Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire drága Berlin! ’...

Mennyire drága Berlin! ’? Mert jovo honapban megyunk

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy mennyire lehet olcson venni ruhákat és hol? Vagy hogy az ételek milyen árban vannak ?
2018. febr. 18. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezert kar Berlinbe menni, hogy ruhakat vasarolgass... Ugyanazt kapod mint Pesten.


Elelmiszer boltban Pesti arakon van, etteremben azert keszulj fel. Donert, grillcsirket olcson kapsz, es kb. barhol, ahol van egy torok etkezde.

2018. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
C&a, h&m, zara,stb.... van ott is, ugyan ezekkel az árakkal.
2018. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És esetleg ilyen outlet szeriség nincs ahol markas dolgok vannak olcsobban?
2018. febr. 18. 22:51
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
Sosem ertettem mi ertelme több száz vagy ezer km-et menni csak azért hogy ugyanazt a gagyi ruhát amit amugy itthon is megkapsz fillérekért,azt megvedd máshol.....ezért kár berlinbe menni.....
2018. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A jó édes ***** válasza:
Magyarországon sokkal olcsóbbak a márkás dolgok. Ha meg valaki tényleg különlegesen, itthon elérhetetlen ruhadarabokat keres, az valószínűleg nem Berlinbe utazik, - mert finoman szólva sem Európa divatfővárosa. Arra ott van London, Milánó vagy Párizs (a németek még tán a magyaroknál is rosszabbul öltözködnek).
2018. febr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem ugyanazok az árak. Én Berlinben lakom, és amit itt megveszek egy H&M-ben az Pesten mindig drágább 1-2 euróval. Pedig tökugyanaz a termék. Igaz ez nem akkora különbség, hogy megérje kiutazni.
2018. febr. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ruhákat venni mész Berlinbe? Eszed hol van?! Shoppingolni otthon is lehet, nem kell azért utazni.


Inkább nézd meg a várost, nem gondolod?

2018. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Én voltam pár éve, vásárlás szempontjából csalódás volt. Egy szabad délutánom volt vásárolgatni, de semmit nem vettem, végül bementem egy múzeumba :-) Inkább a bolhapiacok, kirakodó vásárok voltak érdekesek.

A város sem egy nagy szám, van néhány érdekes (főleg II. világháborús és modern) látnivaló, aztán kész. Árak a hazaihoz hasonlóak.


Vásárolni valóban Londonba, Milánóba érdemes menni.

2018. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha meg valaki tényleg különlegesen, itthon elérhetetlen ruhadarabokat keres, az valószínűleg nem Berlinbe utazik, - mert finoman szólva sem Európa divatfővárosa." Ez azért elég vicces állítás, a Berlin Fashion Week az egyik legnagyobb Európában, Berlinben a contemporary fashion eléggé virágzik, nem véletlenül dolgozik ott egy csomó stylist és fotós pl. Budapestről is. Nyilván Milánóhoz képest más vonal, de Berlinben nem is sznob orosz oligarchafeleségek jelentik a fő keresletet.


A kérdésre válaszolva: a város Budapestnél kicsivel drágább, Barcelonahoz vagy Madridhoz hasonlóak az árak, tehát a legtöbb nyugat-európai városnál jelentősen olcsóbb. Étel minden árkategóriában van, döner 2.5-4.5 euró között de azért érdemes mást is kipróbálni, rengeteg jó és különleges étterem van, ahol egy fogás 8-10 euróba kerül, szóval kb. budapesti árszínvonalon. A fine dining helyek nyilván jóval drágábbak. Ahova nem érdemes menni, azok szerintem a tradicionális német konyhát kínáló éttermek, ezek általában drágábbak az átlagnál és az étel nem nagy szám.


Lehet ruhákat olcsón venni, de ha a H&M és Bershka miatt valóban nem éri meg Berlinbe menni, sokkal inkább a kicsit drágább de sokkal jobb márkák miatt, amiket Magyarországról nézve ott kapsz meg a legközeleb (Weekday, American Apparel, Allsaints stb.) Mitte, Kreuzberg és Prenzlauer Berg városrészek pedig tömve vannak kisebb, egyedibb üzletekkel, mondjuk ezek nem olcsók. Ha olcsó, egyedi ruhákra vágysz, ajánlom a second hand üzleteket.

2018. febr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem azert megyek és a kérdésben sem azt irtam hogy azert megyek hogy vasaroljak! Értelmezés 0 ! A várost megyek megnézni csak lesz 1 napom vásárolni azert kerdeztem hogy van e valami jó hely ahol tudnek vásárolni
2018. febr. 19. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!