, Portugália, Hollandia, Norvégia, Lengyelország.

Spanyolokkal, lengyelekkel és portugálokkal van személyes tapasztalatom, mindhárom országot bátran ajánlom.

2017. dec. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Még várok véleményeket, februárig kell leadni :)

2017. dec. 3. 16:52
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Én Lengyelországban tanulok (állandó jelleggel, nem cserediákként), ebben a tanévben fogok diplomázni. Ha korábban kérdezted volna, akkor azt mondtam volna, hogy anánlom, az országot, de mostanra van egy megjegyzésem, ami az utóbbi egy évben változott/változik itt. Az emberek többsége inkább konzervatív, nacionalista felfogású, így egyre többször éri az embert kellemetlen élmény abból fakadóan, hogy külföldi (elsősorban az idősebb generációtól, a fiatalok itt is sokan már sokkal nyitottabbak). Az elmúlt egy hónapban kétszer szóltak be nekem a villamoson azért, mert angolul beszélgettem a csoporttársaimmal, de hallottam már ennél durvább sztorikat is az itteni külföldiektől az őket ért attrocitásokról. Ezt ellensúlyozza az, ha kiderül, hogy az ember magyar, mert akkor jönnek a “Lengyel-magyar két jóbarát..” szöveggel, amit ha az ember el tud mondani lengyelül, akkor befogadták és minden okés.. ért már emiatt pozitív diszkrimináció is, de alapvetően én azt érzem, hogy nem jó irányba mennek a dolgok a rasszizmus terén. :/
2017. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*ajánlom (egy kis elírás :D )
2017. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Közben kizártuk Lengyelországot és Belgiumot, így a többi marad.
2017. dec. 5. 22:29
 6/9 anonim válasza:
100%
Szerintem Dánia, Norvégia vagy Hollandia lenne a legjobb döntés, de ez csak az én véleményem :)
2017. dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Testvérem régen cserediákként Norvégiában volt,egyszer mi is elmentünk nyaralni.Nagyon szép hely,az emberek kedvesek és kultúráltak,nyitottak.Nincs bűncselekmény sem,(max kizsebelézs de nagyon ritka) ráadásul a nyelv is szép,én csak ajánlani tudom!!Lengyelország is gyönyörű,bár még annyira nem ismerem 2-szer voltunk kint pár napra.Igazából,egyik sem rossz választás,de én mivel csak ebbe a 2 országban jártam,ezeket is tudom ajánlani.
2017. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én Franciaországban élek 11 éve és rendszeresen lovagolok mióta kinn vagyok, versenyzem is.


Tudom ajánlani ezt az országot. Egyrészt mert az olasz után meg fog neki tetszeni szerintem a francia, ès nem is lesz nehéz megtanulni. A nyelv meg mindog hasznos.


Màsrészt meg mindkét àltalad említett sportot rengeteg helyen és jó körülmények között lehet űzni, akár versenyszerűen is. Lovasoktatàsban pl nagyon jók a franciàk, az államilag ellenőrzött, központosított rendszerrel sok lehetősége van fejlődésre.

2017. dec. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Végül úgy alakulnak a dolgot, hogy én cégen belül munkát kaptam 2 évre egy másik országban, úgyhogy elhalasztjuk a cserediákságot. És így megtanul még egy nyelvet, csak sajnos nem osztrák érettségije lesz.

2017. dec. 14. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!