Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzt érdemes vinnem...

Mennyi pénzt érdemes vinnem étkezésre?

Figyelt kérdés

Horvátországba megyünk a Vis szigetre, 10 napra.


Nem tudom milyen árak vannak ott.

Reggelit megoldanánk egy pékségben. Ebéd, vacsora egy középkategóriás étteremben gondoltuk.

Kb hány forintot számoljak egy napi étkezésre egy főre?


2018. jan. 25. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha beültök, isztok is valamit meg esztek is, én 20 eurót számolnék per étkezés. Aztán az egyik lehet csak 15 lesz, a másik meg 30...
2018. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. jan. 25. 14:18
 3/7 anonim válasza:

Levesek 40-50, főételek 70-80 kunától kezdődnek normális helyeken; csevapot, saslikot barátibb áron kapsz nyilván, mint rántott vagy grillezett tintahalat. Vegyes haltál körettel 300 kuna körül mozog, de általában isteni finom és hatalmas, szóval szerintem megéri :) Sali, köret 25 kunától, komolyabb saláta, pl. tonhal vagy polipsaláta 60-70-től. Ha van pizza, és spórolni szeretnétek, akkor ehettek azt, 70 kunáért már szokott lenni.

Korsó csapolt sör 20 kuna, ásványvíz/üdítők 10-15 kunába kerülnek. Kávé is 10-15 körül.

A legtöbb helyen hoznak ki egy kosár kenyeret a kaja mellé, ez "kruha" néven megjelenik a számlán, ne lepődjetek meg - 5 kuna kb. A pincérek nem várják a borravalót úgy, mint idehaza, de ha kapnak 10-20 kunát, nagyon megbecsülik, és szerintem a legtöbbször meg is érdemlik.


Pékségben a kenyerek olyan 10 kuna körül vannak, zsemle/kifli 4 kuna, slanac (sóval csurgatott rúd) 4 kuna, péksütik 8-10 kuna, pizzaszelet 15, burek 15. Burekhez tessék venni natúrjoghurtot, úgy az igazi :)


Így ki tudod számolni, mennyi kb egy fő napi költsége, mert azért sztem mindenkinek más, milyen étvágyú, mit szeret inni, stb. Sajnos az az érzésem, hogy az utóbbi 1-2 évben nagyon elszálltak a horvát árak is, mi nagyon megéreztük. 15 éve van nyaralónk a tengerparton, régen teljesen korrekt összegeken lehetett étteremben kajálni, bevásárolni is szinte itthoni árakon tudtunk. Most már azért meg kell nézni, mennyi az annyi :)

2018. jan. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Amúgy az első válaszoló nem tudom, miért euróban írta az összeget. Kb ennyi átszámolva egy főre az egyszeri étkezés, de amerre mi járunk, ott jellemzően kevés helyen lehet euróval fizetni, max stikába számla nélkül a kasszánál, és nem túl kedvező árfolyamon váltanak ;)
2018. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor durván 2100-2400 kuna elég lesz étkezésre egy főre 10 napra?
2018. jan. 26. 09:26
 6/7 anonim válasza:
Inkább menj biztosra, számolj 2400-zal, annak elégnek kell lennie.
2018. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért írtam euróban, mert én euróban kapom a fizetésem emiatt abban számolok - elnézést.
2018. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!