Kezdőoldal » Utazás » Európa » 15 éves vagyok és a szüleim...

15 éves vagyok és a szüleim elváltak. Anyukámhoz kerültem magyarországra. De most költöznék apukámhoz Németországba. Semmi nyelvtudásom, de most kezdtem tanulni. Milyen iskolába lehetne ott menni illetve ott hogy megy a tanítás?

Figyelt kérdés
2018. márc. 11. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mikor lenne az a "most" költözés, gondolom, a tanév vége után.

Attól függöen, melyik területre mennél, több-kevesebb idöd van ott az évkezdésig nyelvtanulásra.

JAvasolnám, hogy egyrészt a szünetben ott iratkozz be nyelvtanfolyamra (vannak külön kurzusok németül semmit sem tudóknak és igen jók), másrészt meg isméltej egy tanévet, akkor van idöd csak a nyelvvel foglalkozni és idöközben tájékozódni a lehetöségekröl.


De ha apukád itt él, ö is tud ezekre válaszolni, legaláb is részben.

2018. márc. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%

Drága!

Apád kint él, ő mindent elfog intézni, mire te kimész. Apád pontosan tudni fogja mi hogy megy.

2018. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy apád semmit sem tud, ha ö sem igazán beszél túl sokat a nyelvet...


15 évesen realiskolára vagy gimnáziumra van lehetöséged. Minden település másképp csinálja, van ahol 1 évet integrációs iskolába kell járni a nyelvet tanulni. Van ahol évet ismételtetnek, mert nincsen integrációs osztály...


De azt már most megmondom, ha semmi nyelvtudásod nincsen akkor falat fogod kaparni még 4-5 év múlva is az érettségikor...


Èn szülöként ebben a szituációban azt tenném, hogy amennyire csak lehet intenzív nyelvtanfolyamra iratnálak be, ahol az idö engedi legtöbbet megtanuljál a nyelvböl.

2018. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek❤️
2018. márc. 12. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!