Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországban lényegében...

Franciaországban lényegében ingyen van az élelmiszer? (többi lent)

Figyelt kérdés

Néhány éve született ott egy törvény hogy a boltok, áruházak nem dobhatják ki a lejárt szavatósságú ételeket. Szóval az lehetséges hogy valaki semmit nem költ kajára és a segélyközpontoknál kér mindig kaját? Vagy csak alkalmanként adnak?


aki Franciaországban lakik talán tud erről valmit



2018. febr. 12. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell Franciaországba menni, Magyarországon is tudsz minimum napi egyszer ingyen kajálni, ha tudod, hol működnek az erre szakksodott szervezetek ingyenkonyhái. Nyilván Franciaországban ezek olcsóbban tudnak működni.
2018. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem csak alkalmanként adnak, és nem csak enni.

Franciaországban minimum nyolc olyan szervezet van, amely a rászorulókat segíti étellel, ruhával, orvosi ellátással, lakhatási- és munkakereséssel.

A három legnagyobb, amely többmillió ételt ad évente a szegényeknek, vagyis azoknak, akiknek a fizetése/nyugdíja az úgynevezett "szegénységi küszöb" (seuil de pauvreté) alatt van, a Resto du coeur (a szív vendéglője), a Secours Populaire (Népsegély) és a Secours Catholique (Katolikus segély). Ezeken kívül vannak kisebb és helyi segélyszervezetek is.

Ezeknél mindegy, hogy honnan jössz és mit csinálsz, milyen a színed és mi a vallásod.

De be kell iratkozni mindenhova, és igazolnod kell, hogy nincs több kereseted.

Kaphatsz főtt ételt, vagy ha családos vagy, nyersanyagot a főzéshez, segítséget a papírok kitöltéséhez, ezer más dologhoz.

Ezenkívül önkéntesek járják nappal és éjszaka az utcákat, különösen ha hideg az idő, mint most is.

Forró levest, kávét, plédeket adnak azoknak a hajléktalanoknak, akik nem hajlandóak a menhelyekre menni, mert ilyenek is vannak elég sokan.

2018. febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt a rossz körülmények közt élőknek szánják, turistaként nem hiszem, hogy ez megoldás lenne (nem tudom, hogy miért kérdezted.) Én gyakran járok Franciaországba, de bevallom, fel sem tűnt ez a lehetőség, mert nyilván nem annak szánják, aki simán csak bemegy a boltba vásárolni.
2018. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én kint élek, és a Rotary Club tagjaként osztunk szombatonként a Vöröskereszttel együtt ételt a rászorulóknak. De önkénteskedtem már a Secours Populaire-nèl is.

Valóban, ahogy fentebb írták, hogy ilyen ellátást kaphass, ahhoz regisztrálnod kell, vinni a bankszámla-kimutatàsod, a nullás adópapírt (vagyis ami igazolja, hogy nincs adóköteles jövedelmed) illetve az igazolàst az RSA járadèk folyósításáról, esetleg a munkaképtelenségről / a rokkantsági jàradék folyósítàsáròl. Miutàn jóval több ràszoruló van, mint forràs, valamint elèg sok volt a visszaélés, most már szigorúan veszik ezeket.

Spontán ételosztások előfordulnak, de ezek általàban nagy hidegek esetén, az utcán èlőknek van, ès nincsenek előre bejelentve. De nem az a gyakoribb, hanem amit előttem leírtak, a rendszeres melegétel-osztàs, illetve a főzéshez a nyersanyag kiosztása a raktárakból, és ez csak előzetes regisztráció utàn lehetsèges.

Ha munkaképes turista vagy, aki csak héderelni megy ki, elhajtanak, ès nagyon jól teszik.

Ha meg ilyen a szàndékod, akkor legyél szíves, és más országot pécézz ki magadnak, ne rontsd a tisztességes magyarok hírnevét... èpp elèg bajunk van így is a feketemunkàsokkal... meg akik kifejezetten a segélyekért jönnek.

2018. febr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Ha meg ilyen a szàndékod, akkor legyél szíves, és más országot pécézz ki magadnak, ne rontsd a tisztességes magyarok hírnevét... èpp elèg bajunk van így is a feketemunkàsokkal... meg akik kifejezetten a segélyekért jönnek."


