Kezdőoldal » Utazás » Európa » Autóval megyünk Ukrajnába,...

Autóval megyünk Ukrajnába, onnan vonattal fogunk tovább utazni. Szerintetek hol érdemes parkoltatni az autót? Beregsurány határátkelő, Záhony vasútállomás, vagy Munkácson parkoló?

Figyelt kérdés
Mennyire biztonságos 4napra ott hagyni ukrajnában Munkácson az autót az utcán, vagy esetleg tudtok őrzött parkolót ott? Semmilyen infót nem találtam ez ügyben, a határátkelőnél legutóbb sok autót láttam az útszélén otthagyni, de a legegyszerűbb autóval lenne elmenni munkácsig, csak tartok, hogy ott nem találok megfelelő parkolót, és akár el is lophatják...

2018. márc. 8. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Munkács egy elég nagy város, szerintem ott biztosan va örzött parkoló. Záhony vasútállomás is jó, csak az a baj vele, hogy autó nélkül nagyon macerás átmenni a határon. Én voltam már Ukrajnában, Kijevben még 2017 októberben. Szerintem Csap vasútállomáson (Ukrajnában van, Záhonytól nem messze) hadjad az autót, az biztonságos hely, ott a taxit közelében.
2018. márc. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kárpátalján külföldi rendszámos autót ne hagyj városi utcàkon, ez továbbra sem ajánlott. Ahogyan azt sem ajánlom, hogy Munkácsig saját kocsival menjèl, Csaptól odáig borzalmas az út, a legrosszabb hazai mellékutak szintje, óriási tankcsapda kátyúkkal, jó éles szélűekkel. Nem akarod te azt. Továbbá a határon töltött idő mennyisège és minősége is mindig bizonytalan.


Ezért ajánlom a Záhony-Csap kishatàrforgalmi vonatokat, 4 € körül van a retúrjegy. Indulás előtt 15 perccel kell felszállni, indulás előtt van az útlevél- és vàmellenőrzés. Csapon visszaúton ugyanez az állomás nemzetközi epuletèben történik, pàr hrivnyát hagyjatok, mert az ellenőrzés előtt a pénztàrban érvényesíttetni kell a jegyedet. (Jó kis lehúzàs, ha nem is sok pénzre.) A fuvarosok hemzsegnek az állomáson és környéken Csapon.

2018. márc. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom az útviszonyokat, Bp-en élek és voltam Kárpátalján is, kb ugyanazok az útviszonyok voltak a főutak minősége között, és ez nem vicc. Az a kérdés, hogy Munkácson van-e őrzött parkoló, (neten semmi infó)mert utcán tényleg nem akarom hagyni. Mentem már vonattal Ukrajnába ismerem a csapi határátkelőt, a beregsurányi határátkelő magyar oldalán való parkolással van tapasztalatotok?
2018. márc. 9. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Munkácson a Pláza parkoló talán...

De ha Tiszabecs-Tiszaujlakon mész akkor Tiszabecsen őrzött parkolóban hagyhatod napi 500 forintért. Utcán inkább ne. Vasútállomás Tiszaújlakon is van.

2018. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Munkácsi vagyok. A Sodnya pláza parkolója- egy nap kb. 100 ghr. A parkolási díj. De hagyhatod az autót nyugodtan az utcán is pár napra. Senki nem fogja bántani.
2018. aug. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!