Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcban most akkor milyen...

Svájcban most akkor milyen nyelven is beszélnek? Egy svájci beszéli mindegyik hivatalos nyelvet?

Figyelt kérdés

Minden németül, ezért gondolkoztam rajta, hogy a Hochdeutsch-al, főleg hivatalos ügyeknél, el lehet-e boldogulni?

Végülis ott az angol is, de megértik a németet?



2018. márc. 5. 09:20
1 2
 1/17 D. Brasco ***** válasza:
100%
Altalaban meg...de ez nagyban fugg attol hogybaz orszag melyik reszen vagy.....eszakon kelet a nemetet minden tovabbi nelkul ertik,nyugaton viszont inkabb franciaul delen meg olaszul beszelnek
2018. márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Angolra ne alapozz. Ott nem érdekel senkit sem, hogy beszélsz angolul.

Némettel, svájci némettel simán elboldogulsz. Attól függően, hogy hol élsz munkához lehet, hogy kell francia, olasz is.

2018. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Svájci németből nem tudok semmit. Igazából meg sem értem. Tök más nyelv.

Hát nem tudom, mi lesz. De nyilván egy francia, olasz vagy mit tudom én rétóromán, talán jól írom, valahogy csak megérti egymást??! Úgy tudom, az összes hivatalos papír németül van.

Mennyivel egyszerűbb a migriknek... Bocs.

Ők nem is akarják elhagyni a tájszólást, mikorondjuk a gyerek egyetemre megy vagy stb.? Mert itthon gáz is, aki tájszólást beszél.

2018. márc. 5. 10:11
 4/17 A kérdező kommentje:
Most megnéztem pár videót erről a svájci németről, nem fog menni, komolyan.
2018. márc. 5. 10:21
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Miért ne menne? Minden ismerősöm megtanulta, aki odaköltözött. Ha ott élsz, rád ragad.

Főleg, ha tudsz németül.

2018. márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 D. Brasco ***** válasza:
Most tulajdon képpen mit akarsz te svájcban?mert arról még eddig szó nem volt.....higy letelepedni ott élni és dolgozni vagy csak mész nyaralni 2 hetet........en egyik opcional sem lennek beszarva,mert ha van egy alap németed valahogy csak rád ragad az ottani tajszolas
2018. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

A Hochdeutsch-ot megértik, de a svájci németet beszélik.


Mellesleg az összes német nyelvterületen a tájszólás pozitívum, az csak MO-on divat, hogy az szégyellnivaló dolog.

2018. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

Svájcban 4 nyelvet beszélnek összesen. A nyelvek régiokban vannak, x helyen csak németül beszélnek 2 km-el arréb meg csak franciául vagy olaszul vagy svájciul(ez egy nagyon kicsi közösség ahol egy saját nyelvük van).

Volt egy jó ismerösünk aki a frankcia svájcból származott, ö egy szót sem beszélt németül. A bankokban, hivatalos ehlyeken és az iskolában is csak franciául volt minden. Az ö szülei még nem házasodtak volna egy német vagy olasz svájcival sem(most már talán kicsit lazább).


A svájci német azért nem olyan rossz, ha beszélsz németül elég gyorsan bele rázodsz.

2018. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Zürichbe helyezett a cég. A munkanyelvaz angol. Én a "mindennapi élettől", ügyintézéstől félek, lesznek-e akikkel tudok kommunikálni.

Nagyon jól megy a német, jobban is, mint az angol. Eddig nem tudtam semmit se Svájcról, illetve hogy a németet beszélik in Deutschland, in Österreich und in der Schweiz. Meg hogy több hivatalos nyelv van.

Most olvasgattam, régiónként változik, és régen annyira elzárt volt, a hegyek meg minden, hogy akár falvanként más nyelvjarast beszéltek. Érdekes. De komolyan érdekel, hogy suliban mit beszélnek? Értik egymást?

Amúgy ez a svájci német elég gáz, mimt egy svéd, holland és német keveréknek tűnik így elsőre... :(

2018. márc. 5. 12:55
 10/17 anonim ***** válasza:

1. schwiizerdütschül - kantonálisan

2. német részen értik a Hochot - de utálják

3. olasz, francia részen azt sem szeretik/értik

4. angollal is boldogulsz, gyakorlatilag egész német részen, de olaszoknál-franciáknál már nem mindenhol


Az idősek és a gyerekek viszont nagyrészt csak nyelvjárásban beszélnek, amit nem fogsz megérteni - mutogatással viszont el lehet jól kommunikálni :D

2018. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!