Lényegében ez lett volna az utolsó esélyem. Ha kimentem volna Franciaországba élni és az élelmiszert (esetleg gyógyszert) ingyen kaptam volna rászorulóként akkor pont meg tudtam volna éldegélni. Tudtommal sehol máshol a világon nincs az hogy az el nem adott élelmiszert odaadják a szegényeknek. De ha van is ilyen esetleg néhány országban, akkor ott is ez lehet a helyzet. Nem tudom, hogy így hova mehetnék... :(

2018. febr. 13. 09:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű.

Ha kijössz Franciaországba, magyarként nem kaphatsz menekült státuszt, mivel Magyarország EU-tag.

Ahhoz, hogy a CMU-C-t, vagyis az ingyenes orvosi- és gyógyszerellátást megkaphasd, hogy a fenti szervezetek valamelyikébe regisztrálhass, nem elég leszállni a vonatról és bemenni az első ilyen szervezet irodájába.

És lenne egy fontos kérdésem is: beszélsz valamennyire franciául?

Mert ha nem, rendkívül nehéz és hosszadalmas procedúra elé állsz, és addig, amíg a helyzeted tisztázódik, valahogy meg kell élned.

Van valami szakmád, amiben esetleg el tudnál helyezkedni? Ahhoz ugyanis, hogy a francia SZTK-hoz (Sécurité Sociale, CPAM) jogod legyen, vagy francia állampolgárnak, vagy itteni dolgozónak, munkanélkülinek, leszázalékoltnak, nyugdíjasnak, menekült-státuszosnak stb. kell lenned.

Válaszolj ezekre a kérdésekre, akkor leírom, mi a menete annak, amit privátban kérdeztél.

Vannak ugyan olyan szervezetek is, amelyek segítenek a magyar papírjaid lefordításában, de míg ez megtörénik, az után akarsz élni éhesen és betegen?

Márpedig ahhoz, hogy ezeket mind el tudd intézni, ismerned kell valamennyire a nyelvet, mert még angollal is nehéz továbblépni, a magyarral szinte lehetetlen.

Ha még annyit sem tudsz megkérdezni, hogy hova kell fordulod, kit-mit kell felkeresned, igencsak nehéz lesz a dolgod.

Igaz ugyan, hogy a franciaországi jótékonysági szervezetek ellátnak sok mindennel, de az itteni adminisztráció sem jobb vagy gyorsabb a magyarnál, sőt!

2018. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*...az UTCÁN akaraz élni...
2018. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy Hollandiában is van ún. voedselbank a rászorulóknak, ami hasonló módon működik. De azért abból még a rászorulók sem minden nap kapnak, hanem kiegészítésként kapják.
2018. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem szeretném kiteregetni itt, amit privátban írtál, de nagyon nem ismered a francia árakat és lehetőségeket.

Nem vagyok híve a nyilvános oldalon kiírt kérdések privát folytatásának, de úgy érzem, ez az egész terv vagy nagyon naiv, vagy nagyon komolytalan.

Csak annyit tudok írni, hogy amire készülsz, ahhoz itteni bankszámlára van szükséged, és a havi RIB-en (Relevé d'identité bancaire, vagyis a havi be-és kivételek, a mindenkori pénzösszeg, amivel az adott hónapban rendelkezel) feltüntetnek minden vásárlást.

Ha ilyen céljaid vannak, ne várj támogatást és ingyenes egészségügyi ellátást, mert így nem kapod meg.

És a nyelvtudás teljes hinyával akkor is átverhetnek, ha magyar-francia tolmácsot "fogadsz", arról nem is beszélve, hogy ehhez hitelesített tolmács kell.

Az pedig nagyon drága, és a tervbevett dolgot sem tudod három nap, de még három hónap alatt sem elintézni.

Addig pedig élni és lakni kell valahol, mert hivatalos cím nélkül bankszámlát sem nyithatsz.

Nem az a célom, hogy elkeserítselek, ha ez a kérdés igaz, de azt javaslom, erről mondj le, és keress valami más megoldást.

Sok sikert!

2018. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!