Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európán belül hová utazzak ha...

Európán belül hová utazzak ha síelni akarok?

Figyelt kérdés
Síelni akarok de nem tudom hova menjek.
2018. jan. 13. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:

www.sielok.hu-n rengeteg sípályát talàlsz. Elég sok mindentől függ. Kezdő vagy, vagy haladó? Mennyi pénzt szànnàl rà? Mennyi időre mennèl? Mennyit utaznàl?


Franciaország vagy Olaszorszàg síterepei szuperek, de nem èri meg egy hétnél kevesebb időre menni. Nomeg ez akkor érdekes, ha már tudsz valamennyire síelni, mert akkor már élvezed a sok ès hosszú pályát.


Szlovákia előnye, hogy közel van, és viszonylag olcsó is, magyar sìoktató is akad. Egy-két pálya (Chopok, Donovaly) elég jelentős fejlesztéseken ment át, jó liftek, stb. Igaz hétvégenként elég nagy a tömeg, de ha hétközben mész, akkor azért jól lehet síelni. Viszont hidegebb, mint Ausztria, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. De Chopok Jasná szerintem most az egyik legjobban kiépített sícentrumok egyike lett mára. 15 évig jártam oda. Most februárban is ide kèszülünk (igaz, csak 4 napra mert nem lesz több időnk, csak 2 hetet leszünk otthon, itt a környékünkön meg Dél-Afrikáig kellene mennem ha síelni szeretnék...)


Ausztriában van mindenféle pálya, a magyarok általában Murauba járnak, ott van magyar síiskola is. De ott kipróbáltam már más pályákat is (Arnoldstein, Dachstein, Salzstiegl, Hochkar, Grebenzen, Tauplitz...) ezek közül egyértelműen Murau a legjobb, ahol van elég pálya egy hetes síeléshez, jó liftekkel, elég jó mikroklìmával.

Arnoldstein esetèben maga a Dreilandereck-i pálya nem túl érdekes, igazából unalmas is (egy hosszú pálya van) de pl Tarvisio pályarendszere már nagyon is rendben van.


Hallottam persze jókat Szlovéniàról sőt Bulgáriáròl is, de ezeket nem próbàltam még.

2018. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kezdő vagy, először menj el valami oktatással egybekötött szervezett síútra. Ha egyáltalán találsz még valamit, szerintem a népszerűbb helyek már fullon vannak. Mi októberben szoktunk foglalni.

Amúgy ahogy az előző leírta: Olaszország, Franciaország a legjobban felkészült. Ausztria elég drága és általában elég kevés pálya van egy síközpontban. Szlovákia, Lengyelország fejlődik, de gyenge az infrastruktúra, nagy a tömeg, sorban állás, stb. Szlovénia valahol a két véglet között, inkább Ausztria szintű.

2018. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velemenyem szerint a legjobb ar/ertek arany Ausztriaban van.

Szlovakiaban en nem talalom eleg izgalmasnak, terjedelmesnek a palyakat, Svajc gyönyörü, de egy vacsora arabol elviszem a csaladot egy hetre üdülni Magyarorszagon.

Szemelyes kedvenceim a Gasteinertal ill. Kaprun.


Gasteinben különösen azt szeretem, hogy fantasztikus palyak, a legkülönbözöbb nehezsegi szintekkel es sieleshez kepest is varazslatos taj. Raadasul nem annyira tulzsufolt, mint pl. Schladming, Stuhleck vagy Kitzbühel.

2018. jan. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én Muaru-t javaslom.Szerintem a világ legjobb síterepe.Sok a magyar és tudok velük beszélgetni,magyar oktatók,ratrakozott pálya,több fajta pályák kezdőknek és haladóknak,jó minőségű hó,finom ételek.

Mi minden évbe murauba járunk kb már egy 6 éve és soha nem tudjuk megunni.

Nemcsak a pályák királyak itt hanem a szállások is.Mi mindig a Relax Hotelt válasszuk(persze van több szállás is mellette de ez a legjobb)

Minden luxus szinte a szálláson.Az ételek isteni,az ágy iszonyatosan kényelmes,van bowlingpálya,van welness szanunával kabinokkal,nagyon segítőkészek a recepciónàl.

2018. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én Muaru-t javaslom.Szerintem a világ legjobb síterepe.Sok a magyar és tudok velük beszélgetni,magyar oktatók,ratrakozott pálya,több fajta pályák kezdőknek és haladóknak,jó minőségű hó,finom ételek.

Mi minden évbe murauba járunk kb már egy 6 éve és soha nem tudjuk megunni.

Nemcsak a pályák királyak itt hanem a szállások is.Mi mindig a Relax Hotelt válasszuk(persze van több szállás is mellette de ez a legjobb)

Minden luxus szinte a szálláson.Az ételek isteni,az ágy iszonyatosan kényelmes,van bowlingpálya,van welness szanunával kabinokkal,nagyon segítőkészek a recepciónàl.

Javaslom hogy próbáld ki mert nem fogod megbánni

2018. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!