Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vadkemping norvégiában?

Vadkemping norvégiában?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok? Május környékén tervezek menni, mennyire van hideg, elég lehet egy hálózsák?

Igazából északtól délig végigjárnám amennyire lehet, vadállatok szempontjából lehet veszélye? Medvékre farkasokra gondolok.

Illetve stoppal szeretnék menni a teljes úton, ha valakinek ilyen tapasztalata van azt is szívesen olvasom :) Tudom arrafelé nem egyszerű, nagyjából tudom mire vállalkozom.


2018. febr. 11. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

dehogy tudod

mellesleg a vadkempingezes illegalis

2018. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Lakóautóval bármelyik parkolóban megállhatsz egy éjszakára, ott mindenki azzal jár. Vadkempingezés tilos és az éghajlat miatt nyáron sem élvezetes (akkor is sokat esik, nagy a pára egyfolytában)... Még gyűjts egy kicsit, Norvégia nagyon drága, nem csóró stopposoknak való (amúgy fel se vesznek, főleg csuromvizesen ázott cuccokkal nem).
2018. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
40%
Nem tudsz te semmit.....a masik meg hogy europa egyik legdragabb orazagaban ez a csóróskodás meg hátizsákos utazas nem egy karrier!
2018. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Több helyen is utánaolvastam, mindenhol azt láttam Norvégiában legális :)
2018. febr. 11. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Skandináv országokban legális a vadkemping. Ettől függetlenül minket el akartak zavarni, amikor Finnországban egy erdei tisztáson kempingeztünk, és egy helyi lakos észrevett. Bár maradhattunk még másnap reggelig. Ja és autó nélkül életveszélyesnek tartom az ötletet, mivel őrült nagyok a távolságok (akár a kövezkező élelmiszerboltot keresed, 30-40 km is lehet a táv). Svédeknél is vadkempingeztem, ott nem igazán zavarta a járókelőket, hogy ott tartózkodom. Viszont készülj fel, hogy nyáron is előfordulhat, hogy fagypontra visszahűl a hőmérséklet éjjel. Sátrazáshoz szinte alig találtam egy szárazabb területet, minden nyirkos volt. Összességében Magyarországot jobb helynek tartom sátrazáshoz, minden szempontból ideálisabb, igaz magyarországon nem fogsz fjordokat látni.
2018. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és a megerősítést :)

Nedves fű/talaj ellen valami vastagabb fóliára gondoltam, biztos hogy vízálló, nem foglal sok helyet, sátor sem lesz annyira sáros.

2018. febr. 11. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Dehogynem, mert lecsapódik rá a pára, aztán az nem is szárad le... Tényleg legjobb, ha kocsival mész, valakivel közösen akár. A kocsiban is lehet aludni, benzinkutaknál mosakodni és nem lesz minden holmitok egy hét múlva penészes a nedvességtől. És ahogy írták, nagy távolságok vannak, ritkán lakott ország.
2018. febr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
A norvégiai (és skandináv) kempingezéssel kapcsolatban: létezik egy régi törvény, az 1800-as évekből, ami kimondja: magán tulajdonú erdőben a vándornak joga van egyszer éjszakázni. Ezt manapság is betartják, de... nem vonatkozik közterületre. Se utak mentén, se parkolók környékén nem verhetsz sátrat.
2018. febr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!